trigonometrijske funkcije-zadatak
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Čistilište

#1: trigonometrijske funkcije-zadatak Autor/ica: Mishika PostPostano: 17:31 pet, 13. 3. 2009
    —
Ovako, prijatelj me zamolio da mu rijesim sljedeci zadatak koji se prosle godine pojavio na prijamnom (ako se ne varam) fakulteta geodezije. Moj je stav da je neka greska u sastavljanju. Ukoliko nije, molim pametne glavice da mi daju neki hint njegova rjesavanja.

Dakle, zadatak glasi ovako: Koliko je ukoliko je poznato da je .

Ne kuzim kako se dokopati da ovaj y nestane.

#2: Re: trigonometrijske funkcije-zadatak Autor/ica: Spectre PostPostano: 18:11 pet, 13. 3. 2009
    —
Nema ni meni baš smisla zadatak, vjerojatno je prvi dio trebao biti , ili ...
Ovako kako je postavljen, ne može se riješiti.

#3:  Autor/ica: SafLokacija: Zagreb PostPostano: 20:01 pet, 13. 3. 2009
    —
sinx=4/3-siny ...? pa umetnut u prvu, pa riješenje ovisi o y?

#4:  Autor/ica: nlo PostPostano: 20:06 pet, 13. 3. 2009
    —
Zadatak nema smisla, lagano se vidi da za razne y, dobivas razlicita rjesenja, npr probaj y=0, pa y=\pi/4, pa y=\pi/2, itd.
Ili ti je krivo rekao ili fakultet geodezije pise lose prijamne...

#5:  Autor/ica: Mishika PostPostano: 21:55 pet, 13. 3. 2009
    —
Nije krivo rekao, zadatak sam ja osobno prepisala iz kataloga.

Ovo s ovisnoscu rjesenja o y nemoze biti jer su ponudena rjesnja konkretni brojevi tak da ova ideja pada u vodu. Ja sam rijesila zadatak tak da sam zamijenila sa (jer mi na tom mijestu ima jos manje smisla) i dobila jedno od ponudenih rjesenja ali opet, to nije zadatak koji su oni postavili.

Dvojba mi je bila jedino zbog toga jer je to zadatak s prijamnog a onda bi trebali svi zadaci biti do detalja tocno napisani. Hvala svima na komentarima.



Forum@DeGiorgi -> Čistilište


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin