Teorija elastičnosti / NRPDJ1
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Matematički kolegiji

#1: Teorija elastičnosti / NRPDJ1 Autor/ica: Emily PostPostano: 22:22 čet, 20. 1. 2011
    —
Može netko napisati kako će izgledati usmeni iz ova dva navedeva kolegija?
Što je bitno za učiti,dal trebamo znati dokaze/izvode formula?Bar ukratko da znam što da očekujem iz ovih kolegija...

#2:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 12:55 pet, 21. 1. 2011
    —
Ja sam bio jučer na usmenom iz NRPDJ1 pa eto da podijelim iskustvo.

Prof me pitao da napišem valnu jednadžbu i da probam nešto s njom napravit, na neki način diskretizirat drugu derivaciju po vremenu, dobit neku metodu pa ćemo onda dalje. I tako sam ja pokušavao svašta, dok zajedno s profeosorom nisam nadošo na nešto pametno (dobra ideja je tu jednadžbu drugog stupnja pretvorit u sustav jednadžbi prvog stupnja).
Onda je slijedilo pitanje kako bi provjerio konzistenciju i stabilnost, a to se lako iz sustava vidi (za konzistenciju neku max normu na obje komponente, a stabilnost klasika Fourierom pa se dobije umjesto simbola neka matrica). Nije mi ni ovaj dio išao skroz glatko, i tu je prof pomagao.
Za kraj me pitao kakve veze ima konzistencija i stabilnost sa konvergencijom i dokaz tog smjera Laxovog tm ekvivalencije.

Fin ugodan usmeni i prva ocjena u indexu za ovaj semestar Very Happy



Forum@DeGiorgi -> Matematički kolegiji


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin