Velike konzultacije prije kolokvija!
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Elementarna geometrija

#1: Velike konzultacije prije kolokvija! Autor/ica: MignonLokacija: 206 PostPostano: 21:42 čet, 28. 10. 2010
    —
Dođite na velike konzultacije da se dobro pripremimo za kolokvij. Nalazimo se u 14 sati ispred 205 na drugom katu. Ako nas bude puno, potražit ćemo neku predavaonicu i ostaviti poruku na vratima za one koji dođu kasnije. Ponesite sa sobom sve svoje nedoumice, odgovaramo jedni drugima na sva geometrijska pitanja. : )

Zadnja promjena: Mignon; 10:56 pet, 14. 1. 2011; ukupno mijenjano 1 put.

#2: konzultacije Autor/ica: NenoLokacija: Zagreb PostPostano: 5:26 pet, 29. 10. 2010
    —
U redu. Takva fora postoji na FKIT-u (skraćenica za Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Marulićev trg 19) i traje 2 sata http://zoak.fkit.hr/obavijesti/Raspored%20testova%20OAK%202010-11.pdf a nadam se da ćemo mi biti moderniji i trajati 3 sata. Smile

#3:  Autor/ica: black PostPostano: 16:46 pet, 29. 10. 2010
    —
Gracias Marina ! Very Happy

#4:  Autor/ica: MignonLokacija: 206 PostPostano: 21:28 pet, 29. 10. 2010
    —
: ) Evo, baš je bilo dobro, super je što ste došli u velikom broju. : ) Tako ćemo i sljedeći put.



Za zadatak (s čudnim četverokutom) čije rješenje vam dugujem dat ću vam sada uputu jer ne stignem crtati:

Zadatak 11. iz druge zadaće:
Četverokut ABCD, M je polovište dužine AB, N je polovište dužine CD. Dužine AN i DM se sijeku u P, dužine BM i CN se sijeku u Q.
Tvrdimo: Površina četverokuta MQPN jednaka je zbroju površina trokuta APD i BQC.

1. Nacrtajte sliku. (Pazite da ne nacrtate romb, deltoid, paralelogram, a pogotovo ne kvadrat. : ) Pokušajte nacrtati četverokut koji po ničemu nije poseban.

2. Zamijetite da ćemo dokazati našu tvrdnju ako dokažemo da je površina trokuta ABN jednaka zbroju površina trokuta AMD i MBC.

3. Povucite na slici visine tih trokuta, to su tri okomice na pravac AB: jedna je iz točke D, jedna iz N i jedna iz C. Zamijetite da su one paralelne.

4. Zaključite iz |DN|=|NC| da je duljina srednje visine v (one iz točke N) jednaka polovici zbroja duljina ostale dvije visine (v' i v'').

5. Površina velikog trokuta ANB jednaka je |AB|*(v/2), a zbroj površina manjih trokuta (|AB|/2)*(v'/2) + (|AB|/2)*(v''/2). Iz prethodnog zaključka koji kaže da je v=(v'+v'')/2 slijedi da je to jednako. Dokazali smo tvrdnju iz koraka 2.

(Ovaj zadatak mi nije lijep jer se može dogoditi da ne zamijetite ekvivalentnu tvrdnju u koraku 2 iako sve razumijete. Zadaci u kolokviju su mi lijepi. : )

Added after 12 minutes:

Možete vježbati sve zadatke iz druge zadaće jer sve što je potrebno za to napravili ste na predavanjima i vježbama. Ja vam savjetujem da dobro shvatite predavanja i vježbe jer tako ćete se najbolje pripremiti za dvosatno razmišljanje u utorak.

Pozdrav i sretno! : )

#5:  Autor/ica: NenoLokacija: Zagreb PostPostano: 7:39 čet, 6. 1. 2011
    —
Održane su velike konzultacije prije 1. kolokvija.
Možemo dobiti velike konzultacije prije 2. kolokvija Question

#6:  Autor/ica: MignonLokacija: 206 PostPostano: 11:59 ned, 9. 1. 2011
    —
Bit će grupne konzultacije i prije drugog kolokvija -- ovaj tjedan u srijedu, četvrtak ili petak, još ne znam. Stavit ću obavijest kada i gdje će biti na forum i na web stranicu kolegija početkom tjedna čim rezerviram predavaonicu.

#7:  Autor/ica: Swerz PostPostano: 12:17 ned, 9. 1. 2011
    —
Mi, propali inženjeri, pišemo linearnu u petak 12h-14h.

#8:  Autor/ica: MignonLokacija: 206 PostPostano: 10:32 uto, 11. 1. 2011
    —
Napravit ćemo konzultacije u petak poslijepodne sigurno, nakon kolokvija, poslije 15 sati. Bit ću na fakultetu i u četvrtak poslijepodne pa možda napravimo još jedne i tada. Danas ću još javiti kada točno i gdje.

#9:  Autor/ica: MignonLokacija: 206 PostPostano: 1:30 sri, 12. 1. 2011
    —
U petak ćemo se naći ispred oglasne ploče u 15 sati, i u četvrtak u 15 sati. Ne znam još koliko vas namjerava doći i kada pa ne mogu procijeniti veličinu predavaonice, naći ćemo je kad vidim koliko vas je.

#10:  Autor/ica: vekiqqqLokacija: Zagreb PostPostano: 0:03 čet, 13. 1. 2011
    —
znači danas,četvrtak u 15h pred oglasnom Smile)

#11:  Autor/ica: happyja7Lokacija: Maksimir, Zagreb PostPostano: 11:03 čet, 13. 1. 2011
    —
ja ne mogu doc danas ali sutra dolazim! pa javite ako ce za sutra (petak) bit kakvih promjena u terminu

#12:  Autor/ica: MignonLokacija: 206 PostPostano: 10:53 pet, 14. 1. 2011
    —
Od 15 do 17 radit ćemo što i jučer, ja ću proći kroz gradivo koje je bitno znati za kolokvij, riješit ćemo nekoliko zadataka, i dat ću vam savjete kako da vježbate zadatke i kako da riješavate zadatke na kolokviju. U 17 sati doći će i neki koji su bili jučer s pitanjima i zadacima, pa ćemo svi zajedno vježbati zadatke.

#13:  Autor/ica: R u K i PostPostano: 11:07 pet, 14. 1. 2011
    —
jesu konzultacije onda u 15 ili 17?

#14:  Autor/ica: MignonLokacija: 206 PostPostano: 11:12 pet, 14. 1. 2011
    —
Ako ste bili jučer, dođite u 17 sati da ne slušate opet isto, a ako niste bili, dođite u 15 sati. To je to.

#15:  Autor/ica: Gost PostPostano: 20:46 pet, 14. 1. 2011
    —
Jel bi netko mogao uslikati/skenirati iz bilježnice ono što se danas radilo na konzulacijama (ili barem nekako prenijeti). Ja nažalost nisam mogao doći... Bilo bi mi zaista veoma od pomoći.

Hvala!

#16:  Autor/ica: Gost PostPostano: 21:33 pet, 14. 1. 2011
    —
Zaboravih napisati Smile Gradivo pošaljite na mail: zigozago@net.hr

#17:  Autor/ica: R u K i PostPostano: 23:15 pet, 14. 1. 2011
    —
isto kao i jučer, ako si tad bio..

#18:  Autor/ica: NenoLokacija: Zagreb PostPostano: 7:04 pon, 17. 1. 2011
    —
Budući da su bile dobro provedene velike konzultacije prije 2. kolokvija, kliknuo sam lijevo na sarma +, pa sad piše 17.

#19:  Autor/ica: MignonLokacija: 206 PostPostano: 20:27 pon, 17. 1. 2011
    —

#20:  Autor/ica: MignonLokacija: 206 PostPostano: 15:54 sri, 26. 1. 2011
    —
U petak ćemo imati pripreme za popravni kolokvij, od 15 do 17 sati. Na oglasnoj ploči će pisati gdje smo.

Namjeravam proći malo kroz gradivo i metode uz zadatke s kolokvija, i zajedno s vama rješavati zadatke koje donesete. Hoću opet naglasiti ono što biste trebali znati, i kako da (gdje god je moguće) samostalno razmišljate i izvodite umjesto da pamtite.



Forum@DeGiorgi -> Elementarna geometrija


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Stranica 1 / 2.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin