Povijest matematike - link
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Matematika (općenito)

#1: Povijest matematike - link Autor/ica: fmb PostPostano: 20:19 pon, 8. 3. 2004
    —
Ne zato da ne biste nis pitali, nego ak Vam se surfa, evo jedan link (vec naveden u forumu o Mat.analizi 1 i 2) na fakat super site o povijesti matematike:

http://www-groups.dcs.st-and.ac.uk/~history/ MacTutor History of Mathematics Archive

Pozdrav
FMB Patkica

#2:  Autor/ica: ziky_no1 PostPostano: 17:32 pon, 7. 6. 2004
    —
jel ima slucajno jos koji dobar link osim toga???? Moran napisat iz engleskog seminar o nekom matematicaru (po mogucnosti slavnom), ali ne znan koga bi izabrala??? Na ovon linku ih ima punooooo, previse

#3:  Autor/ica: vekyLokacija: negdje daleko... PostPostano: 17:41 pon, 7. 6. 2004
    —
ziky_no1 (napisa):
jel ima slucajno jos koji dobar link osim toga???? Moran napisat iz engleskog seminar o nekom matematicaru (po mogucnosti slavnom), ali ne znan koga bi izabrala??? Na ovon linku ih ima punooooo, previse


Gle, sad ćeš, umjesto previše matematičarâ, dobit previše odgovora na ovo, od kojih će svaki favorizirat nekog matematičara. Surprised Smile Jesi li sigurna da to želiš?

#4:  Autor/ica: ziky_no1 PostPostano: 17:53 pon, 7. 6. 2004
    —
ma meni je zapravo svejedno, samo da mi je nekog dobrog matematicara.bilo kojeg! ajde na Wink Wink Wink Wink Wink Wink pisi neki drugi link, please! Smile Smile Smile Smile Smile Smile

#5:  Autor/ica: vekyLokacija: negdje daleko... PostPostano: 18:19 pon, 7. 6. 2004
    —
ziky_no1 (napisa):
ma meni je zapravo svejedno, samo da mi je nekog dobrog matematicara.bilo kojeg! ajde na Wink Wink Wink Wink Wink Wink pisi neki drugi link, please! Smile Smile Smile Smile Smile Smile


Ok. Sama si to tražila.
David Hilbert.
(-:

#6:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 18:25 pon, 7. 6. 2004
    —
Urgh.... I bow before you Donald E. Knuth I bow before you tata TeXa i "The Art of Computer Programming"-a. Cool

#7:  Autor/ica: Void PostPostano: 18:50 pon, 7. 6. 2004
    —
Ako hoces neku zanimljivu biografiju, preporucam Galoisa
http://www-history.mcs.st-andrews.ac.uk/Mathematicians/Galois.html

#8:  Autor/ica: krcko PostPostano: 0:01 uto, 8. 6. 2004
    —
Ja preporucam ovog striceka: Abu Ja'far Muhammad ibn Musa Al-Khwarizmi. Idealna prilika da skrenes temu na aktualnu politicku situaciju u Iraku.

#9:  Autor/ica: ziky_no1 PostPostano: 9:22 uto, 8. 6. 2004
    —
[quote="krcko"]Ja preporucam ovog striceka: Abu Ja'far Muhammad ibn Musa Al-Khwarizmi.
Ovaj...mislin,triba to ime i izgovorit!!!!!!!!!! Shocked

i veky,nemoj me molin te citirat više, to ne volin

Uglavnom, ljudi hvala,olakšali ste mi posao, javit ću vam koga san izabrala!!!

bokić! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Wink Wink Wink Wink Wink Wink

#10:  Autor/ica: vekyLokacija: negdje daleko... PostPostano: 12:42 uto, 8. 6. 2004
    —
ziky_no1 (napisa):
i veky,nemoj me molin te citirat više, to ne volin


Ups. Embarassed Laughing

Nego, zašto ne voliš biti citirana?

#11:  Autor/ica: ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE
Lokacija: hm? PostPostano: 13:54 uto, 8. 6. 2004
    —
...to je nesto poput ogledala Smile

btw: Eulerov zivotopis je dosta interesantan?

#12:  Autor/ica: fmb PostPostano: 8:29 sri, 9. 6. 2004
    —
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
...to je nesto poput ogledala Smile

btw: Eulerov zivotopis je dosta interesantan?


I Viete i osobito Cardano! A ni Abel nije za zanemarit...

FMB Patkica

#13:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 9:36 sri, 9. 6. 2004
    —
Ni Dijkstru ne zaboraviti... Cool

P.S. Ne znam nista o Dirichletu, ali njegov princip me fascinira... Very Happy

#14:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 9:58 sri, 9. 6. 2004
    —
ja sam imao "mali" opis života GauSs-a! nije loše uopće!

#15:  Autor/ica: ziky_no1 PostPostano: 11:02 sri, 9. 6. 2004
    —
Eto, pisala san o Galoisu i predala seminar danas!! Lik je legenda, šteta što je umra mlad! Hvala na prijedlozima i na susretljivosti! ljudi, zakon ste!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Cool Cool Cool Cool
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Angel Angel Angel Angel

#16:  Autor/ica: Edo PostPostano: 12:54 sri, 9. 6. 2004
    —
Steta! Da sam prije vidio ovaj post, predlozio bih Andre Blocha. Ako jos netko dobije slican seminar; svesrdno preporucujem. Bloch ima najzanimjliviju biografiju od svih matematicara ikad rodjenih. Nije cak bio ni los matematicar.

#17:  Autor/ica: Void PostPostano: 14:37 sri, 9. 6. 2004
    —
Edo (napisa):
Steta! Da sam prije vidio ovaj post, predlozio bih Andre Blocha. Ako jos netko dobije slican seminar; svesrdno preporucujem. Bloch ima najzanimjliviju biografiju od svih matematicara ikad rodjenih. Nije cak bio ni los matematicar.


http://www-history.mcs.st-andrews.ac.uk/Mathematicians/Bloch.html

Ova biografija je vrlo sazeta i naprosto nevjerojatna:
André Bloch je pohadjao École Polytechnique 1913, onda je unovacen 1914. Nesreca na ratistu ucinila ga je nesposobnim za vojnu sluzbu. 17 studenog 1917, za obiteljskim ruckom, ubio je jednog od svoje brace, strica i strinu...

Cudim se da jos nisu napravili film o njegovom zivotu.

#18:  Autor/ica: Edo PostPostano: 16:44 sri, 9. 6. 2004
    —
Zaboravio si reci da je cijeli njegov, pozamasni, znanstveni opus nastao u umobolnici, sto ga nije nimalo smetalo..
Po njegovom zivotu nije snimljen film, ali je snimljen po zivotu Renata Caccioppolia, talijanskog matematicara koji je skoncao pucavsi sam sebi u glavu lovackom puskom, nakon sto je dio zivota proveo u umobolnici. I o zivotu J.Nasha, koji je bio (blago) poremecenog uma, ali to vec svi znate. U oba filma nema skoro uopce govora o dostignucima ove dvojice, vec se sve vrti oko njihova bizarnog ponasanja. Samo nam jos to treba.

#19:  Autor/ica: Void PostPostano: 19:02 sri, 9. 6. 2004
    —
Edo (napisa):
U oba filma nema skoro uopce govora o dostignucima ove dvojice, vec se sve vrti oko njihova bizarnog ponasanja. Samo nam jos to treba.


Zato mi je i bilo cudno sto nije snimljen film (jer obicno holivud iscrpi svaku iole profitabilnu ideju). Ponasanje mu je (Blochu) vrlo, vrlo bizarno. Vec vidim i nastavak u kojem bjezi iz ludnice i nastavlja zapoceta ubojstva.

#20:  Autor/ica: krcko PostPostano: 20:28 sri, 9. 6. 2004
    —
J J O'Connor and E F Robertson (napisa):
Bloch explained the murders to his doctor saying It's a matter of mathematical logic. There had been mental illness in my family.


Covjek je jednim cinom uspio:
a) dokazati da u familiji stvarno ima ludjaka
b) sprijeciti da se geni prenesu u buduce narastaje.
Ima li ista ljepse nego zavrsiti obiteljsku raspravu nakon rucka tako uvjerljivim argumentima? Rolling Eyes



Forum@DeGiorgi -> Matematika (općenito)


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Stranica 1 / 2.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin