Zakon Brojeva
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Bućkuriš

#1: Zakon Brojeva Autor/ica: Swerz PostPostano: 21:49 pet, 20. 11. 2009
    —
Jel sam to samo ja ili je ova serija realna kao i CSI ?

#2:  Autor/ica: kennyLokacija: ...somewhere over the rainbow... PostPostano: 22:42 pet, 20. 11. 2009
    —
Prije...hm....možda godinu i pol dana je bio intervju u novinama sa FMB (mislim da je intervju bio s njom)... Tada je istaknula da je većina stvari u Zakonu brojeva totalno nerealna, ali ipak predstavlja snažni medij za popularizaciju matematike. Wink

#3:  Autor/ica: ma PostPostano: 22:46 pet, 20. 11. 2009
    —
jedna tema s ovog foruma o seriji "zakon brojeva" nalazi se ovdje.

#4: Re: Zakon Brojeva Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 23:56 pet, 20. 11. 2009
    —
Swerz (napisa):
Jel sam to samo ja ili je ova serija realna kao i CSI ?


Ta serija je presmiješna... najjača scena:
Tip rješava neki problem na 5 ploča, sav se zamisli, dođe ona ženska i kaže: "A da probaš metodama diskretne matematike?" I onda mu se lampica zapali, i svi žive dugo i sretno Valjam se po podu od smijeha

#5: Re: Zakon Brojeva Autor/ica: ma PostPostano: 0:21 sub, 21. 11. 2009
    —
Luuka (napisa):
Ta serija je presmiješna... najjača scena:
Tip rješava neki problem na 5 ploča, sav se zamisli, dođe ona ženska i kaže: "A da probaš metodama diskretne matematike?" I onda mu se lampica zapali, i svi žive dugo i sretno Valjam se po podu od smijeha


meni zvuči sasvim realistično. lik se vjerojatno zalaufao pa krenuo preko diferencijalnog računa. zapeo i nije našao put van.

šalu na stranu. ja tu seriju ne mogu gledati - bude mi neugodno. ali ne smatram to čudnim. to je za široke mase. tako se forenzičari zgražaju nad csi i sličnim serijama.

#6:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 0:29 sub, 21. 11. 2009
    —
Ili racunarci nad bilo kojim filmom gdje se spominje provaljivanje u racunalne sustave (a na ekranu neka pucacina, labirint ili tako nesto). Laughing

IMO, takve stvari se gledaju zbog opustanja, a ne zbog "realizma"; tome sluze dokumentarci.

Isto kao sto neces gledati "Ramba" zato da naucis biti vrhunski gerilac.

#7:  Autor/ica: goranm PostPostano: 2:01 sub, 21. 11. 2009
    —
Ja tu seriju ne mogu gledat jer mi je uglavnom dosadna i likovi su generalno iritantni, bez obzira na matematiku. Ali tako je to u USA, najbolje stvari traju kraće od jedne sezone, a jedva gledljive štancaju i do 40 godina.

#8:  Autor/ica: mhaberl PostPostano: 10:05 sub, 21. 11. 2009
    —
vsego (napisa):
Ili racunarci nad bilo kojim filmom gdje se spominje provaljivanje u racunalne sustave (a na ekranu neka pucacina, labirint ili tako nesto). Laughing

Laughing Laughing Laughing
Da ne pisem vec napisano.

Added after 1 minutes:

goranm (napisa):
Ja tu seriju ne mogu gledat jer mi je uglavnom dosadna i likovi su generalno iritantni, bez obzira na matematiku. Ali tako je to u USA, najbolje stvari traju kraće od jedne sezone, a jedva gledljive štancaju i do 40 godina.

a snimaju ono na cemu zaraduju najvecu lovu tj. ono sta vecina ljudi smatra dobrim.

#9:  Autor/ica: tihanaLokacija: Zagreb PostPostano: 17:12 ned, 22. 11. 2009
    —
goranm (napisa):
najbolje stvari traju kraće od jedne sezone



da!! najbolja serija IKADA!!

ps: sorry na offtopic, morala sam Razz

#10:  Autor/ica: IvančicaLokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje PostPostano: 7:00 pon, 23. 11. 2009
    —
Ma i izuzev matematike, i ostalo je nerealno... Npr. međuljudski odnosi matematičara ili prikaz da su fizičari veći čudaci od matematičara! Ej! Pa pogledajte malo oko sebe Razz

#11:  Autor/ica: krcko PostPostano: 13:59 pon, 23. 11. 2009
    —
Ivančica (napisa):
... ili prikaz da su fizičari veći čudaci od matematičara! Ej! Pa pogledajte malo oko sebe Razz


Hja, to ovisi s koje strane brda gledas. Kad bi gledao netko tko nije ni matematicar ni fizicar (neki skroz normalan covjek #Silly) mislim da ne bi ni primijetio razliku...

#12:  Autor/ica: bily PostPostano: 15:07 pon, 23. 11. 2009
    —
krcko (napisa):


Hja, to ovisi s koje strane brda gledas. Kad bi gledao netko tko nije ni matematicar ni fizicar (neki skroz normalan covjek #Silly) mislim da ne bi ni primijetio razliku...



kako mislis normalan ....pa i mi smo normlani valjda
khm Rolling Eyes

#13:  Autor/ica: krcko PostPostano: 16:24 pon, 23. 11. 2009
    —
Kajaznam. Zadnji put kad sam provjeravao ja sam komutirao s adjungiranim krckom.

#14:  Autor/ica: goranm PostPostano: 21:09 pon, 23. 11. 2009
    —
Ono sto mi je bzvze u većini serija (a tu upada i zakon brojeva) je to što likovi skoro pa nikada nisu ljudi, nego gotovo pa idealizirana verzija čovjeka.

Najveće mane koje sam mogao ustanovit u jedno 7 do 8 pogledanih epizoda je da je Charlie sramežljiv, brat mu ima opasan posao kojim je preokupiran, a Larry je navodno imao problem s kockanjem. I to je to.

A nije da nisu imali primjera genijalaca iz stvarnog života koji su imali ozbiljne karakterne mane.

#15:  Autor/ica: ante003 PostPostano: 21:12 pon, 23. 11. 2009
    —
zato počni gledat House-a Razz
Meni je ta serija dobra.

#16:  Autor/ica: goranm PostPostano: 22:49 pon, 23. 11. 2009
    —
ante003 (napisa):
zato počni gledat House-a Razz
Meni je ta serija dobra.

Prošla je baba s tim kolačem. Laughing Tempo od jedne epizode svakih tjedan dana mi i nije baš nešta. Trenutno gledam Farscape. Ocjena na IMDB-u (8.7) je možda malo pretjerana (barem za prve dvije sezone), ali nije loše.

#17:  Autor/ica: ante003 PostPostano: 22:53 pon, 23. 11. 2009
    —
Ja imam skinute sve epizode pa pogledam 5,6 zaredom Very Happy
Vise mi se svida dok si skinem serije pa gledam na laptopu nego dok mi glupe reklame upropaste najuzbudljiviji dio na tvu Very Happy

#18:  Autor/ica: namelessLokacija: Zagreb PostPostano: 22:53 pon, 23. 11. 2009
    —
ante003 (napisa):
zato počni gledat House-a Razz
Meni je ta serija dobra.


ma bezvze je i to, kadgot neko ima bolest, il je autoimuna, tumor, il infekcija, i onda nikad niije infekcija jer nema temperaturu jer su mu dali previše lijekova za ono što su prvo mislili da je, pa su gljivice ili parazit.
al ono, house je zgodniji od onog matematičara u numbersima pa prolazi Very Happy

#19:  Autor/ica: ante003 PostPostano: 22:55 pon, 23. 11. 2009
    —
Pa ta serija nije super je svaki put izlječe pacijenta ( makar ima di su ih i ubili) nego ponasanje Housea i njegov lik je zapravo jedina stvar zasto je serija uspjesna.

#20:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 23:03 pon, 23. 11. 2009
    —
što se tiče samog housea, velim mi cura da je i tu 90% bolesti i stanja ono što se uči na prve 2-3 godine faxa, ali nama koji ne kužimo je to nešto svjetsko... al serija kao takva je dobra, bolja od svih onih ostalih doktorskih koje se samo baziraju na tome da do kraja snimanja svaki doktor spava sa svakom sestrom Very Happy



Forum@DeGiorgi -> Bućkuriš


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na 1, 2, 3  Sljedeće  :| |:
Stranica 1 / 3.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin