Kvadrati i skica zadatka
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Čistilište

#1: Kvadrati i skica zadatka Autor/ica: Mishika PostPostano: 20:18 sub, 30. 5. 2009
    —
Zadatak glasi ovako:

Kolika mora biti duljina stranice trećega kvadrata da bi točke A, B i C pripadale jednom pravcu.

Uz zadatak nije dana nikakva slika, a ono što mene muči je u kojem su međusobnom odnosu ti kvadrati. Zadatak mi ne djeluje teško ali nikak da nacrtam skicu. Molila bi pomoć samo s skicom zadatka. Dalje mogu sama.

#2:  Autor/ica: ma PostPostano: 21:41 sub, 30. 5. 2009
    —
molim? Confused

#3:  Autor/ica: Mishika PostPostano: 22:00 sub, 30. 5. 2009
    —
E točno to!

#4:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 0:42 ned, 31. 5. 2009
    —
Kakvi kvadrati, kakve tocke A, B i C,... sto je to? Kotacici rade 100 na sat

#5:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 10:21 ned, 31. 5. 2009
    —
dobro staro pitanje: a jel to nešt za jest??
gdje si nabasala na taj zadatak? jel sigurno da tu nešto ne fali? il ima viška?
zadatak ne djeluje teško, djeluje besmisleno.

#6:  Autor/ica: Mishika PostPostano: 10:45 ned, 31. 5. 2009
    —
Zadatak je s pismenog ispita matematike na pedagoskom fakultetu u čakovcu. Sastavil ga je profesor, pa sam najprije pomislila da je problem u mojem tumacenju zadatka. Ali očito nije u tome problem...

Zahvaljujem što ste potvrdili moje mišljenje o besmislenosti.

#7: Re: Kvadrati i skica zadatka Autor/ica: Antonija PostPostano: 18:38 ned, 31. 5. 2009
    —
Mishika (napisa):
Zadatak glasi ovako:

Kolika mora biti duljina stranice trećega kvadrata da bi točke A, B i C pripadale jednom pravcu.

Uz zadatak nije dana nikakva slika, a ono što mene muči je u kojem su međusobnom odnosu ti kvadrati. Zadatak mi ne djeluje teško ali nikak da nacrtam skicu. Molila bi pomoć samo s skicom zadatka. Dalje mogu sama.


iz teksta zadatka, ja bi zakljucila ovo kaj sam nacrtala na slici. imas 2 kvadrata, čiji su vrhovi točke A i B. tražiš treći vrh na pravcu AB tj. stranicu kvadrata čiji će vrh zadovoljiti jednadžbu pravca.
mislim da bi cak kvadrati mogli bit tocno jedan pored drugog, bolje rjesenje bi ispalo.



kvadrati.JPG
 Description:
 Filesize:  8.91 KB
 Viewed:  129 Time(s)

kvadrati.JPG



#8:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 19:14 ned, 31. 5. 2009
    —
Bez dodatnih uvjeta na tocke, ovdje bi odgovor bio: bilo koja; samo kvadrat s tockom C "vozas" lijevo-desno dok C ne padne na pravac AB. Confused

#9:  Autor/ica: Antonija PostPostano: 19:31 ned, 31. 5. 2009
    —
da, znam... zato sam napisala da su kvadrati najvjerojatnije jedan do drugog... skuzila sam ovo kaj si napisao nakon kaj sam skicu nacrtala. Embarassed



Forum@DeGiorgi -> Čistilište


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin