usmeni ispit
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Kombinatorna i diskretna matematika (nastavnički smjerovi)

#1: usmeni ispit Autor/ica: ecan PostPostano: 15:45 sub, 22. 1. 2011
    —
Zna li neko kako je izgledao usmeni ispit iz kidm-a prošle godine? Što možemo očekivati?

#2: Re: usmeni ispit Autor/ica: Buga. PostPostano: 16:33 sub, 22. 1. 2011
    —
ecan (napisa):
Zna li neko kako je izgledao usmeni ispit iz kidm-a prošle godine? Što možemo očekivati?


imaš tu nešt

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=12660&postdays=0&postorder=asc&&start=40

#3:  Autor/ica: Anna LeeLokacija: Zagreb PostPostano: 18:15 sub, 22. 1. 2011
    —
sry sto se ubacujem u temu...
al zanima me dal 100% stoji ono da mozemo doc na usmeni ako imamo preko 40 bodova i rec da samo zelimo ocjenu, bez usmenog ispita?
jer stvarno imam guzvu ovaj tjedan, necu stic naucit Crying or Very sad

#4:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 18:26 sub, 22. 1. 2011
    —
Anna Lee (napisa):
sry sto se ubacujem u temu...
al zanima me dal 100% stoji ono da mozemo doc na usmeni ako imamo preko 40 bodova i rec da samo zelimo ocjenu, bez usmenog ispita?
jer stvarno imam guzvu ovaj tjedan, necu stic naucit Crying or Very sad


to i mene zanima Very Happy

gle kaj je asistentica napisala na dnu stranice http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=12574

navodno se pitanja ponavljaju i imaš neka od njih na onom linku gore

#5:  Autor/ica: jirrxj PostPostano: 19:09 sub, 22. 1. 2011
    —
hm... vjerojatnije je da je asistentica u pravu, ali tu piše suprotno (da se za usmeni mora znati jer se može i pasti) Confused Confused

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=12660

#6:  Autor/ica: Gost PostPostano: 10:25 uto, 25. 1. 2011
    —
ajd...ako je netko toliko dobar da napiše što je profesor pitao
danas na usmenom...
jesu pitanja povezana sa bodovima na kolokviju???

#7:  Autor/ica: ante003 PostPostano: 11:13 uto, 25. 1. 2011
    —
Raspored za usmeni se OPET promjenio tako da vise ni onaj sa stranice ne vrijedi.
Neznam kolika je promjena ali znam recimo da je jedna kolegica prebacena sa srijede u utorak i da joj nisu javili ona nebi ni znala za to posto nigdje ne pise obavijest pa se zaletite do faksa ili zovite nekog ko bi trebao bit na faksu

#8:  Autor/ica: zabelaLokacija: Cvjetno naselje PostPostano: 11:15 uto, 25. 1. 2011
    —
Što se tiče odgovaranja, do sad je bio jedan pad. Mislim da je na kolokviju ta osoba imala 42 boda.
A dok sam ja bila, pitanja su bila binomni teorem, razvoj, posebni slučajevi, vezano uz njega alternirana parcijalna suma; formula negacije; multi skupovi, podjela kovanica na djecu (oba slučaja). Pita sve o inverzima, multiplikativni, kompozicioni, Lagrangeov, koji su uvjeti za koji.
I toliko ja znam. Sretno svima Wink

#9:  Autor/ica: Gost PostPostano: 11:30 uto, 25. 1. 2011
    —
Na webu je raspored. Kakve promjene?

#10:  Autor/ica: Swerz PostPostano: 12:48 uto, 25. 1. 2011
    —
Ovaj na sluzbenim nije pitpuno ispravan. Meni pise u 11h, ja dosao u 11h kad ono na vratima pise da sam u 10h.

Dakle, mora se odgovarati, moze se pasti i mozes dobiti nizu ocijenu.
ALI prije ce netko nezasluzeno proci nego nezasluzeno pasti ili dobiti nizu ocijenu tako da je svaki strah neopravdan.

Kaj se tice pitanja... binomni teorem, sto su FI i kako se zbrajaju/mnoze, multiplikativni inverz(nesto osnovno tipa kada postoji il tako nesto), kako podijeliti n kuna na k djece da svaki dobije barem jednu kunu, sto znaci n povrh k.

#11:  Autor/ica: Buga. PostPostano: 13:17 uto, 25. 1. 2011
    —
sve već navedeno, možeš proći i ak ne znaš baš Wink al valjda ovisi i o bodovima

#12:  Autor/ica: Gost PostPostano: 13:27 uto, 25. 1. 2011
    —
Jel može netko MOLIM VAS napisati/kopirati nekako staviti ovo gradivo:

INVERZI: multiplikativni, kompozicioni, Lagrangeov

i ako netko ima parcijalnu sumu.

(barem napišite ovdje što treba reći/objasniti/napisati ako ne možete staviti iz bilješki)

HVALA!!

#13:  Autor/ica: ante003 PostPostano: 16:24 uto, 25. 1. 2011
    —
Swerz (napisa):
Ovaj na sluzbenim nije pitpuno ispravan. Meni pise u 11h, ja dosao u 11h kad ono na vratima pise da sam u 10h.

Kolegica Stefanic je trebala biti u srijedu u 10 a na kraju je bila danas u 10. I kako nitko nije javio, ona nije imala pojma i nebi valjda ni dosla da joj kolega nije javio.

#14:  Autor/ica: mmmmmmmmm PostPostano: 20:30 uto, 25. 1. 2011
    —
jel može netko obsjasniti šta je to multiplikativni i kompozicioni inverz..

#15:  Autor/ica: Anna LeeLokacija: Zagreb PostPostano: 20:32 uto, 25. 1. 2011
    —
najjednostavnije receno: multiplikativni je onaj kojem je slobodni clan razlicit od nule, a kod kompozicionog je slobodni clan nula.

#16:  Autor/ica: Lilly PostPostano: 21:13 uto, 25. 1. 2011
    —
Jel može netko objasniti ovaj Lagrangeov inverz plzzzzzz

#17:  Autor/ica: Anna LeeLokacija: Zagreb PostPostano: 21:20 uto, 25. 1. 2011
    —
Lagrangeov inverz:

Neka je a(x)=a1*x+a2*x^2+... formalni red sa svojstvom da je a1=/=0. Tada kompozicioni inverz a^-1(x) od a(x) postoji i njegovi koef se mogu ovako izraziti:

[X^n]((a^-1)(x)) = (1/n) * [X^n-1](x/a(x))^n , za n>=1

Opcenitije, vrijedi za k prirodan broj:

[X^n]((a^-1)(x))^k = (k/n) * [X^n-k](x/a(x))^n

#18:  Autor/ica: cocco PostPostano: 22:26 uto, 25. 1. 2011
    —
šta treba znati o parcijalno alterniranoj sumi? Ehm?

#19:  Autor/ica: Gost PostPostano: 0:59 čet, 27. 1. 2011
    —
Usmeni nije bas kako se prica. Vecina je prosla okej ali danas je palo troje ljudi za redom (na slicnom pitanju). Dakle kad se istrose ta jednostavna pitanja idu ona malo kompliciranija sa slozenijim izvodima.

Neke je pitao samo jedno pitanje i to nema bas veze s kombinatornom previse. I na temelju toga dao neka jadne ocjene, a neke je pitao po par definicija (ali iz gradiva koje smo radili na kolegiju) koje samo izbiflas i to je to.... Confused
Tako da ja nisam ni uspio pokazati koliko zapravo znam iz kolegija KIDMa nego vise iz redova ali gradiva DIR-a2.....
Tako da se za usmeni nisam trebao ni spremati vec samo ponovit DIR

A ovo s radporedom usmenih necu komentirati. Profesor kaze da je to dobio od asistentica i da je to njihov rukopis na vratima a asistentica da je to prof promjenio. Tako da............

#20:  Autor/ica: c_two PostPostano: 15:01 čet, 27. 1. 2011
    —
treba li za popravak usmenog pisati prije popravni pismeni ako vec prodjem kolokvije ili ne?
i dodatno, ima netko tko je prosao biljeske s predavanja za posudit? :$ Smile



Forum@DeGiorgi -> Kombinatorna i diskretna matematika (nastavnički smjerovi)


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Stranica 1 / 2.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin