Postavljanje web stranice na studentski web server
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu

#1: Postavljanje web stranice na studentski web server Autor/ica: CobsLokacija: Geto PostPostano: 16:02 sri, 11. 3. 2009
    —
bas sam cito nesto o tome i probo napraviti nesto, ali nikako da uspijem, zbog ovih dozvola za citanje, pisanje... kak bi to trebo poriktat da mi to pocne funkcionirat, jer sam probo i nije mi bas isli ( kakve postavke trebam staviti na public_html, kakve na index_html )?

#2: Re: Postavljanje web stranice na studentski web server Autor/ica: rafaelmLokacija: Zagreb PostPostano: 16:58 sri, 11. 3. 2009
    —
Cobs (napisa):
bas sam cito nesto o tome i probo napraviti nesto, ali nikako da uspijem, zbog ovih dozvola za citanje, pisanje... kak bi to trebo poriktat da mi to pocne funkcionirat, jer sam probo i nije mi bas isli ( kakve postavke trebam staviti na public_html, kakve na index_html )?


Vidi tu ili tu.

#3: Re: Postavljanje web stranice na studentski web server Autor/ica: pinkgirlLokacija: K-K-Z PostPostano: 18:19 sri, 11. 3. 2009
    —
ili pogledaj ode odnosno najjednostavnije sa slikama, od kuce ako stavljas.[/quote]
uzivaj Wink

#4:  Autor/ica: rafaelmLokacija: Zagreb PostPostano: 16:20 ned, 7. 6. 2009
    —
Da li su dadoteke na student.math.hr-u koje imaju ovlaštenje 644, a ne nalaze se u public_html direktoriju dostupne javnosti?

#5:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 16:38 ned, 7. 6. 2009
    —
rafaelm (napisa):
Da li su dadoteke na student.math.hr-u koje imaju ovlaštenje 644, a ne nalaze se u public_html direktoriju dostupne javnosti?


Ovisi o premissionima home direktorija i ~/public_html dirextorija. Ako grupa others imaju pravo citanja home direktorija i ~/public_html direktorija, onda su te datoteke dostupne javnosti.

edit: Gore napisah glupost. Embarassed Molim ne citati. Nisam vidio ono (sada boldano) "ne".


Zadnja promjena: mdoko; 12:32 pon, 8. 6. 2009; ukupno mijenjano 1 put.

#6:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 19:19 ned, 7. 6. 2009
    —
Kakve veze ima public_html/ ako se datoteke NE nalaze u njemu? Kotacici rade 100 na sat

Datoteke izvan public_html/ nisu dostupne "javnosti" preko weba, ali - ovisno o pravima pristupa samih datoteka i svih nadredjenih direktorija - mogu biti dostupne svim ili nekim korisnicima na istom racunalu (u ovom slucaju na studentu). Cool

Prava pristupa 644 znaci da mozda jesu dostupne, ali moraju i svi nadredjeni direktoriji dozvoljavati barem execute (ako zelis da ljudi mogu izlistati direktorij, onda treba dati i read). Smile

#7:  Autor/ica: MelkorLokacija: Void PostPostano: 21:04 ned, 7. 6. 2009
    —
Mogu se datoteke izvan public_html učiniti dostupnima javnosti preko weba. U public_html se stavi simbolički link na ..:

ln -s .. up

Naravno, mogućnosti sežu i dalje od toga, npr. link na /etc, /student1/rafaelm ili štogod ima odgovarajuća prava pristupa (rafaelmov $HOME nažalost trenutno nema Smile). Doduše, upitno je zašto bi to netko išao raditi. Ja sam probao čisto eksperimenta radi. Smile

#8:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 21:19 ned, 7. 6. 2009
    —
Melkor (napisa):
Mogu se datoteke izvan public_html učiniti dostupnima javnosti preko weba. U public_html se stavi simbolički link na ..:

ln -s .. up

Naravno, mogućnosti sežu i dalje od toga, npr. link na /etc, /student1/rafaelm ili štogod ima odgovarajuća prava pristupa (rafaelmov $HOME nažalost trenutno nema Smile). Doduše, upitno je zašto bi to netko išao raditi. Ja sam probao čisto eksperimenta radi. Smile


ako je u web serveru dopusteno pracenje simbolickih linkova



Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin