Kako do softvera koji je besplatno dostupan studentima?
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu

#1: Kako do softvera koji je besplatno dostupan studentima? Autor/ica: GogsLokacija: Zagreb PostPostano: 18:26 pon, 5. 10. 2009
    —
Mene zanima koja je procedura za dobivanje softvera (u računskom centru) na koji studenti imaju pravo?

Također, što je sve uključeno u taj program?
Svi Microsoft proizvodi?
Visual Studio?
Postoji li mogućnost dobivanja MatLab-a, Mathematice i sličnih programa?


Unaprijed hvala.
Pozdrav!

#2:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 18:45 pon, 5. 10. 2009
    —
Spominjalo se na Forumu; preporucam potraziti.

Mathematicu znam da ne mozes dobiti (legalno), mislim da niti Matlab; M$ov software mozes dobiti, ali ne znam kako.

#3:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 19:20 pon, 5. 10. 2009
    —
http://www.math.hr/fgs.axd?id=1488

Ovo ispuniš, ostaviš kod računarskog centra, ima kutija za MSDNAA, i vrlo brzo dobiješ account. Lista programa je povelika, i nema Matlaba i Mathematice

#4:  Autor/ica: MelkorLokacija: Void PostPostano: 19:28 pon, 5. 10. 2009
    —
Što se tiče M$ proizvoda, moraš ispuniti formular za MSDNAA korisnički račun. Prazni formulari bi se trebali nalaziti pored RC-a, a ispunjene treba predati u RC. Kad otvoriš account, možeš besplatno skinuti M$ softver poput Windowsa, Officea, Visual Studija itd. (Mislim da nisu uključeni svi proizvodi, ali većina onog što mi zvuči poznato je na listi.)

A što se tiče Mathematice, čisto sumnjam da to možeš dobiti besplatno. Možeš kupiti neke studentske licence koje ti omogućuju korištenje jedan semestar ili jednu godinu, to je nešto jeftinije.

Ako ti ne treba baš Mathematica ili Matlab, baci oko na slobodne alternative kao što su Sage i GNU Octave.

#5:  Autor/ica: Mala_022Lokacija: ...evo mene među moje... PostPostano: 14:05 uto, 6. 10. 2009
    —
Da ne otvaran novu temu...
Može li mi neko od vas koji već imate account reći može li se s MSDNAA skinuti program S-plus (tu informaciju nisan nigdi našla pa da ne otvaran account bezveze)?
THX

#6:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 14:15 uto, 6. 10. 2009
    —
U attachmentu je popis programa koje se može skinuti pa pogledaj jel ima Very Happy


programi.txt
 Description:

Download
 Filename:  programi.txt
 Filesize:  10.81 KB
 Downloaded:  3234 Time(s)


#7:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 14:51 uto, 6. 10. 2009
    —
Mala_022 (napisa):
Da ne otvaran novu temu...
Može li mi neko od vas koji već imate account reći može li se s MSDNAA skinuti program S-plus (tu informaciju nisan nigdi našla pa da ne otvaran account bezveze)?
THX


Ako ti se svidja S-plus probaj R

#8:  Autor/ica: BorgcubeLokacija: Tu i tamo. PostPostano: 17:40 čet, 11. 11. 2010
    —
Evo, da ne otvaram novu temu;
Prije već dobrih mjesec dana sam predao zahtjev za MSDNAA account, ništa još nisam dobio, jel to uobičajeno vrijeme čekanja, ili se trebam raspitati o tome ako je nešto "zapelo" oko mog formulara, bilo da nije bio dobro ispunjen, ili mi jednostavno mail nikad nije stigao? Ako trebam, gdje, i kako?

#9:  Autor/ica: Novi PostPostano: 0:50 pet, 12. 11. 2010
    —
Po mom iskustvu, trebalo je stici. Jednoj prijateljici je bio problem da joj student nije ispravno proslijeđivao mailove. Naime u vecini slucajeva oba maila funkcioniraju, i ime.prezime@student.math.hr i korisnickoime@student.math.hr. Ali iz nekog razloga, nekolicini ljudi ovaj prvi steka. Zasto je tome tako, ne znam. Mislim da ovi u RC po defaultu salju na ime.prezime pa je lako moguce da je to problem. Javi se u RC.



Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin