DIR2-zadaci
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli

#1: DIR2-zadaci Autor/ica: piccola PostPostano: 21:12 sub, 12. 1. 2013
    —
Pozdrav, imam nekoliko pitanja u vezi integrala više varijabli, a vidim da ste u ovoj temi aktivniji nego u nastavničkom dir-u pa molim vas, pomozite Smile

Dakle,
imam nekoliko pitanja.

Rješavala sam zadatke za vježbu s weba http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/dir/ -> zadaće
i naišla na nekoliko rješenja koji se razlikuju od ponuđenih.
4. b) moje rješenje glasi sinx + y*cosx
5. a) 1
7. a) nije mi jasno kako se pojavi pi u rješenju

Molim neku dobru dušu ako je riješila da objavi svoje rezultate za provjeru. Nisam uspjela pronaći greške u svojim postupcima pa bi mi bilo drago,ako neko može, da napiše svoja rješenja.

Unaprijed zahvaljujem

#2:  Autor/ica: DeBussy PostPostano: 23:18 sub, 12. 1. 2013
    —
Meni se isto u 4.b) pojavljuje y. Kad se to parcijalno derivira dobije se upravo F(x,y), tako da mislim da je to okej.
Glede petog zadatka...sličan smo radili na vježbama i meni je rezultat (e-1)(e^3-1), dakle drugačije od njihova rješenja...
Trebalo bi biti dobro jer sam pratila kako smo sa asistentom radili...

#3:  Autor/ica: piccola PostPostano: 0:37 ned, 13. 1. 2013
    —
ma da, njihovo rješenje je 1, moje je isto kao tvoje

#4: Re: DIR2-zadaci Autor/ica: Phoenix PostPostano: 10:55 ned, 13. 1. 2013
    —
Potvrđujem DeBussyeva rješenja za 4. b) i 5. a). Smile
Glede 7. a), meni se ne pojavljuje [tex]\pi[/tex] u rješenju. Dobio sam da je rješenje [tex]e^2(e^4-1)[/tex]. Ako sam i pogriješio s ovim rješenjem, siguran sam da se [tex]\pi[/tex] ne smije pojaviti. Wink

Inače, stavit ću ovdje link na .pdf dokument sa zadacima o kojima piccola priča, ako je netko zbunjen pa ne zna o kojoj se zadaći s web stranice radi. Smile Isprve sam bio zbunjen, ali sam nekako iz konteksta njenog prvog posta uspio pogoditi o kojoj je zadaći riječ. Razz
LINK

#5:  Autor/ica: DeBussy PostPostano: 11:28 ned, 13. 1. 2013
    —
Također, premda nisam dobila kao ti, i ja mislim da pi ne bi trebalo biti u rješenju. Smile
Btw. Jel nam možeš možda pomoć s 8. i 9. zadatkom? (Ako imaš vremena...)

#6:  Autor/ica: Phoenix PostPostano: 0:25 pon, 14. 1. 2013
    —
Mogu pokušati, no zanima li te cijeli 8. i 9. zadatak ili tek poneki od njih? Smile
Iskreno, idući tjedan ili dva sam u malo većoj gužvi da raspisujem ovoliko zadataka i to korak po korak. Sad Da ih je manji broj ili da ti trebaju samo hintovi, bilo bi lakše...

Zanimaju li te rješenja zadataka ili si sama nešto rješavala, pa negdje zapinje? Probaj napisati rješenje koje si do sada dobila ili probaj opisati ako ti treba neki odgovarajući hint i pokušat ću pomoći. Smile Uvijek mogu provjeriti nečije rješenje ili dati hint, primjerice koja formula se koristi (što zapravo piše u skriptama, barem za kolegij s inženjerskog smjera) ili kako opisati i parametrizirati objekt po čemu se integrira (ploha, tijelo, put, što već ne). Smile

#7:  Autor/ica: DeBussy PostPostano: 0:45 pon, 14. 1. 2013
    —
Sutra je kolokvij pa je sad već kasno, ali hvala ti. Smile



Forum@DeGiorgi -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin