Oslobadjanje skolarine na temelju socijalnog statusa
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju

#1: Oslobadjanje skolarine na temelju socijalnog statusa Autor/ica: krcko PostPostano: 23:36 sri, 23. 3. 2011
    —
Sada kad smo u PMF-u na nas se odnosi ovaj Pravilnik o studiranju. Smatram ga dosta losim zbog niza neprakticnih odredbi, ali u clanku 12 pise nesto sto bi moglo olaksati situaciju materijalno ugrozenim studentima. Po stavku 2 Vijece MO ih moze osloboditi placanja participacije.

Koliko mi je poznato takvih situacija do sada nismo imali, ili barem molbe nije rjesavalo Vijece. Ne znam kako ce to funkcionirati u praksi, ali smatram da studenti trebaju biti obavijesteni o toj mogucnosti.

#2:  Autor/ica: krcko PostPostano: 7:31 čet, 23. 5. 2013
    —
Nastavak topica nakon vise od dvije godine Smile Pravilnik o studiranju je u medjuvremenu dozivio nekoliko promjena, a mozda ce uskoro i uskladjivanje s novim Statutom PMF-a. Vaznije, na prosloj sjednici Vijeca PMF-a doneseni su precizni kriteriji za oslobadjanje od participacije na temelju loseg imovinskog stanja: pogledajte Odluku o participacijama u 2013./14. (kriteriji su na kraju).

#3:  Autor/ica: smajlLokacija: Zagreb PostPostano: 15:40 čet, 23. 5. 2013
    —
Da li temeljom ove odluke znaci da studenti koji upisuju 1.godinu diplomskog studija u 2013./2014. ce morati platiti punu skolarinu ikao je prije par mjeseci ministarstvo reklo da ce takvi studenti, kao i prosle godine, opet imati besplatno studiranje? Ili sam ja nesto pobrkala Confused

#4:  Autor/ica: CobsLokacija: Geto PostPostano: 10:59 pet, 24. 5. 2013
    —
Ova odluka nema veze s određivanjem visine školarine i modelom prema kojem će se naplaćivati, nego kao što sam naslov kaže, bavi se isključivo mogućnošću oslobađanja jednog dijela ili cijele školarine, ovisno o statusu učenika (kao što je u dokumentu objašnjeno, mogućnost oslobađanja ovisi o prosječnom neto primanju ukućana)

edit - mali disclaimer: nema veze sa sredstvima s kojim ministarstvo subvencionira studiranje, o čemu ionako svake godine ovisi koliko studenti plaćaju. Cijena koju fax potražuje je tu negdje svake godine, samo je pitanje od koga će naplatiti.


Zadnja promjena: Cobs; 13:38 sub, 25. 5. 2013; ukupno mijenjano 2 put/a.

#5:  Autor/ica: krcko PostPostano: 22:12 pet, 24. 5. 2013
    —
smajl (napisa):
Da li temeljom ove odluke znaci da studenti koji upisuju 1.godinu diplomskog studija u 2013./2014. ce morati platiti punu skolarinu ikao je prije par mjeseci ministarstvo reklo da ce takvi studenti, kao i prosle godine, opet imati besplatno studiranje? Ili sam ja nesto pobrkala Confused


Meni isto tako zvuci. Akademska tajnica PMF-a kaze da je to "pravna formulacija" i da mora bas tako pisati. Za brucose nema straha, PMF ne moze na svoju ruku mijenjati stvari iz ugovora izmedju Sveucilista i Ministarstva - bit ce im sigurno besplatno.

S pravnicima bolje ne raspravljati ako se bas ne mora Ja to stvarno ne znam

#6:  Autor/ica: ivanaaaa PostPostano: 23:48 pet, 24. 5. 2013
    —
Što ako želimo upisati drugi studij na razini koju trenutno završavamo, jel se odnosi odluka za oslobađanje participacije i na te studente, putem izvrsnosti ili soc. statusa ili jednostavno treba platiti svakako?

Što se tiče izvrsnosti, jel se gledaju svi dosad završeni studiji/razine, samo posljednja ili ona na temelju koje se upisuje ili? Very Happy

#7:  Autor/ica: krcko PostPostano: 9:56 pon, 27. 5. 2013
    —
http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=4936
http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=5211

#8:  Autor/ica: smajlLokacija: Zagreb PostPostano: 12:09 pon, 27. 5. 2013
    —
Znaci studenti koji ce na jesen upisivati 1.godinu diplomskog studija bit ce oslobodeni placanja Very Happy

#9:  Autor/ica: krcko PostPostano: 20:31 pon, 27. 5. 2013
    —
Kao i svake godine do sada. Samo sto bi ove godine trebali biti postedjeni potpisivanja ugovora "ako nam MZOS ne plati morate osobno" jer se Ministarstvo konacno obavezalo platiti crno-na-bijelom.

#10:  Autor/ica: Spectre PostPostano: 23:33 čet, 30. 5. 2013
    —
Postoji li ikakva mogućnost da se studentu koji spada u drugu cenzusnu grupu, a nije bio upoznat s navedenom odlukom, vrati iznos uplaćene školarine za ovu ak. godinu?

#11:  Autor/ica: krcko PostPostano: 22:26 ned, 2. 6. 2013
    —
Postoji, samo treba napisati molbu i priloziti dokumentaciju.

#12:  Autor/ica: thomary PostPostano: 22:33 ned, 1. 9. 2013
    —
Mora li izjava o zajedničkom kućanstvu i prihodima biti ovjerena kod javnog bilježnika?

#13:  Autor/ica: krcko PostPostano: 8:20 pon, 2. 9. 2013
    —
Ne mora (za sada). Javni biljeznik ovjerava potpis, a ne istinitost podataka na izjavi.

#14:  Autor/ica: štangica PostPostano: 9:00 pon, 2. 9. 2013
    —
Ovo oslobađanje participiacije ili umanjivanje na temelju socijalnog statusa se odnosi samo na studente koji upisiju 1.god preddiplomskog ili diplomskog? Konkretnije, ja upisujem 3. znači na mene se to ne može odnositi?

#15:  Autor/ica: krcko PostPostano: 10:38 pon, 2. 9. 2013
    —
Odgovor ces naci ovdje.

#16:  Autor/ica: sanja86Lokacija: nigdjezemska PostPostano: 21:56 uto, 3. 9. 2013
    —
Pitanje - da li je odluka o oslobođavanju dijela participacije primjenjiva i na studente koji ne upisuju ove godine prvu godinu studije (pred)dipl?


Nije mi iz linka najjasnije, bih bila zahvalna.
Spominje se u točki IV samo da za njih vrijedi odluka od 12.3., ali nigdje nisam našla odgovor

#17:  Autor/ica: krcko PostPostano: 22:09 uto, 3. 9. 2013
    —
Ma naravno, pravila za oslobođenje odnose se na sve studente PMF-a. Sad vidim da je smisao duboko zakopan u pravnickim formulacijama O, kuku meni... Oprosti sto nisam odmah odgovorio.

#18:  Autor/ica: dobby PostPostano: 19:55 ned, 15. 9. 2013
    —
Da li je moguće ostvariti pravo na oslobađanje ako sam iz BiH?

#19:  Autor/ica: krcko PostPostano: 23:08 ned, 15. 9. 2013
    —
Pretpostavljam da imas hrvatsko drzavljanstvo. Imas li prijavljeno prebivaliste u RH?

#20:  Autor/ica: dobby PostPostano: 23:49 ned, 15. 9. 2013
    —
Državljanstvo imam, studiram kao hrvatski državljanin, ali prebivalište imam samo u BiH. To mi se i čini da bi moglo predstavljati problem.
Postoji li mogućnost da mi vrijedi potrebna dokumentacija iz BiH (kad predajem dokumente za studentski dom ne uzima se u obzir dohodak i slično jer "oni to ne mogu provjeriti").



Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće  :| |:
Stranica 1 / 4.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin