2. zadaća
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Objektno programiranje (C++)

#1: 2. zadaća Autor/ica: Gost PostPostano: 10:26 čet, 26. 5. 2011
    —
Nisam baš daleko dogurao.Smile Naime, kod prvog CTRL+F5 već javlja grešku, a zapravo još ništa nisam ni krenuo raditi. Zašto mi javlja tu grešku?

Error 1 Command line error D8022 : cannot open 'c:\...\My Documents\Visual Studio 2005\Projects\zadaca\zadaca\Debug\RSP00000220363756.rsp' cl

#2:  Autor/ica: (s)VennLokacija: Velika Gorica PostPostano: 8:28 pet, 27. 5. 2011
    —
Gost, uvjeri se da ti prije kompajliranja nije ostao otvoren prozor od prethodnog pokretanja programa. Wink


Mene pak jako muči jedna druga stvar - kako povezati dvije forme?!?
Za početak bih bio zahvalan kada bi mi netko dao uputu kako rješiti sljedeći problem:
1.) imam dva prozora, main i pomocni
2.) na mainu imam gumb pritiskom na kojeg se otvori drugi prozor

Jasno mi je da mogu iskoristiti primjerice DoModal, ali preostala sintaksa prilikom povezivanja mi nikako nije jasna. Stoga bih molio malo opširnije objašnjenje.


Jest da pitanje izgleda podosta jednostavno, ali na vježbama nismo napravili nijedan takav primjer, a na netu još uviejk nisam uspio naći potrebne info.

#3:  Autor/ica: lorozic PostPostano: 12:31 pet, 27. 5. 2011
    —
Kad dodas novi dijalog u projekt, prvo dva put kliknes na njega da ti se otvori onaj class wizard i unutra upises kak oces da ti se zove klasa koja predstavlja taj dijalog (npr. Novi).

EDIT: tu sam krivo napisal prvi put.
znaci, mora se u class browseru dodati varijabla. nadjes OsnovniDlg, desni klik->add, i tam dodas tu varijablu (tip varijable je Novi, ime proizvoljno, npr. dlgNovi). Sad bi sve trebalo raditi.

sad u funkciji NekiGumbStisnut u OriginalniDlg.cpp zoves dlgNovi.DoModal(); i to je to.

Malo je bezveze da to nismo obradjivali na vjezbama jer nije bas lako skuziti, a net ne pomaze bas jer su tutoriali uglavnom beskorisni.

#4:  Autor/ica: Ally PostPostano: 9:48 sub, 28. 5. 2011
    —
Imam i ja (možda glupo) pitanje... Da li postoji besplatna verzija Visual Studia 2005 s MFC-om za skinuti s neta? Ja to nemrem nać... Vikend je, pa baš i ne mogu do kraja dz napravit na faksu.

#5:  Autor/ica: lorozic PostPostano: 12:23 sub, 28. 5. 2011
    —
EDIT:
Opet se ispravljam Razz

http://msdn.microsoft.com/en-us/vstudio/bb984878

trial verzije su besplatne, eventualno se trebas registrirati negde (besplatno valjda). e sad, dal imaju mfc to neznam, probaj guglati Smile

#6:  Autor/ica: GCOXLokacija: SPLIT_ZAGREB PostPostano: 12:31 sub, 28. 5. 2011
    —
Ally (napisa):
Imam i ja (možda glupo) pitanje... Da li postoji besplatna verzija Visual Studia 2005 s MFC-om za skinuti s neta? Ja to nemrem nać... Vikend je, pa baš i ne mogu do kraja dz napravit na faksu.


Postoji, samo kako je vikend ne mozes do racunarskog centra da dobijes svoj "besplatni" MS software...

#7:  Autor/ica: (s)VennLokacija: Velika Gorica PostPostano: 18:01 sub, 28. 5. 2011
    —
Evo mene s novim problemom (dugo mi je trebalo Razz ).

Imam dva prozora i onaj izvedeni se otvara pritiskom na gumb na glavnom programu. (Hvala još jednom Lovri na uputi Wink ) Dakle, nazovimo onaj primarni prozor Glavni, a izvedeni Izvedeni.

U Izvedenom prozoru imam gumb Ispiši i Edit Box u koji unesem neki CString. Želim da se pritiskom na gumb Ispiši tekst iz Edit Boxa prepiše u Static Box na Glavnom prozoru.

E sad, tu vezu nikako ne mogu ostvariti, sve sam probao, tražio na netu neke informacije i nisam uspio. Ima li netko tko je probao napraviti nešto slično kakvu ideju..?


Molio bih asistente da se i oni malo uključe u ovu raspravu. Asistent Puljić nije pokazao nijedan od ovih primjera na vježbama, nemamo preporučenu literaturu, ne postoje konzultacije ni demonstrature, slajdovi su i više neko oskudni, i ja više ne znam na koji način da se snalazim dalje. Confused

#8:  Autor/ica: GinoLokacija: Pula PostPostano: 19:26 sub, 28. 5. 2011
    —
vjerojatno postoji neki pametan nacin koji ja neznam

moja solucija bi bila, ovisno o tome dal zelim da se tada zatvori Izvedeni prozor ili ne (iako mi se cini logicno da mi onda mozda vise ne treba...)

uglavnom, mozes imati globalnu varijablu, u nju kopirat to sto treba, i onda iz nje prepisat u static, dakle ta varijabla bi bila deklarirana u jednom .cpp npr, a u drugom deklarirana kao extern, to mi se cini jednostavnije rjesenje

a bolje mi se cini da stavis da izvedeni prozor sadrzi pointer na glavni, pa proslijedis this kod otvoranja, onda je valjda lagano napisat tamo bilo sto...

#9:  Autor/ica: lorozic PostPostano: 21:54 sub, 28. 5. 2011
    —
Gino (napisa):
moja solucija bi bila, ovisno o tome dal zelim da se tada zatvori Izvedeni prozor ili ne (iako mi se cini logicno da mi onda mozda vise ne treba...)


Ako je prozor otvoren sa DoModal(), onda ga se mora zatvoriti prije nego se apdejta bilo kaj na Glavnom, jer DoModal() zaustavlja izvrsavanje svega na Glavnom prozoru i prebacuje tok na Izvedeni (makar nisam siguran kaj bi se dogodilo ako bi direktno referenciral glavni pomocu pointera, al mislim da nebi radilo).

A pametniji nacin ne znam ni ja, ova dva predlozena su prilicno jednostavni za napraviti.

#10:  Autor/ica: lorozic PostPostano: 16:00 ned, 29. 5. 2011
    —
Dal neko zna kak rade praktikumi sutra?

I dal mi koji nemremo braniti zadacu u kasnijem terminu (zbog kolizije sa skupovima) moramo braniti u ranijem, tj. moramo predati zadacu tjedan dana ranije?

#11:  Autor/ica: (s)VennLokacija: Velika Gorica PostPostano: 17:54 ned, 29. 5. 2011
    —
Bi li se nekome dalo pokušati rješiti moj problem, pa copy-paste-ati dio koda uz kratko objašnjenje..? Bio bih jaaako zahvalan. (dobit ćete automatski 3 plusa u karmu Very Happy )

Pokušao sam iskoristiti vaše upute, no ne šljaka mi... Nisam siguran jesam li kod dobro razmjestio po prozorima (pri ovome mislim na .h i .cpp fajlove od projekta).

#12:  Autor/ica: lorozic PostPostano: 20:29 ned, 29. 5. 2011
    —
Mislim da ovo s pointerom nebi radilo, a ovo drugo napravis tocno tak kak je Gino napisal.
U Izvedeni.cpp:
globalno *deklariras* extern string bla;

Onda u nekoj funkciji (npr. kad stisnes gumb) uneses tekst koji oces (iz nekog editboxa na primjer) u taj string.

Sad u GlavniDlg.cpp *definiras* string bla, i u funkciji u kojoj zoves DoModal, odma posle DoModal pises kod koji oces da se izvrsi, u ovom slucaju unosenje stringa bla u neki prozor.

Meni ovo radi savrseno.

#13:  Autor/ica: (s)VennLokacija: Velika Gorica PostPostano: 21:04 ned, 29. 5. 2011
    —
Lovro, ljubim te u čelo - uspio sam! Bow to the left


Puno hvala, stari, ne znam što bih bez tebe. Wink

#14:  Autor/ica: GinoLokacija: Pula PostPostano: 21:43 ned, 29. 5. 2011
    —
lorozic (napisa):
Dal neko zna kak rade praktikumi sutra?

I dal mi koji nemremo braniti zadacu u kasnijem terminu (zbog kolizije sa skupovima) moramo braniti u ranijem, tj. moramo predati zadacu tjedan dana ranije?


Pogledaj si tu za praktikume, sutra je jos uvijek nastava, pa vodi racuna o tome koji raspored gledat...

Ne vjerujem da morate ranije, asistent mi se cini jako fleksibilan po tom pitanju...

#15:  Autor/ica: lorozic PostPostano: 9:43 pon, 30. 5. 2011
    —
Gino (napisa):


Pogledaj si tu za praktikume, sutra je jos uvijek nastava, pa vodi racuna o tome koji raspored gledat...

Ne vjerujem da morate ranije, asistent mi se cini jako fleksibilan po tom pitanju...


Thx Smile
Da, racunal sam da je nastava po kalendaru pa zato i pitam.

Glede zadaca, poslal sam mejl asist. Petricevicu i rekel je da zadacu mozemo predati kad god ga vidimo na faksu, s tim da je zadnji rok srijeda sljedeci tjedan.

#16:  Autor/ica: bozidarsevoLokacija: Samobor PostPostano: 10:04 pon, 30. 5. 2011
    —
bacite pogled na termine predaje, tj. da možemo predat do sljedećeg tjedna

#17:  Autor/ica: Charmed PostPostano: 10:06 pon, 30. 5. 2011
    —
Ne znam jeste li primijetili, ali i kolokvij je pomaknut za idući tjedan 8.6.2011. u 12h, a predaja zadaće je do 7.6.

To vrijedi za sve?

#18:  Autor/ica: bozidarsevoLokacija: Samobor PostPostano: 10:13 pon, 30. 5. 2011
    —
kolovkij nije pomaknut za sljedeci tjedan
ovo pise:
Drugi kolokvij održat će se u utorak, 31.05.2011. u 15 sati. Kolokvij se može pisati na laptopu.

#19:  Autor/ica: Charmed PostPostano: 10:23 pon, 30. 5. 2011
    —
Piše ovo na stranici asistenta Petričevića :"Objavljena je druga zadaća. Rok predaje je utorak, 7.6.2011. u 23:59, a obrana u utorak, 31.5.2011. odmah nakon kolokvija i u srijedu 8.6.2011. u 12h.

Što znači da samo zadaću predajemo do 7.6.?
Kad je obrana onda?

#20:  Autor/ica: bozidarsevoLokacija: Samobor PostPostano: 10:29 pon, 30. 5. 2011
    —
zadacu moras predat najkasnije do tog datuma a obranu mozes imat sutra nakon kolokvija ili u onu srijedu 8.6.



Forum@DeGiorgi -> Objektno programiranje (C++)


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Stranica 1 / 2.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin