ako znate..pokazite
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Čistilište

#1: ako znate..pokazite Autor/ica: vriskica PostPostano: 13:08 sub, 25. 10. 2008
    —
naci jednacinu tangenet i normale na krivu y=(ctgx)na sinx u tacki sa apcisom x=pi/4

#2: Re: ako znate..pokazite Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 14:32 sub, 25. 10. 2008
    —
vriskica (napisa):
naci jednacinu tangenet i normale na krivu y=(ctgx) na sinx u tacki sa apcisom x=pi/4


Čekaj, trebaš tangentu i normalu na ctgx sa sinx? Ili obrnuto? Ili je došlo do krivog copy-patea pa želiš tang i normalu na y=ctgx u točki sa apscisom pi/4.

Ako je ovo zadnje onda ovako:
1. naći točku sa apscisom pi/4, neka je to točka T. Ona je na krivulji y=ctgx pa su njene koordinate T= (pi/4, ctg (pi/4) )= (pi/4,1)

2. naći koeficijente smjera za tang i normalu, to su Kt i Kn (koeficijent tang i koef normale).
Kt (x0) = ctg'(x0) za x0 sa krivulje
Kn(x0) = -1 / Kt(x0)

3. naći jednadžbu pravaca kroz T, sa poznatim koeficijentom smjera (Kt za tang i Kn za normalu)

Very Happy

#3:  Autor/ica: StateOfConsciousness PostPostano: 15:57 sub, 25. 10. 2008
    —
Mislim da je mislila ctg(x) potencirano sa sin(x).

#4: Re: ako znate..pokazite Autor/ica: goranm PostPostano: 15:59 sub, 25. 10. 2008
    —
Luuka (napisa):
Čekaj, trebaš tangentu i normalu na ctgx sa sinx?

Ja sam shvatio kao da se traži jdn. tangente na krivulju . Kako je i , onda je jednadžba tangente dana sa . Normala se lako sad izvuče.

#5:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 16:41 sub, 25. 10. 2008
    —
ahaaa... nisam skužio... Embarassed Al postupak je dobar, samo je funkcija druga... Very Happy

#6:  Autor/ica: vriskica PostPostano: 21:34 ned, 26. 10. 2008
    —
hvala vam puno



Forum@DeGiorgi -> Čistilište


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin