Opcenita pitanja o kolegiju
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Odlučivanje i teorija igara

#1: Opcenita pitanja o kolegiju Autor/ica: ne_znam PostPostano: 21:01 pon, 14. 9. 2009
    —
Kaj je danas bilo na predavanju? Kolko nas je to upisalo? Jesu li predavanja obavezna? Kakav je nacin polaganja?

Fala.

#2: Re: Opcenita pitanja o kolegiju Autor/ica: matmihLokacija: {Zg, De , Ri} PostPostano: 21:35 pon, 14. 9. 2009
    —
ne_znam (napisa):
Kaj je danas bilo na predavanju? Kolko nas je to upisalo? Jesu li predavanja obavezna? Kakav je nacin polaganja?

Fala.


Bilo nas je na predavanju jedno osmero, neznam dali su svi upisali taj izborni ili su neki samo željeli vidjet kakav je izborni. Počeli smo s odlučivanjem, radili motivacijski primjer s odabirom najboljeg ureda, radili ekvivalentne zamjene atributa, i radili primjer mjerenja duljine.
Naučili smo što je relacija preferencije (slabe i jake) i relacija indiferencije.
Dalje smo radili konkatenaciju i funkciju vrijednosti.
Spomenuli smo aksiom rješivosti.

I za kraj smo dobili za zadaću razmotriti problem kupnje računala, uzeti skup alternativa, 4-5 računala i za svaku kvalitetu napraviti graf preferencija (težine stavljemo prema osobnoj procjeni toga šta nam je koliko bitno) i onda bi nekako trebalo napraviti funkciju vrijednosti. Very Happy

Dali su predavanja obavezna, hm, po bolonji su sva predavanja obavezna. Profesor nije slao nikakav papir, dali hoće ubuduće neznam, ali nekako sumnjam. Smile

O načinu polaganja nije bilo govora. Smile

Profesor je kao literaturu naveo knjigu Simon French: Decision Theory, Wiley i materijale na : http://decision.math.hr/.
Iako ima još literature, to ćemo valjda idući put biti obaviješteni. Smile

#3:  Autor/ica: ne_znam PostPostano: 6:43 sri, 16. 9. 2009
    —
thx... a kaj se tice neke stranice kolegija? postoji li takvo sto?

#4:  Autor/ica: matmihLokacija: {Zg, De , Ri} PostPostano: 17:36 sri, 16. 9. 2009
    —
Ovaj link http://decision.math.hr/. Odi na lectures i otvorit će se stranica Odlučivanje i teorija igara.

#5:  Autor/ica: ne_znam PostPostano: 5:47 čet, 17. 9. 2009
    —
OK, sorry, nisam to vidla.. Fala ti za sad.. Wink

#6:  Autor/ica: Tygy PostPostano: 12:36 ned, 5. 12. 2010
    —
Što se tiče zadaće koju nam je profesor dao? jel može netko napisat koja je, ili ako je dijelio neke papire skenirat ih... nešto...da oni koji nisu bili taj sat mogu počet radit Smile
hvala

#7:  Autor/ica: TaurusLokacija: Psychiatric Mental Facility (PMF) PostPostano: 13:09 ned, 5. 12. 2010
    —
Tygy (napisa):
Što se tiče zadaće koju nam je profesor dao? jel može netko napisat koja je, ili ako je dijelio neke papire skenirat ih... nešto...da oni koji nisu bili taj sat mogu počet radit Smile
hvala


Nije ništa posebno rekao, samo pokazao kako se to "radi" na web-u i rekao da i mi tako nešto napravimo. Temu biramo sami i krajnji rok je do nove godine.

#8:  Autor/ica: Tygy PostPostano: 11:19 pon, 6. 12. 2010
    —
Kako se što radi na webu?
Kakvu temu?
Može preciznije?

#9:  Autor/ica: TaurusLokacija: Psychiatric Mental Facility (PMF) PostPostano: 14:32 pon, 6. 12. 2010
    —
Tygy (napisa):
Kako se što radi na webu?
Kakvu temu?
Može preciznije?


http://decision.math.unizg.hr/programs/

Tu pogledaj pod "Decision project" već postojeće projekte. Mi moramo napraviti nešto toga tipa sa temom koju sami odaberemo (tipa uspoređivati mobitele, aute, itd.)
Da bi se projekt mogao spremiti treba biti ulogiran na toj stranici (a registrirat se možeš besplatno), a mislim da treba biti ulogiran i za pregled postojećih projekata.

A kako točno napraviti projekt (tj. upisati kriterije, alternative, itd) to se malo igraj pa ćeš valjda skužit.

#10:  Autor/ica: Crazylamb1Lokacija: Albertane, Mars PostPostano: 16:57 pet, 4. 2. 2011
    —
Evo posto je mnoge zanimalo kako sto utjece na ocjenu, profesor kaze sljedece:

"Sve što ste radili kao kolokvij, projekti i seminari boduje se pod kolokvij.
Usmeni ostaje usmeni."

Dakle, ona zadaca/projekat (kao i seminari) "povecavaju" bodove na kolokvijima, a onda ti bodovi zajedno s usmenim cine konacnu ocjenu. Tako ja to shvacam.

Valjda budemo prosli, nakon onih katastrofalnih rezultata drugog kolokvija. Smile Ja imam punih 5 bodova na tome Razz

#11:  Autor/ica: Tygy PostPostano: 23:28 pet, 4. 2. 2011
    —
jesi pitala profesora o popravnom i završnom ispitu?
vidla sam da je profesor tražio da mu se jave oni koji misle pisat prvi kolokvij, znači li to da ja pišem samo drugi?

#12:  Autor/ica: Crazylamb1Lokacija: Albertane, Mars PostPostano: 12:40 sub, 5. 2. 2011
    —
Pa ako zelis raditi i prvi, javi mu se. Ako ne, onda pises samo drugi. Smile

#13:  Autor/ica: Tygy PostPostano: 13:31 sub, 5. 2. 2011
    —
Smile nećem
iako, trebalo bi i to znat za završni

nego, jel itko riješio doma ovaj drugi kolokvij? ja ni uz pomoć materijala ne znam riješit pol tog (čitaj: večinu) Embarassed pa ako bi bili voljni (pogotovo ovo dvoje koje je rasturilo Laughing ) riješit tu na forumu il dat ideju... jer, takvo što bi mogli očekivat i na popravnom.

#14:  Autor/ica: sunny PostPostano: 13:48 sub, 5. 2. 2011
    —
da li netko moze staviti kolokvij na forum? ja sam ga zaboravila kopirati Very Happy

#15:  Autor/ica: Tygy PostPostano: 14:25 sub, 5. 2. 2011
    —
pokušala sam skenirat al je totalno nečitljivo, pa ću prepisat i stavit tu. nego, da postavim konkretna pitanja:

1 zadatak A>0 i recipročna G=sum(j)sum(i)[ln(aij)+ln(wj/wi)),^2 (uzas)
a) dokažite da je minG=0 akko A konzistentna
⇐ u ovom smjeru ak uzmemo da je konzist. i pozitiv onda vrijedi da je aij=wi/wj pa kad uvrstimo u funkciju, malo posredimo dobijemo
sum(sum(0^2))) =0
tj, sve je nula pa je i minimum 0 (ako neko zna interpretaciju toga, pliz da objasni...također, ako je krivo, plizz da me ispravi)
⇒ u ovom smjeru ne znam ni kak počet ??????????

b) Shocked

c) koristeci dobivene rezultate (koje? što? )nađite recipročnu _______(ne mogu pročitat) W koja je najbliža A, gdje je G mjera udaljenosti Rolling Eyes Shocked Sad Crying or Very sad Question

jel itko taj zadatak rješavo i dal zna pomoć...



Forum@DeGiorgi -> Odlučivanje i teorija igara


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin