2.kolokvij
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Numerička matematika

#1: 2.kolokvij Autor/ica: **dreamer**Lokacija: space PostPostano: 15:46 pet, 27. 6. 2008
    —
malo rijesavam kolokvije od prosle godine i u prvom zadatku je zadano da trebamo napisati algoritam kojim se sto efikasnije izracunava vrijednost dobivenog oblika polinoma u nekoj zadanoj tocki...
sto se tocno misli pod tim?? da trebam napisati programski kod koji ce mi izracunati tu vrijednost (tj. da trebam napisati nesto tipa : p=1 +2*(x-1) + 3*(x-2)) ili nesto deseto?? Confused
ili nama sigurno nece doci nesto slicno?? Very Happy Very Happy

#2:  Autor/ica: ma PostPostano: 18:26 pet, 27. 6. 2008
    —
koje gradivo ulazi u kolokvij? Embarassed

#3: Re: 2.kolokvij Autor/ica: BugLokacija: Kako kad!! PostPostano: 11:24 sub, 28. 6. 2008
    —
**dreamer** (napisa):
malo rijesavam kolokvije od prosle godine i u prvom zadatku je zadano da trebamo napisati algoritam kojim se sto efikasnije izracunava vrijednost dobivenog oblika polinoma u nekoj zadanoj tocki...
sto se tocno misli pod tim?? da trebam napisati programski kod koji ce mi izracunati tu vrijednost (tj. da trebam napisati nesto tipa : p=1 +2*(x-1) + 3*(x-2)) ili nesto deseto?? Confused
ili nama sigurno nece doci nesto slicno?? Very Happy Very Happy



naravno da na m to nece doc... smislite ce oi nesto gore! Wink

#4:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 11:38 sub, 28. 6. 2008
    —
Pito sam ja Bujanovića na zadnjim vježbama kaj očekivat u kolokviju pa je reko da nema pojma, da treba pitat prof Singera dal će on sastavljat kolokvij, a ako neće, da će asistenti sastavit nešto slično onom od prošle godine Very Happy

#5:  Autor/ica: woodstock PostPostano: 11:48 sub, 28. 6. 2008
    —
nama je na složenosti prof. Singer rekao da će najvjerojatnije on sastavljat kolokvij jer je to najjednostavnije Very Happy

#6:  Autor/ica: **dreamer**Lokacija: space PostPostano: 12:53 sub, 28. 6. 2008
    —
ups.. a onda se ne moram ni truditi uciti Evil or Very Mad Mad

Added after 21 minutes:

onda nece biti linearni spline??
mogu se kladiti da ce biti da izracunamo slozenost necega...

#7:  Autor/ica: 5ra PostPostano: 14:56 sub, 28. 6. 2008
    —
woodstock (napisa):
nama je na složenosti prof. Singer rekao da će najvjerojatnije on sastavljat kolokvij jer je to najjednostavnije Very Happy



a i tako je najlakše osvetiti se zločestim studentima koji nisu išli na predavanja. Twisted Evil (uključujući i mene)

#8:  Autor/ica: aryaLokacija: forum PostPostano: 15:17 sub, 28. 6. 2008
    —
5ra (napisa):
a i tako je najlakše osvetiti se zločestim studentima koji nisu išli na predavanja. Twisted Evil


pa ak i ne ideš na predavanja, imaš ih na netu, uvijek se mogu pročitat prije kolokvija Wink

#9:  Autor/ica: Nori PostPostano: 17:32 sub, 28. 6. 2008
    —
da,700 stranica je poslastca za svakog studenta!

#10:  Autor/ica: aryaLokacija: forum PostPostano: 17:56 sub, 28. 6. 2008
    —
pa nije baš 700... tj. zapravo ne znam koliko je, može bit da ima 700 slajdova, ali sigurno ima i slika i tak to, a i nisu stranice, nego slajdovi Smile meni prošli put trebao jedan dan da ih pročitam, tak da, nije baš toliko strašno...
a uostalom, ne mora se to čitat... nitko nikoga ne tjera, teško da ćeš past ako znaš sve sa vježbi...
ne kužim što je sad problem Sad

#11: pribor Autor/ica: erzsebet PostPostano: 14:55 pon, 30. 6. 2008
    —
smijemo li imati grafičke/programibilne kalkulatore na kolokviju iz nm? (i općenito na kolokvijima).

#12:  Autor/ica: BugLokacija: Kako kad!! PostPostano: 15:01 pon, 30. 6. 2008
    —
Ni da ti zivot o njima ovisi!!!! NE, ubiju te ako vide da imas!! Dakle imas da oni ne vide!

#13:  Autor/ica: erzsebet PostPostano: 15:09 pon, 30. 6. 2008
    —
Crying or Very sad to sam i mislila... ipak treba onda uciti . bilo bi fora da imamo predmete za koje smijemo koristiti mathematicu ili matlab (na kolokviju naravno Smile )

hvala

#14:  Autor/ica: Gost PostPostano: 15:27 pon, 30. 6. 2008
    —
U koliko je sati sutra kolokvij??

#15:  Autor/ica: BugLokacija: Kako kad!! PostPostano: 15:40 pon, 30. 6. 2008
    —
12

#16:  Autor/ica: buzov5Lokacija: zg PostPostano: 15:57 pon, 30. 6. 2008
    —
da ne radim novu temu kad je ovo ionako vezano uz kolokvij...

evo pitanje za razne wunderkindove ovdje Smile. ma dobro nije, moze i za
smrtnike. ja poceo ucit i dosao sam do po dijelovima kubicne interpolacije
(nije smijesno). ako sam ja dobro skuzio, trebam po segmentima radit
hermiteovu interpolaciju, na segmentima [Xk-1,Xk], i za cvorove uzet Xk-1
dupli i tako za Xk (tocku sa ruba segmenta i derivaciju u tocki) i dobit cu
polinome Pk. sad me samo zanima jel sam ja to dobro skuzio? ako jesam
cemu onda u onoj debeloj skriptetini ona hrpa relacija za racunanje onih
Ci,k?

#17:  Autor/ica: **dreamer**Lokacija: space PostPostano: 12:23 sri, 2. 7. 2008
    —
cula sam da je na kolokviju prije prvog zadatka (kao uputa) pisalo da ukoliko ne izracunamo u svakom zadatku ocijenu pogreske da nam je to automatski 0 bodova na zadatku... i to od par ljudi, pa me zanima da li je to stvarno tako ili je netko krivo shvatio pa se bzvz siri panika?

#18:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 12:35 sri, 2. 7. 2008
    —
Pa, pisalo je nesto u stilu da rjesenje bez ocjene greske ne vrijedi. Smile

#19:  Autor/ica: matmihLokacija: {Zg, De , Ri} PostPostano: 12:59 sri, 2. 7. 2008
    —
Je, pisalo je točno tako, a ja to vidio naravno na kraju kad sam već morao predat. Sad Stvarno neznam čemu to... Sad

#20:  Autor/ica: grrrga PostPostano: 13:06 sri, 2. 7. 2008
    —
KAJ??? cek malo... u uputama, prije 1. zadatka, uputama koje cita mozda 10% ljudi je pisalo da dobijes 0 bodova u zadatku ako ne ocijenis pogresku? nemam rijeci... jesu oni svjesni kolko ce nas sad past kolegij zbog toga sto se njima nije dalo u tekst svakog zadatka ubacit recenicu da treba ocijenit pogresku?



Forum@DeGiorgi -> Numerička matematika


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na 1, 2, 3  Sljedeće  :| |:
Stranica 1 / 3.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin