gradivo bioinformatike
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Bioinformatika

#1: gradivo bioinformatike Autor/ica: mischa PostPostano: 20:25 čet, 9. 9. 2010
    —
ovu godinu imamo na izbor puno kolegija koje mozemo uzeti kao izborni. kolegij je u modulu s kolegijem kojeg sam upisala ovaj semestar pa da na vrijeme ispravim ako sam napravila gresku pri izboru Smile
zanima me kolika je zastupljenost biologije/informatike/matematike u ovom kolegiju? cula sam da ima dosta programiranja, a mi na nastavnickom smjeru nismo bas puno radili s programima Sad
da li je gradivo tesko ili se moze nauciti s redovnim ucenjem?
kakvi su kriteriji?

hvala unaprijed na pomoci Smile

#2:  Autor/ica: tihanaLokacija: Zagreb PostPostano: 21:10 čet, 9. 9. 2010
    —
jel to kod prof goldsteina?

#3:  Autor/ica: mischa PostPostano: 21:55 čet, 9. 9. 2010
    —
da

#4:  Autor/ica: ekstra PostPostano: 22:14 čet, 9. 9. 2010
    —
Nije teško. Prilagođeno je svima, nema puno programiranja, dobiješ kostur programa, treba samo razumijeti što se u njemu radilo, a to nije teško, tj. pomoći će ti i prof i asistentica, (ako je sve ostalo kako je bilo). Uglavnom svi polože i to sa super ocjenama

#5:  Autor/ica: mischa PostPostano: 23:12 čet, 9. 9. 2010
    —
thx Smile
al zanima me kad bi se gledao sam sadrzaj kolegija, dal je naucljivo? Wink

#6:  Autor/ica: Pukica PostPostano: 6:15 pet, 10. 9. 2010
    —
Ne želim reći nešto protiv predavanja, ali dolaskom na vježbe saznati ćeš većinu onoga što ti treba da položiš kolegij.

Asistentica detaljno prolazi "programe" tako da sve možeš pohvatati, a oboje, i profesor i asistentica će ti pomoći ako gdje zapneš.

Zastupljenost matematike kao nekih računa koje ćeš sama rješavati i nema, uglavnom informatika koja treba biolozima ( ili nekima od njih) da bi lakše došli do nekih nizova podataka.

Koliko se sjećam radi se o programu koji računa sa aminokiselinama, zatim još jedan program gdje se crta stablo života ( što bude čak i zabavno).

Sve u svemu, za razliku od mnogih dosadašnjih kolegija, ovaj će ti vjerovatno biti jedan od laganijih a vjerovatno samim time i naučljivijih ( u biti nema tu nekog učenja, vidjet ćeš i sama, kad odslušaš vježbe i imaš program, to je više manje sve učenje koje ćeš imati)


Ako imaš još koje pitanje, pm-aj Wink

#7:  Autor/ica: Swerz PostPostano: 12:51 pet, 10. 9. 2010
    —
Evo ti pa bauljalj... Very Happy
http://web.math.hr/~karaga/bioinformatika

#8:  Autor/ica: bobi PostPostano: 10:44 pon, 7. 2. 2011
    —
Post je na link jer nisam siguran da li sam postao na pravo mjesto.

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=11851&postdays=0&postorder=asc&&start=20

#9:  Autor/ica: ZenonLokacija: [tex]\pm\infty[/tex] PostPostano: 20:24 pet, 10. 2. 2012
    —
"Cilj kolegija je studente upoznati s osnovnim tehnikama kombinatornog i vjerojatnosnog modeliranja bioloških nizova – modeliranje bioloških familija, filogenetske konstrukcije, gene searching. Naglasak je stavljen na na primijenjene aspekte – algoritamske, računarske i numeričke. U okviru kolegija dan je pregled relevantih bioloških sadržaja."

Nisam imao ni kombinatoriku ni vjerojatnost u srednjoj, a tek sam završio prvi semestar, pa me zanima je li moje (pred)znanje iz prvog semestra dovoljno za potpuno razumijevanje ovog kolegija?

Unaprijed hvala!

#10:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 20:31 pet, 10. 2. 2012
    —
Kad sam ja to slušao, nije trebalo nikakvo predznanje... Možda nešto malo programiranja. Very Happy

#11:  Autor/ica: ZenonLokacija: [tex]\pm\infty[/tex] PostPostano: 20:40 pet, 10. 2. 2012
    —
Atomised (napisa):
Kad sam ja to slušao, nije trebalo nikakvo predznanje... Možda nešto malo programiranja. Very Happy

A kada je to bilo? Razz

#12:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 20:41 pet, 10. 2. 2012
    —
Zenon (napisa):
Atomised (napisa):
Kad sam ja to slušao, nije trebalo nikakvo predznanje... Možda nešto malo programiranja. Very Happy

A kada je to bilo? Razz


Prije 3 godine? Razz

#13:  Autor/ica: fireballLokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu PostPostano: 22:50 pet, 10. 2. 2012
    —
nista se nije promjenilo ni u izvedbi, ni u nastavnom sadrzaju, ne trebaju nikakva predznanja (pozeljna osnovna pismenost; citanje i pisanje Smile ), a programiranje je lagano i osnovno, i ne zahtjeva predznanje (za one koje muci, ne, nema pointera) Smile

#14:  Autor/ica: ZenonLokacija: [tex]\pm\infty[/tex] PostPostano: 23:36 pet, 10. 2. 2012
    —
Puno hvala na odgovorima!
S moje strane, upis drugog semestra je gotov i zapečaćen, samo još moram odnesti Index na faks. Smile

#15:  Autor/ica: sunce PostPostano: 13:56 sri, 15. 2. 2012
    —
u rasporedu za nastavnicki smjer pise da imamo 5 sati tjedno, a trebalo bi biti 3+1 (p+v). jel to neka greska? vazno mi je zbog drugog kolegija kojeg imam u isto vrijeme pa ako netko zna vise o tome... i da li su predavanja obavezna?

#16:  Autor/ica: karaga PostPostano: 23:58 sri, 15. 2. 2012
    —
sunce (napisa):
u rasporedu za nastavnicki smjer pise da imamo 5 sati tjedno, a trebalo bi biti 3+1 (p+v). jel to neka greska? vazno mi je zbog drugog kolegija kojeg imam u isto vrijeme pa ako netko zna vise o tome... i da li su predavanja obavezna?


Nista nije obavezno.
Sto se satnice tice, vjezbe se odrzavaju svaki drugi tjedan u trajanju od po 2 sata, mozete vidjeti ovdje:
http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/bioraspored.html

#17:  Autor/ica: ZenonLokacija: [tex]\pm\infty[/tex] PostPostano: 19:53 čet, 16. 2. 2012
    —
Predavanja su kao iz Programiranja, na slideovima, ili nam treba bilježnica u koju pišemo?
Mislim, da ne "načmem" novu bilježnicu ako se piše nješto samo prva dva predavanja. Onda ću na papire, u košuljicu pa u registrator Very Happy
Hvala!

#18:  Autor/ica: karaga PostPostano: 0:26 sub, 18. 2. 2012
    —
Zenon (napisa):
Predavanja su kao iz Programiranja, na slideovima, ili nam treba bilježnica u koju pišemo?
Mislim, da ne "načmem" novu bilježnicu ako se piše nješto samo prva dva predavanja. Onda ću na papire, u košuljicu pa u registrator Very Happy
Hvala!

Treba vam biljeznica, nisu slideovi. Od online materijala sto se koristi to imate na webu. Dosta vam je jedna mala biljeznica za vjezbe i predavanja skupa (svako sa svoje strane, ko u osnovnoj skoli, jelte Smile ).

#19:  Autor/ica: JosipBajrovic PostPostano: 6:28 čet, 10. 1. 2013
    —
ekstra (napisa):
Nije teško. Prilagođeno je svima, nema puno programiranja, dobiješ kostur programa, treba samo razumijeti što se u njemu radilo, a to nije teško, tj. pomoći će ti i prof i asistentica, (ako je sve ostalo kako je bilo). Uglavnom svi polože i to sa super ocjenama
Slažem se

#20:  Autor/ica: ecan PostPostano: 11:30 uto, 12. 2. 2013
    —
Nisam bio na bioinformatici u pon pa ako bi netko bio dobar i napisao ovdje obavijesti od profesora. Zanimaju me termini predavanja i vježbi i dali je obavezno dolaziti na predavanja. Ne živim u Zagrebu i nikako mi ne paše termin u pon i uto a onaj u cet od 4-6 mi je idealan. Netko je nešto spomenuo da se vježbe dijele na programiranje i seminare pa ako bi netko potvrdio ovu informaciju...



Forum@DeGiorgi -> Bioinformatika


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Stranica 1 / 2.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin