Ubuntu 9.04, domski internet, čudno ponašanje
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Računala (općenito)

#1: Ubuntu 9.04, domski internet, čudno ponašanje Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 1:07 sub, 5. 3. 2011
    —
Prijatelj mi kaže kako je instalirao svom prijatelju na cvjetnom u domu spomenutu verziju Ubuntu-a. Normalno, poslao sam mu screenshotove kak mu mora namjestiti postavke za internet da radi i sve to, al mulac je zbriso taj mail ili tako nešto. Malte ne odmah kad je pokreno Ubuntu, pojavio mu se update manager i pitao ga dali hoće da skine update-e. Slučajno je lupio "Yes", i, vidi vraga, počelo to skidat, i internet radi po defaultnim Ubuntu 9.04 postavkama veze. Kako? Zašto? Jel netko upućen u to?

#2:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 1:14 sub, 5. 3. 2011
    —
Vjerojatno mu je default DHCP i dom to ima podeseno.

#3:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 8:21 sub, 5. 3. 2011
    —
To je valjd nešt novo, što se doma tiče, jer dok sam ga imo pred kojih dosta vremena nije to tak šljakalo

#4:  Autor/ica: ante003 PostPostano: 16:36 sub, 5. 3. 2011
    —
mozda mu je nesto ostalo postavljeno ili kaj vec :S cudan je taj domski internet. ja recimo nemogu od jucer uopce pristupiti stranicama fakulteta ili forumu.. a nemoze ni kolegici koja je u drugom paviljonu pa je valjda problem u domskom internetu

Added after 2 minutes:

Milojko (napisa):
To je valjd nešt novo, što se doma tiče, jer dok sam ga imo pred kojih dosta vremena nije to tak šljakalo

i jos uvijek tak ne sljaka. treba podesit file u /etc/network/interfaces i tamo dodati skriptu koja pise u instalacijskom cd-u te ga pokrenes sa sudo ifup eth0 ili kako je vec adapter nazvan. Moze se napravit i nova konekcija pa da izbjegnes sudo ifup eth0 ali nisam to nikad napravio pa neznam kako.

#5:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 17:52 sub, 5. 3. 2011
    —
Dom nema DHCP, u doba kad to kucni routeri ISPova nude out-of-the-box?! Shocked

Netko je profulao desetljece... Chuckle

#6:  Autor/ica: ante003 PostPostano: 0:05 ned, 6. 3. 2011
    —
vsego (napisa):
Dom nema DHCP, u doba kad to kucni routeri ISPova nude out-of-the-box?! Shocked

Netko je profulao desetljece... Chuckle

nije problem u DHCP-u nego u samom logiranju na net.

#7:  Autor/ica: nemoLokacija: čakovec PostPostano: 12:32 ned, 6. 3. 2011
    —
vsego (napisa):
Netko je profulao desetljece... Chuckle


postoje horde admina koji si umišljaju da je ručno dodjeljivanje IP adresa zgodna stvar za kontrolu korisnika. u mnogo navrata sam se susretao sa takvima - recimo admin u "zgradi preko puta"(tm) je primjer takvoga Wink



Forum@DeGiorgi -> Računala (općenito)


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin