Pad izbornog kolegija?
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju

#1: Pad izbornog kolegija? Autor/ica: googol PostPostano: 23:53 ned, 13. 1. 2013
    —
Dobra vecer,

Zanima me, u slucaju da se padne izborni kolegij u zimskom semestru, je li ga moguce nadoknaditi u ljetnom na nacin da se uzmu dva izborna (jedan obavezan izborni i jedan koji ce nadoknaditi ga) te tako regularno upisiti diplomski bez parcijale?

Hvala.

#2:  Autor/ica: Lafiel PostPostano: 13:40 pon, 14. 1. 2013
    —
To zapravo uopće nije loše pitanje/ideja. Smile Krcko bi to možda znao?

#3:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 13:47 pon, 14. 1. 2013
    —
Vjerojatno ne.
Jer se kolegiji vode kao izborni 1 i izborni 2.

Pa su tako i skupovi napravljeni, od kuda biraš izborni 1 i izborni 2.

Da je sve zajedno u skupu pod izborni predmeti i da ti moraš upisati 2, po mogućnosti kad hožeš, bilo bi odlično.
Al ovako, mislim da ćeš morati slj zimski upisati.

I, ako je isto kao kad sam ja takvu situaciju imao, još ćeš i platiti, makar upisao drugi predmet Smile

#4:  Autor/ica: Lafiel PostPostano: 14:46 pon, 14. 1. 2013
    —
Ali s obzirom na to da je riječ o izbornim kolegijima, trebalo bi (po nekom zdravom razumu, ne nužno po proceduri) biti svejedno je li riječ o Izbornom "1" ili Izbornom "2". Ne radi se o modulima, ti izborni nisu ničim vezani i mi moramo položiti 8 striktno propisanih obaveznih predmeta na trećoj godini i dva izborna. Sad da li su ta dva izborna Izborni 1 i Izborni 2, ili su dva izborna iz kategorije Izborni 2, zaista ne bi smjelo predstavljati problem. Confused

Pričam napamet, ovo što sam rekla nema nikakve podloge u iskustvu. Za relevantan odgovor trebalo bi ipak pričekati nekog tko zna. Smile

#5:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 15:06 pon, 14. 1. 2013
    —
Lafiel (napisa):
Ali s obzirom na to da je riječ o izbornim kolegijima, trebalo bi (po nekom zdravom razumu, ne nužno po proceduri) biti svejedno je li riječ o Izbornom "1" ili Izbornom "2". Ne radi se o modulima, ti izborni nisu ničim vezani i mi moramo položiti 8 striktno propisanih obaveznih predmeta na trećoj godini i dva izborna. Sad da li su ta dva izborna Izborni 1 i Izborni 2, ili su dva izborna iz kategorije Izborni 2, zaista ne bi smjelo predstavljati problem. Confused

Pričam napamet, ovo što sam rekla nema nikakve podloge u iskustvu. Za relevantan odgovor trebalo bi ipak pričekati nekog tko zna. Smile


Teško.
Možda, pošto ti je to, potencijalno, jedini predmet zbog kojeg bi se odužilo studiranje preddiplomskog, bi se mogla molba pisati za extra rok.

Al to, a i sve ostalo, bude potvrdio još netko, iako sam u svoje gore napisao dosta siguran Wink

#6: Re: Pad izbornog kolegija? Autor/ica: krafnica PostPostano: 15:11 pon, 14. 1. 2013
    —
googol (napisa):
Dobra vecer,

Zanima me, u slucaju da se padne izborni kolegij u zimskom semestru, je li ga moguce nadoknaditi u ljetnom na nacin da se uzmu dva izborna (jedan obavezan izborni i jedan koji ce nadoknaditi ga) te tako regularno upisiti diplomski bez parcijale?

Hvala.



Ukratko, ja sam prošle godine imala sličan problem, obratila sam se profesoru Vukoviću, koji je tada bio prodekan. Prošle godine nije vrijedilo to pravilo. Ako sam ga tada dobro shvatila, bila je donesena odluka(ili se trebala donijeti) po kojoj je od ove godine to moguće. Naravno, preporučam da pitaš prodekanicu za nastavu, ona sigurno zna Smile

#7:  Autor/ica: GinoLokacija: Pula PostPostano: 18:14 pon, 14. 1. 2013
    —
Koliko ja znam to trenutno nije moguce. Kad ga se vec spomenulo, prof. Vukovic je prosle godine "predlozio" da se izborni grupiraju na neki nacin, vjerojatno po godinama, pa dakle mozes upisat jedan u jednom semestru jedan u drugom ili oba u jednom.

Onaj predlozio je pod navodnicima jer mi se cini da to nije bilo nista sluzbeno. (Nisam bio na tom Vijecu.) Nisam primijetio da se nesto takvo jos donijelo, a niti da se o tome prica. (Dobro, cinjenica je da bas nisam previse upucen u zbivanja u Zagrebu, ali trudim se biti Smile - cinjenica da su zapisnici vijeca ili nedostupni ili dostupni ali jako siromasni, s usporedbom onih od pred npr godinu dana, jako otezava stvar)

#8:  Autor/ica: BorgcubeLokacija: Tu i tamo. PostPostano: 22:34 pon, 14. 1. 2013
    —
Za 3. godinu su spojili izborne predmete prvog i drugog semestra zbog promjena u obaveznim kolegijima (inače bi bilo nemoguće regularno upisati 3. godinu redovnim studentima Very Happy).
Dakle ove godine je to izvedivo za izborne predmete 3. godine Matematike. Što bi značilo da je nemoguće inače, nažalost.

#9:  Autor/ica: RonnieColemanLokacija: |R^3 PostPostano: 23:07 pon, 14. 1. 2013
    —
Daj pliz pojasni tj konkretiziraj te kolegije.

Koliko ja shvaćam situaciju, profesori su mogli upisati modul ALGEBRA kojeg sačinjavanju kolegiji VEKTORSKI PROSTORI i ALGEBARSKE STRUKTURE. (Ovo je zapravo netočno jer ne upisuje se modul već samo kolegij modula ali poanta je jasna)

Te su možda mogli upisati inženjerske ALGEBARSKE STRUKTURE u ovom semestru(uz uvjet da imaju ECTS bodovnog lufta i zeleno svjetlo onoga koji odobrava molbe), jer inženjerci slušaju AS ovaj semestar, i time dobiti da im se priznaju za profesorske AS koje se izvode u ljetnom semestru.

Time su položili cijeli izborni modul, koji se inače razvlači na dva semestra, u jednom semestru.

Druge scenarije ne vidim, što naravno ne znači da ne postoje. Wink

#10:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 23:32 pon, 14. 1. 2013
    —
Najbolje je u referadi i kod procelnika provjeriti za konkretnu situaciju.

#11:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 12:21 uto, 15. 1. 2013
    —
ako je u pitanju izborni iz standardnog modula, nećeš moć upisat diplomski

znam dosta ljudi koji su tako mali algebarske (na prof smjeru) i sve ostalo položili, a nisu mogli upisat diplomski jer su algebarske bile među dva upisana modula koje su oni upisali, a moraš ih imat dva položena za diplomski...

sad je bolja situacija ove godine jer su algebarske u različitim semestrima, al nisam siguran oće li to dopustit da se tak upisuje...onda bi bilo nepravedno prema studentima iz ostalih modula, primjerice geometrija i analiza, koji nemaju takve kolegije u oba semestra

#12:  Autor/ica: BorgcubeLokacija: Tu i tamo. PostPostano: 12:31 uto, 15. 1. 2013
    —
RonnieColeman (napisa):
Daj pliz pojasni tj konkretiziraj te kolegije.

Koliko ja shvaćam situaciju, profesori su mogli upisati modul ALGEBRA kojeg sačinjavanju kolegiji VEKTORSKI PROSTORI i ALGEBARSKE STRUKTURE. (Ovo je zapravo netočno jer ne upisuje se modul već samo kolegij modula ali poanta je jasna)

Te su možda mogli upisati inženjerske ALGEBARSKE STRUKTURE u ovom semestru(uz uvjet da imaju ECTS bodovnog lufta i zeleno svjetlo onoga koji odobrava molbe), jer inženjerci slušaju AS ovaj semestar, i time dobiti da im se priznaju za profesorske AS koje se izvode u ljetnom semestru.

Time su položili cijeli izborni modul, koji se inače razvlači na dva semestra, u jednom semestru.

Druge scenarije ne vidim, što naravno ne znači da ne postoje. Wink


Pričam o inžinjerskom smjeru.
Vektorski prostori su prije bili na 2. godini u 2. semestru, a sad su u 1. semestru 3. godine. Mreže više nisu obavezan kolegij. To znači da svi koji su redovno polagali do 3. godine, upisom samo jednog izbornog u prvom semestru imaju samo 24 ects-a, dok bi, zbog toga što je po novome Teorija Brojeva obavezna, morali imati 36 u drugom semestru.

Zato su izborni predmeti 1 i 2 spojeni u jednu kategoriju pa je dovoljno upisati dva izborna predmeta prvi semestar.

Za situaciju sa profesorskim smjerom ne znam.

#13:  Autor/ica: krcko PostPostano: 11:34 sri, 16. 1. 2013
    —
Na trecoj godini preddiplomskog studija Matematika ("inzinjerskog") moguce je upisati dva izborna u jednom semestru umjesto po jednog u dva semestra. To se vidi u redu predavanja po tome sto je zajednicka lista za Izborni predmet 1, 2 (na str. 7). Ne znaci da je za druge studije isto, najbolje pitati voditelja studija. Konkretno, za preddiplomski nastavnicki i dalje treba poloziti dva cijela modula na 3. godini.

#14:  Autor/ica: RonnieColemanLokacija: |R^3 PostPostano: 14:03 sri, 16. 1. 2013
    —
jackass9 (napisa):
ako je u pitanju izborni iz standardnog modula, nećeš moć upisat diplomski

znam dosta ljudi koji su tako mali algebarske (na prof smjeru) i sve ostalo položili, a nisu mogli upisat diplomski jer su algebarske bile među dva upisana modula koje su oni upisali, a moraš ih imat dva položena za diplomski...

sad je bolja situacija ove godine jer su algebarske u različitim semestrima, al nisam siguran oće li to dopustit da se tak upisuje...onda bi bilo nepravedno prema studentima iz ostalih modula, primjerice geometrija i analiza, koji nemaju takve kolegije u oba semestra


Izgleda nepravedno ali nije svjesno učinjeno. Tako se posložilo(vidi post ispod)

Jedini motiv, koliko ja vidim, u kojoj bi student-profesor imao za, ovako zarana tj već u ovom semestru, upisati (inženjerski)AS jest da mu se oslobodi 5 ECTS bodova u ljetnom semestru, za neki kolegij koji nebi mogao upisati u ljetnom zbog prekoračenja granice od 30 ECTS bodova.

(ok možda bi tih pet bodova mogao zagurati preko molbe ako mu je baš jedini kolegij koji je ostao, jer postoje slučajevi sa upisanih 35 ECTS bodova, a vjerojatno i više ovisno o pojedinim situacijama)

ps: sarmice za potonje postere Wink

#15:  Autor/ica: jackass9Lokacija: pod stolom PostPostano: 16:19 sri, 16. 1. 2013
    —
RonnieColeman (napisa):


Izgleda nepravedno ali nije svjesno učinjeno. Tako se posložilo(vidi post ispod)

Jedini motiv, koliko ja vidim, u kojoj bi student-profesor imao za, ovako zarana tj već u ovom semestru, upisati (inženjerski)AS jest da mu se oslobodi 5 ECTS bodova u ljetnom semestru, za neki kolegij koji nebi mogao upisati u ljetnom zbog prekoračenja granice od 30 ECTS bodova.

(ok možda bi tih pet bodova mogao zagurati preko molbe ako mu je baš jedini kolegij koji je ostao, jer postoje slučajevi sa upisanih 35 ECTS bodova, a vjerojatno i više ovisno o pojedinim situacijama)

ps: sarmice za potonje postere Wink


a da, vjerujem da nije namjerno i sve je to u redu...ionak na kraju drži to isti profesor(ako se ove godine nije promijenilo) za pola inženjerskog i nastavnički pa dođe na isto...

al uglavnom je dobra mogućnost da se može bar tak jedan kolegij progurat jer često ljudi s tim algebarskima imaju problema...puno više nego primjerice (na nastavničkom smjeru) s diferencijalnom geometrijom ili kompleksnom analizom



Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin