Primjenjena matematika zadaca
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Matematički kolegiji

#1: Primjenjena matematika zadaca Autor/ica: BugLokacija: Kako kad!! PostPostano: 18:50 pon, 25. 10. 2010
    —
Evo ovako da pitam kako rijestit ovu jednadzbu (t+x^2)dx=xdt
Spada pod bernoulija, ali ne znam kako poceti, smrdi na linearnu, al opet ne ide...pa molim za pomoc

#2:  Autor/ica: daisy PostPostano: 11:47 uto, 26. 10. 2010
    —
pa i je bernoullijeva.. napisi ju u obliku x'= x/ (t+x^2), malo to rastavi, pokrati, dobijes bernoullijevu gdje ti je n=-1.. tj dobijes jednadzbu oblika
x'-(1/t)x=1/x.. dalje valjda znas..

#3:  Autor/ica: Gost PostPostano: 15:06 uto, 26. 10. 2010
    —
jel ima neki primjeri kolokvija ili nešto negdje? šta će sve bit u kolokviju? otprilike?

#4:  Autor/ica: kakt00sLokacija: :ɐɾıɔɐʞoן PostPostano: 15:31 uto, 26. 10. 2010
    —
I ja bi prošle kolokvije scan/photo ako netko ima...

#5:  Autor/ica: Gost PostPostano: 17:51 uto, 26. 10. 2010
    —
jel ima to ikakve zadatke kolkovije ili bilo šta za vježbanje? šta da očekujemo na kolokvijima?

#6:  Autor/ica: BugLokacija: Kako kad!! PostPostano: 18:17 uto, 26. 10. 2010
    —
Hvala... pa da bernoulijeva je... nisam bas slozio dobro pa nisam prepoznao... hvala

Na kolokviju ocekujemo (kako je asistent rekao) zadatke kakvi su bli na vjezbama, nece biti zadataka s rijecima i profesor ce dati jedan zadatak, ukupno ce ih biti 5! Eto tolko ja znam.

#7:  Autor/ica: tierraLokacija: zg PostPostano: 21:35 uto, 26. 10. 2010
    —
daisy (napisa):
pa i je bernoullijeva.. napisi ju u obliku x'= x/ (t+x^2), malo to rastavi, pokrati, dobijes bernoullijevu gdje ti je n=-1.. tj dobijes jednadzbu oblika
x'-(1/t)x=1/x.. dalje valjda znas..


Već sat vremena gledam kak da išta napravim sa tim zadatkom...

Na koji način si to rastavila???

x/(t+x^2)=x/t + x/x^2= x/t +1/x Samo nemoj reć da ovako... jer sam se stvarno glupo osjećala dok sam ovo pisala... Smile

#8:  Autor/ica: boban PostPostano: 21:47 uto, 26. 10. 2010
    —
mene zanima ono kod R. jednadžbi, kad nas zanima partikularno rjesenje, kako odredimo oblik rjesenja, tj kako znamo da ono mora biti bas npr ax+b...

#9:  Autor/ica: daisy PostPostano: 22:06 uto, 26. 10. 2010
    —
tierra (napisa):
daisy (napisa):
pa i je bernoullijeva.. napisi ju u obliku x'= x/ (t+x^2), malo to rastavi, pokrati, dobijes bernoullijevu gdje ti je n=-1.. tj dobijes jednadzbu oblika
x'-(1/t)x=1/x.. dalje valjda znas..


Već sat vremena gledam kak da išta napravim sa tim zadatkom...

Na koji način si to rastavila???

x/(t+x^2)=x/t + x/x^2= x/t +1/x Samo nemoj reć da ovako... jer sam se stvarno glupo osjećala dok sam ovo pisala... Smile


jojojojoj oprosti mi molim te! nisam uopce pisala zadatak nego napamet otprilike, i takvu pogresku napravila! Embarassed
jedino sta mi pada na pamet, jer drukcije ne znam rijesit je nesto sto sam vidjela u apsenu.. a to je da je se rijesi s obzirom na t. i onda dobijes linearnu jednadzbu (a sad tek vidim da mi to pise u biljeznici pored te) s obzirom na t i t'.



Forum@DeGiorgi -> Matematički kolegiji


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin