Vektori u peterokutu i trokutu
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Čistilište

#1: Vektori u peterokutu i trokutu Autor/ica: lucijana PostPostano: 12:25 čet, 8. 10. 2009
    —
Ako ima dobrovoljaca da pomogne riješiti zadatak...unaprijed se zahvaljujem Very Happy




1.Trokuti A1B1C1 i A2B2C2 imaju težišta T1 i T2. Dokaži da vrijedi relacija:

A1A2 + B1B2 + C1C2 = 3 T1T2 (A1 A2 B1.....su vektori a ovi brojevi u indexu)



puno hvalaaa!!


Zadnja promjena: lucijana; 15:23 pet, 9. 10. 2009; ukupno mijenjano 1 put.

#2:  Autor/ica: kennyLokacija: ...somewhere over the rainbow... PostPostano: 15:22 pet, 9. 10. 2009
    —
Ajd, napravim ti ja prvi zadatak...

Ovako. Za početak si nacrtaj peterokut i označi vektore koje imaš zadane. Zbroj vektora . Zbroj tih dvaju vektora je vektor . No, u pretpostavci zadatka se veli da vrijedi da je zbroj vektora QR i SR jednak vektoru PT. Kada su dva vektora jednaka? Kada su kolinearna (odnosno kad leže na istom ili paralelnim pravcima), imaju jednaku duljiinu i jedaku orijentaciju. Dobili smo dakle da su . Sad promotrimo dalje samo četverokut PQST. Kako su vektori QS i PT jednaki, onda moraju biti i vektori PQ i TS jednaki (tj. to mora biti paralelogram) čime je dokazano ono što se tražilo.

#3:  Autor/ica: lucijana PostPostano: 15:26 pet, 9. 10. 2009
    —
Hvala puno! hajd ako netko može riješiti ovaj drugi plizz:D

(u istom trenu sam dobila odgovor s 2 strane na taj prvi zadatak pa sam ga minut prije tvog odgovora pobrisala....znači još mi fali ovaj što sam ostavila...hvala ti puno na trudu!!!)


Trokuti A1B1C1 i A2B2C2 imaju težišta T1 i T2. Dokaži da vrijedi relacija:

A1A2 + B1B2 + C1C2 = 3 T1T2 (A1 A2 B1.....su vektori a ovi brojevi u indexu)

molim pomoć



Forum@DeGiorgi -> Čistilište


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin