PMF-MO wireless
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu

#1: PMF-MO wireless Autor/ica: sandroLokacija: RC PostPostano: 14:49 uto, 2. 2. 2010
    —
Obavještavam vas da su postavljena prva 2 AP-a (u podrumu i na 3. katu) na matematici. SSID bežične mreže je "PMF-MO wireless". Mreža je namjenjena svim studentima i djelatnicima PMF-MO.

Upute za spajanje možete pronaći na slijedećem linku:

http://web.math.hr/racunski.centar/?Pomo%26%23263%3B_i_upute:Upute_za_pristup_be%9Ei%26%23269%3Bnoj_mre%9Ei_PMF_-_MO

Uskoro će biti postavljeni i AP-ovi koji će signalom pokrivati i ostale dijelove zgrade.

#2:  Autor/ica: alllliceLokacija: Zagreb PostPostano: 15:29 uto, 2. 2. 2010
    —
wooohooo Very Happy

(nije da imam laptop ili mob sa wlanom, ali jednom ce i to doc..)

btw-na linku sam vidjela da je "potrebno posjedovati odgovarajući AAI@EduHr elekronički identitet (oblika: korisničkoime@ math.hr)"; zar to imaju i studenti? sta nemamo samo korisničkoime@ student.math.hr?

#3:  Autor/ica: MasielaLokacija: Među bananama PostPostano: 15:31 uto, 2. 2. 2010
    —
Upišeš bez student. Prolazi u domovima, na prijavama za tečajeve Srca (na koje se isto prijavljuje preko AAI@EduHr) pa valjda i tu.

#4:  Autor/ica: kennyLokacija: ...somewhere over the rainbow... PostPostano: 19:31 uto, 2. 2. 2010
    —
Question....da li prihvaća i ostale AAI@EduHr (npr... @skole.hr) ili samo ... @math.hr?

#5:  Autor/ica: sandroLokacija: RC PostPostano: 8:43 sri, 3. 2. 2010
    —
Za sada samo @math.hr.
U planu je da se u bližoj budućnosti pridružimo eduroam zajednici pa će onda moći pristupati svi s valjanim AAI@EduHr elektroničkim identitetom.

#6:  Autor/ica: smajlLokacija: Zagreb PostPostano: 22:32 sri, 3. 2. 2010
    —
A da li je moguce spojit se na taj wireless pomocu mobitela?? vidjela sam da imaju upute kako se spojiti sam kompjuterima odnosno laptopima, pa neznam dal se moze spojiti i na mob preko wi-fi.a Think

#7: Re: PMF-MO wireless Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 23:44 sri, 3. 2. 2010
    —
sandro (napisa):
Obavještavam vas da su postavljena prva 2 AP-a (u podrumu i na 3. katu) na matematici. SSID bežične mreže je "PMF-MO wireless". Mreža je namjenjena svim studentima i djelatnicima PMF-MO.

Upute za spajanje možete pronaći na slijedećem linku:

http://web.math.hr/racunski.centar/?Pomo%26%23263%3B_i_upute:Upute_za_pristup_be%9Ei%26%23269%3Bnoj_mre%9Ei_PMF_-_MO

Uskoro će biti postavljeni i AP-ovi koji će signalom pokrivati i ostale dijelove zgrade.


niiccceeeeee Very Happy

#8:  Autor/ica: mhaberl PostPostano: 7:53 čet, 4. 2. 2010
    —
smajl (napisa):
A da li je moguce spojit se na taj wireless pomocu mobitela?? vidjela sam da imaju upute kako se spojiti sam kompjuterima odnosno laptopima, pa neznam dal se moze spojiti i na mob preko wi-fi.a Think


cini se da ne, pokusao sam Sad

#9:  Autor/ica: KrunoLokacija: RC PostPostano: 9:28 čet, 4. 2. 2010
    —
smajl (napisa):
A da li je moguce spojit se na taj wireless pomocu mobitela?? vidjela sam da imaju upute kako se spojiti sam kompjuterima odnosno laptopima, pa neznam dal se moze spojiti i na mob preko wi-fi.a Think


Ovisi koji mobitel. Windows Mobile modeli bi trebali raditi, iako detalje za sada ne znam, iPhone provjereno radi, a Symbian provjereno ne radi (do daljnjeg, postoji sansa da ce se to promjeniti u nekom trenutku).

#10:  Autor/ica: ante003 PostPostano: 13:14 čet, 4. 2. 2010
    —
jel se mozda netko probao spojiti preko Ubuntu-a ? Naime, one postavke koje su prikazane na stranici od RC-a su opcenito za Linux.
takve slicne postavke smo dobili i u domskom cd-u ali za ubuntu treba nesto dodati u /etc/network/interfaces
probao sam se igrati malo s tim ali nista bas nisam dobio :S
Ako je netko uspio, please help Smile

#11:  Autor/ica: DarkOne™24/7®Lokacija: zg PostPostano: 14:09 čet, 4. 2. 2010
    —
probat cu ja cim si nabavim karticu i sredim X ..:))

bas sam ugodno iznenadjen da imamo wireless..:)) weeeeeeeeeee

to sto je dosao taman kada mi je kartica ispustila dusu je nesreca u sreci..:)

#12:  Autor/ica: Grga PostPostano: 15:33 čet, 4. 2. 2010
    —
Dancing Applause

#13:  Autor/ica: smajlLokacija: Zagreb PostPostano: 19:35 čet, 4. 2. 2010
    —
Kruno (napisa):
smajl (napisa):
A da li je moguce spojit se na taj wireless pomocu mobitela?? vidjela sam da imaju upute kako se spojiti sam kompjuterima odnosno laptopima, pa neznam dal se moze spojiti i na mob preko wi-fi.a Think


Ovisi koji mobitel. Windows Mobile modeli bi trebali raditi, iako detalje za sada ne znam, iPhone provjereno radi, a Symbian provjereno ne radi (do daljnjeg, postoji sansa da ce se to promjeniti u nekom trenutku).


Radi se o samsungu omnia... znaci trebalo bi raditi.. ajde super Weeeeeee!!!!!!!!!!!

#14:  Autor/ica: KrunoLokacija: RC PostPostano: 11:05 pet, 5. 2. 2010
    —
smajl (napisa):

Radi se o samsungu omnia... znaci trebalo bi raditi.. ajde super Weeeeeee!!!!!!!!!!!


Javite mi da li je spajanje uspjelo, a ako ne uspije dodjite do mene u RC da vidimo sto se moze napraviti.

#15:  Autor/ica: kakt00sLokacija: :ɐɾıɔɐʞoן PostPostano: 17:53 uto, 9. 3. 2010
    —
Evo prvi problem....

OS: WIndows 7

Skinuo sam onaj Securew2 klijent i postavio ga kako je prikazano.
Problem je kod postavljanja mreže.

Na kartici Security (kako je prikazano na slici) sam htio promjeniti 'Microsoft: Protected EAP (PEAP)' u 'SecureW2: SecureW2 EAP-TTLS' ali kad stisnem OK mi izbaci sljedeću poruku. (Probao sam nekoliko puta napraviti mrežu ali svaki put je isti problem)

----------
Windows has encountered an error saving the wireless profile.
Specific error: The network connection profile is corrupted.
----------

Inače nemam problema sa spajanjem na bilokakve mreže sa laptopom.

#16:  Autor/ica: kakt00sLokacija: :ɐɾıɔɐʞoן PostPostano: 13:40 uto, 4. 5. 2010
    —
Jel se uspio itko spojit preko Android OS-a? Jel on uopće podržava EAP-TTLS?

#17:  Autor/ica: kikyca PostPostano: 19:26 pon, 10. 5. 2010
    —
Pokušala sam se danas spojiti sa mobitelom na wireless i trazilo me je da upisem korisnicko ime i lozinku, jer je mreza zasticena, pa me zanima di mogu saznati lozinku i koje korisnicko ime moram koristit ? Crying or Very sad

#18:  Autor/ica: ante003 PostPostano: 20:47 pon, 10. 5. 2010
    —
username i password su ti isti ko i za spajanje na student.
samo pod korisnicko ime upisi username[at]math.hr umjesto student.math.hr

#19:  Autor/ica: kikyca PostPostano: 20:51 pon, 10. 5. 2010
    —
Hvala ti puno Very Happy Very Happy

#20:  Autor/ica: ivo34 PostPostano: 13:58 uto, 25. 5. 2010
    —
Kruno (napisa):
Ovisi koji mobitel. ...iPhone provjereno radi...

Da li mozete objasniti kako se spojiti sa iPhone-om na PMF-MO wireless? Radi se o novom modelu 3GS.



Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na 1, 2, 3  Sljedeće  :| |:
Stranica 1 / 3.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin