*.hr domene
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Računala (općenito)

#1: *.hr domene Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 19:52 čet, 24. 3. 2011
    —
Pozdrav

Lagano je u nastanku Hrvatska udruga slabovidnih osoba VID, i kao sredstvo informiranja će nam biti potreban, naravno, i web prostor. Molim vas, kako sam noob što se web-svega tiče, da mi date nekakve savjete. Stranica neće biti nekakvo "masno đubre", već će, kao i u svim udrugama slične vrste služiti za promociju Udruge, informiranje javnosti i njenih članova o djelovanju na područjima od interesa za slabovidne osobe.
U biti ne znam što očekujem da mi kažete, ali svi savjeti će dobro doći.

Hvala

#2:  Autor/ica: Swerz PostPostano: 20:30 čet, 24. 3. 2011
    —
Ak trazis hosting, javi se na PM. Ak trazis nekog za izradu web-a, javi se na PM. R1 račun dostupan od ovog ljeta Very Happy

Najbolje je naci najjeftiniji moguci hosting (dovoljno ti je 100mb) a web stranicu sam napravis. Ak nista drugo, imas besplatnih template-a po netu.
Nakon kaj se udruga ogrebe za kakvu lovu (bilo od donacija, zaklada ili clanarina) nadjes nekog da ti napravi kvalitetan web da to lici na nekaj.

#3:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 1:30 pet, 25. 3. 2011
    —
Swerz (napisa):
Najbolje je naci najjeftiniji moguci hosting (dovoljno ti je 100mb)


Ne u Hrvatskoj kupovati hosting. To se uzme vani, a neograniceni prostor i bandwidth spadaju u normalnu ponudu i kod manjih paketa.

Ionako vecina nasih providera samo preprodaje uslugu negdje vani... pa je bolje direktno, bez posrednika (jeftinije je, a i eventualni problemi se brze rjesavaju).

Sto se sitea tice, nekakav free CMS, mada je zdravo uzeti nekog profesionalca da to složi i barem prilagodi neki template (ako se ne zeli platiti full-blown izrada).

#4:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 23:51 pon, 2. 5. 2011
    —
Odlučih se poći za CARNet Smile
Kod njih udruge dobivaju besplatnu domenu, nekih 50-ak mega početnog prostora, al po potrebi se to poveća. Kolko sam ih skužio nema nekih prevelkih ograničenja. Dobro, ne dobiješ mail-ove, al neka, sve se to može dogovorit. Sam ću ju održavat, to ono, da se malo treniram u XHTML+CSS, a kasnije ako bude bilo potrebe, i php. Napravio sam neku poprilično jednostavnu stranicu, al bitno da je svrsishodna i pregledna, na to sam prvenstveno ciljo. A i nema tu potrebe za nekim komplikacijama.

#5:  Autor/ica: ante003 PostPostano: 11:56 uto, 3. 5. 2011
    —
Milojko (napisa):
Odlučih se poći za CARNet Smile
Kod njih udruge dobivaju besplatnu domenu, nekih 50-ak mega početnog prostora, al po potrebi se to poveća. Kolko sam ih skužio nema nekih prevelkih ograničenja. Dobro, ne dobiješ mail-ove, al neka, sve se to može dogovorit. Sam ću ju održavat, to ono, da se malo treniram u XHTML+CSS, a kasnije ako bude bilo potrebe, i php. Napravio sam neku poprilično jednostavnu stranicu, al bitno da je svrsishodna i pregledna, na to sam prvenstveno ciljo. A i nema tu potrebe za nekim komplikacijama.


Jesi siguran da ce ti to biti dovoljno ? Pogledaj si koliko prometa mozes ostvarit (ako uopce planiras imati puno) a ovo s mailom... Pa dobro dode. Pogotovo ako je to neka udruga. Neces valjda imati mail udruga@gmail.com ili nekako slicno. Ako te zanima, znam za par hostinga koji su podosta jeftini (100,150 kn na godinu) i bolji su nego ovo kaj si dobil a cijena stvarno nije velika. Cijeli jedan forum na kojem sam aktivan je na tom hostingu i hrpetina ljudi je tamo i nemamo bas problema.

#6:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 14:05 uto, 3. 5. 2011
    —
Stvar je u tome da smo sad po pitanju novca, ono, bez novca malte ne SmileI zasad smo jako mali, i ne želim financijski opterećivati udrugu dodatnim izdacima ako baš nije nužno. Dobijemo u CARNetu jedno 3-4 alias-a, pa neće bit udruga.vid@gmail.com, neg će bit info@udrugavid.hr ili tako nešto Smile

Btw u subotu u emisiji normalan život bit će govora o slabovidnosti gdje će gostovati i naš potpredsjednik udruge Smile



Forum@DeGiorgi -> Računala (općenito)


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin