Prenosenje predmeta?
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju

#1: Prenosenje predmeta? Autor/ica: lucka1905 PostPostano: 23:57 pon, 1. 4. 2013
    —
Bok:) ugl htjela bih upisat matematiku i zanima me dali se predmeti mogu prenositi s jedne godine na drugu ako ih ne prodemo na vrijeme,uzasno sam zbunjena Ehm?

#2: Re: Prenosenje predmeta? Autor/ica: fireballLokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu PostPostano: 0:13 uto, 2. 4. 2013
    —
lucka1905 (napisa):
Bok:) ugl htjela bih upisat matematiku i zanima me dali se predmeti mogu prenositi s jedne godine na drugu ako ih ne prodemo na vrijeme,uzasno sam zbunjena Ehm?


prijenos u smislu kao sto je nekad bilo ne postoji jer nema ni rokova. jedino sto mozes je ponovo upisati kolegij a to se placa i to znaci pad godine

#3:  Autor/ica: lucka1905 PostPostano: 6:03 uto, 2. 4. 2013
    —
Tipa ako sad imam test i ako ga padnem,jer mogu taj ispit prenijet na drugu godinu?

#4:  Autor/ica: krcko PostPostano: 7:51 uto, 2. 4. 2013
    —
Mozes upisati taj predmet ponovo iduce godine, zajedno sa svim predmetima 2. i 3. godine za koje si polozila prethodnike (do maksimalno 35 ECTS bodova po semestru). Placanje od iduce godine ide po ovom modelu.

#5:  Autor/ica: lucka1905 PostPostano: 10:27 uto, 2. 4. 2013
    —
Hvala puno Very Happy
Jel tesko na matematici?

#6:  Autor/ica: RonnieColemanLokacija: |R^3 PostPostano: 10:43 uto, 2. 4. 2013
    —
Živi pakao! Mr. Green

Šalim se, ništa što samodisciplina ne može svladati, ako je imaš iz srednje škole onda neće biti problema.

S druge strane malo iskustvene mudrosti - nije dovoljno da ti srce brže kuca u smjeru pomisli na matku, dobro je da sada pošalješ izvidnice u tom smjeru(čitaj - kreneš kroz pregled kolegija na prvoj godini i njihova sadržaja, prođi kroz skripte kao da već sada moraš učiti i vidi jeli u tebi osjećaj htijenja) i vidiš jeli to doista ono što želiš da ti se ne desi kasnije uvid, da to ipak ne želiš, kojeg možeš već sada dobiti.

Ako neznaš i nećeš - pazi se!

Ovim putevima krećeš koračati ka uvidu

http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=432

http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=307

#7:  Autor/ica: Lafiel PostPostano: 10:46 uto, 2. 4. 2013
    —
Samo još par informacija.
Da, ako recimo u prvom semestru padneš kolegij A, možeš ga sljedeće godine (dakle ne sljedeći semestar, jer se kolegiji održavaju strogo u zimskom ili u ljetnom semestru) ponovno upisati. No, kao što je rekao krcko, može ti se dogoditi da ti predmet koji si pala "blokira" neke predmete s više godine tj. ne možeš upisati predmet s više godine jer ti je ovaj s prethodne bio uvjet. Popis i pregled svih kolegija po godinama, zajedno s njihovim prethodnicima, možeš naći u redu predavanja koji izlazi svake godine (ovdje ti je za akademsku godinu 2012./2013.) Možeš vidjeti da ti pad nekog predmeta u prvom semestru odmah blokira njegov nastavak u drugom semestru (jer su na prvoj godini svi kolegiji oblika A1, B1, C1, D1 u prvom i A2, B2, C2, D2 u drugom semestru), i shodno tome i nešto na drugoj godini.

Što se tiče težine, kolega iznad mene je dobro objasnio - matematika u školi je miljama daleko od matematike na faksu. Možda ću sad prepasti potencijalnu buduću kolegicu, ali za primjer dajem skriptu iz Matematičke analize. Mr. Green Nije nemoguće, evo čak i ja kao završavam nešto Razz , ali samo naglašavam da ne uzimaš ljubav prema matematici u školi kao (jedinu) mjerodavnu stvar.

#8:  Autor/ica: lucka1905 PostPostano: 13:37 uto, 2. 4. 2013
    —
Puno hvala Smile)

Added after 42 minutes:

Pa onda po tvojoj logici nebi trebala to studirat haha mislim mene matematika stvarno zanima i zelim se s tim baviti

#9:  Autor/ica: Lafiel PostPostano: 14:21 uto, 2. 4. 2013
    —
Pa onda odlično. Samo to uvijek napominjem jer se puno studenata zezne, dođu na MO jer "vole matematiku", a onda skuže da to nema veze s onom matematikom koju oni misle da vole. Neki otkriju da ih ovo zanima još više, nekima je u početku teško, ali se snađu; neki sasvim odustanu. Možda si ti baš osoba koja će to obožavati. Ja samo izdajem upozorenja da se ne kaže poslije "nismo znali". Wink

#10:  Autor/ica: lucka1905 PostPostano: 14:31 uto, 2. 4. 2013
    —
A sto se onda zapravo uci iz matematike na faksu?

#11:  Autor/ica: fireballLokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu PostPostano: 14:54 uto, 2. 4. 2013
    —
lucka1905 (napisa):
A sto se onda zapravo uci iz matematike na faksu?


pogledas si malo materijale za prvu godinu (matematicka analiza, linearna lagebra, programiranje), to je da malo steknes uvid u nacin na koji se uci, onda pogledas popis kolegija (numericka matematika, vjerojatnost, f-je vise varijabli...) malo o tome procitas, pogledas kako izgledaju ispti, pardon kolokviji (ispita vise nema, ne. kontinuioana provjera znanja i te spike...), pogledas malo preporucenu literaturu i sl.

jedino sto ti mogu reci je da racunanje s brojevima neces bas radit (osim ako se radi sa indexima, a i to je uglavnom i i j).
zadaci uglavnom (ne uvijek) izgledaju ovako: dokazi da ako je neki uvijet zadovoljen onda vrijedi nesto.
Ustvari, evo ti ovdje link (http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=307) pa pogledaj, da nebi poslije bilo Smile

ukratko naucit ces razmisljati i dobit novi pogled na stvari koje sada znas, razjasnit neke stvari koje su do sada bile 'zdravo za gotovo', a nesto ce ti se svidjeti i pocet te jako zanimati Smile
i naravno, puno ces nauciti Smile

#12:  Autor/ica: lucka1905 PostPostano: 15:48 uto, 2. 4. 2013
    —
E pa onda odlicnoo,puno tii hvala Smile Smile



Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin