Treća zadaća
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Objektno programiranje (C++)

#1: Treća zadaća Autor/ica: vinkoLokacija: PMF-MO 214 PostPostano: 0:05 sri, 28. 5. 2008
    —
Objavljena je treća zadaća.

http://web.math.hr/~vpetrice/OP/Zadaca%2003.htm

Na današnjim vježbama ćemo detaljnije obraditi neke dijelove.

#2:  Autor/ica: ignis PostPostano: 10:45 uto, 3. 6. 2008
    —
dali bi se mogli dogovoriti mozda da je za A,B,velikibroj, A%B, B nece bit veci od inta?^^
Zahvaljujem u nadi pozitivnog odgovora Rolling Eyes

#3:  Autor/ica: vinkoLokacija: PMF-MO 214 PostPostano: 11:12 uto, 3. 6. 2008
    —
ignis (napisa):
dali bi se mogli dogovoriti mozda da je za A,B,velikibroj, A%B, B nece bit veci od inta?^^
Zahvaljujem u nadi pozitivnog odgovora Rolling Eyes

Nažalost, odgovor je ne. Ako ste dobro napravili množenje, ni s djeljenjem nećete imati problema previše problema, budući da mi brzina u ovoj zadaći nije (baš previše) bitna, a na gcd algoritmu će se najbolje vidjeti radi li dobro kreiranje/uništavanje objekata.

#4:  Autor/ica: DoTo PostPostano: 21:42 uto, 3. 6. 2008
    —
Napravio sam klasu VelikiBroj. Svi operatori su joj simetricni pa sam ih kao friend deklarirao. E sada, treba napravbiti klasu NenegativanBroj koja ima iste operatore i trebaju biti virtualni. Kompajler mi ne da da funkcija bude u isto vrijeme i friend i virutualna i to mi ima smisla. Kako da onda napravim simetricne operatore koji su virtualni? Mozda sam i nesto krivo shvatio....

#5:  Autor/ica: vinkoLokacija: PMF-MO 214 PostPostano: 21:59 uto, 3. 6. 2008
    —
DoTo (napisa):
Napravio sam klasu VelikiBroj. Svi operatori su joj simetricni pa sam ih kao friend deklarirao. E sada, treba napravbiti klasu NenegativanBroj koja ima iste operatore i trebaju biti virtualni. Kompajler mi ne da da funkcija bude u isto vrijeme i friend i virutualna i to mi ima smisla. Kako da onda napravim simetricne operatore koji su virtualni? Mozda sam i nesto krivo shvatio....


U mainu ce se koristiti jedino operatori na klasi Broj, i oni bi bilo dobro da budu friend.

Na ostalim klasama nema potrebe da radite friend, budući da će ih samo klasa Broj koristiti...

#6:  Autor/ica: Gost PostPostano: 14:04 čet, 5. 6. 2008
    —
Treba li paziti na konstruktore koji primaju string tipa "00123" ili "/123" i što s njima napraviti?

#7:  Autor/ica: Mad Wilson PostPostano: 17:07 čet, 5. 6. 2008
    —
Ja pazio. U prvom slucaju, broj je dan oktalno, a kako mi primamo dekadski to je greska. U drugom slucaju brojnik je prazan string, sto nije broj pa je po meni i to greska.

#8:  Autor/ica: MystiCLokacija: South of Heaven PostPostano: 18:24 čet, 5. 6. 2008
    —
ha, mislim kad vec trebamo koristit smart pointere u zadaci, bilo bi lijepo da nam se to jednom i objasnilo, a ne samo napomenulo na vjezbama da takvo nesto postoji...

i bilo bi lijepo ako ce i takve stvari sa smart pointerima ulaziti u kolokvij da nam se to sutra na zadnjim vjezbama objasni, a ne da radimo nesto sto nam ne treba...

hvala

#9:  Autor/ica: chiica PostPostano: 13:05 ned, 8. 6. 2008
    —
Trebaju li klase CijeliBroj i Broj imati operator %(za slucaj kada su oba operanda cijeli brojevi)?

#10:  Autor/ica: Mad Wilson PostPostano: 17:11 ned, 8. 6. 2008
    —
Ja shvatio da ne...

#11:  Autor/ica: chiica PostPostano: 20:44 ned, 8. 6. 2008
    —
zelim napraviti virtualni destruktor u klasi NenegativanBroj, stavim

virtual ~NenegativanBroj();

i u CijeliBroj i RacionalanBroj ne stavim nista, ali javlja gresku.

broj.obj : error LNK2019: unresolved external symbol "public: virtual __thiscall NenegativanBroj::~NenegativanBroj(void)" blabla...

vjerojatno nesto krivo radim... sto? Smile

#12:  Autor/ica: Mad Wilson PostPostano: 21:19 ned, 8. 6. 2008
    —
chiica (napisa):
virtual ~NenegativanBroj();


To je tek deklaracija.
Kod:
virtual ~NenegativanBroj(){}



Forum@DeGiorgi -> Objektno programiranje (C++)


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin