problemi sa spajanjem na studenta
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu

#1: problemi sa spajanjem na studenta Autor/ica: gosct123 PostPostano: 23:11 sub, 11. 7. 2009
    —
Dakle, fireftp se ne spaja, a kad sam pokusala otvoriti webmail, javlja da je login kriv, iako sigurno nije..
U cemu bi mogao biti problem?

Hvala!

#2: Re: problemi sa spajanjem na studenta Autor/ica: KrunoLokacija: RC PostPostano: 9:24 pon, 13. 7. 2009
    —
gosct123 (napisa):
Dakle, fireftp se ne spaja, a kad sam pokusala otvoriti webmail, javlja da je login kriv, iako sigurno nije..
U cemu bi mogao biti problem?

Hvala!


Puno toga. Dodjite u Racunski centar, bilo koji dan od 12:30 do 14:30.

#3:  Autor/ica: Gost PostPostano: 16:57 pon, 24. 8. 2009
    —
Opet sličan problem sa studentom kao kod kolege gore. Putty-em i preko webmaila javlja da login nije uspio iako je password sigurno dobar. Jučer (u nedjelju) ujutro sam se uredno spojio preko webmaila, popodne je poceo javljati da login nije uspio.

Zamolio sam jednog kolegu koji je bio online da i on proba, njemu se isto dogadja pa bi samo zamolio da provjerite da nije neki problem na studentu opcenito. Naravno, ako sad vec ima nekog u Racunalnom centru. Neznam kako radi preko praznika. I ako taj neko ujedno cita ovo ...

Ne bi bilo bitno da ne ocekujem odgovor od mentora slijedecih dana. Malo mi je daleko da dolazim do faksa samo radi toga.

#4:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 2:32 uto, 25. 8. 2009
    —
Meni spajanje uredno prolazi; dakle, stvar je vjerojatno u tvom accountu, jer asistentski account nije nista posebno. Smile

#5:  Autor/ica: sandroLokacija: RC PostPostano: 8:00 uto, 25. 8. 2009
    —
I student i webmail rade normalno. Pošalji mi mail (sandroATmath.hr) sa svojim korisničkim imenom pa ću ti provjeriti je li ti sa accountom sve u redu. Ovako anonimno ti ne mogu pomoći.

Ubuduće kada se susretnete s ovakvim problemom najbolje je posalti mail na adresu računskog centra ili navratiti osobno. Wink

#6:  Autor/ica: Novi PostPostano: 8:37 uto, 25. 8. 2009
    —
Meni se dogodilo isto (ako je to ono o cemu kolege pricaju). Naime firefox javlja "untrusted connection"
Citat:
This Connection is Untrusted

You have asked Firefox to connect
securely to webmail.studenti.math.hr, but we can't confirm that your connection is secure.

Normally, when you try to connect securely,
sites will present trusted identification to prove that you are
going to the right place. However, this site's identity can't be verified.

What Should I Do?

If you usually connect to
this site without problems, this error could mean that someone is
trying to impersonate the site, and you shouldn't continue.

Technical Details

webmail.studenti.math.hr uses an invalid security certificate.

The certificate expired on 23.8.2009 13:24.

(Error code: sec_error_expired_certificate)

I Understand the Risks

If you understand what's going on, you
can tell Firefox to start trusting this site's identification.
Even if you trust the site, this error could mean that someone is
tampering with your connection.

Don't add an exception unless
you know there's a good reason why this site doesn't use trusted identification.


I onda se stvar zaobiđe tako da se klikne ovo "I understand the risks" i "Add exception..."

Dakle zastario vam je sigurnosni certifikat. Cool

EDIT:
Sad vidim da to nije ono o cemu kolege pricaju (njima ne valja login), ali nije lose da se upozori.



Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin