Diplomski ispit
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju

#1: Diplomski ispit Autor/ica: mona PostPostano: 21:52 pon, 17. 6. 2013
    —
Može li mi netko reći kako izgleda diplomski ispit? Pretpostavljam da se priča o radu i da profesori postavljaju pitanja vezana uz rad, ali što još pitaju izvan toga? Jel se još uvijek pitaju ona pitanja iz analize 1,2, algebre 1,2 i izbornih kolegija? Hvala Very Happy

#2:  Autor/ica: Crazylamb1Lokacija: Albertane, Mars PostPostano: 3:14 uto, 18. 6. 2013
    —
I mene isto to zanima, tako da slobodno podijelite iskustva Smile

#3:  Autor/ica: andreaoLokacija: SK PostPostano: 19:56 uto, 18. 6. 2013
    —
ja sam imala temu koja je bila mix Teorije brojeva i Algebarskih struktura Very Happy ... nisam baš pucala od sreće kad sam vidjela da su AS tamo, ali je zapravo ispalo veoma interesantno i zabavno Very Happy

ugl, bila sam oko sat i 10 min unutra, a pitaju te sve šta ima veze sa tvojim radom i naravno osnove analize i linearne (mislim da sam imala i neke sitne dijelove iz EM1). mentorica se baš držala rada tako da sam odgovarala na pitanja iz teorije brojeva i algebarskih struktura (izomorfizmi, prsteni itd.), dok su ostali profesori pitali pitanja iz LA1&2 (rang, defekt, cramer, kroneker) i MA1&2 (red, konvergencija i sl.)

prošle godine sam diplomiral tak da se donekle sjećam nekih pitanja. znam još da sam poslije obrane išla gledat u onu skriptu šta sam prije još stavila na forum gdje su poredani teoremi, korolari i propozicije iz MA i LA, i da su sva ta "pitanja" bila unutra. pitaju te osnovne dijelove i kroz primjer moraš znati objasniti Very Happy

jedno nezaboravno iskustvo Wink

#4:  Autor/ica: Crazylamb1Lokacija: Albertane, Mars PostPostano: 20:55 uto, 18. 6. 2013
    —
A sto ako ne znas ipak? Very Happy Iskreno, malo me strah da necu znati, jer sam te analize, LA itd. slusao prije 10 godina (doslovno) i uopce se time ne bavim vec dugo, a ne bih volio da moram puno vremena/truda uloziti opet u to. Bio, prosao, vise mi ne treba...

Vjerujem da kad bi uzeo to ponavljati, brzo bi se vratilo, ali ima tu dosta toga i ja samo jedva cekam da se rijesim svega...

#5:  Autor/ica: tihanaLokacija: Zagreb PostPostano: 21:05 uto, 18. 6. 2013
    —
Crazylamb1 (napisa):
A sto ako ne znas ipak? Very Happy Iskreno, malo me strah da necu znati, jer sam te analize, LA itd. slusao prije 10 godina (doslovno) i uopce se time ne bavim vec dugo, a ne bih volio da moram puno vremena/truda uloziti opet u to. Bio, prosao, vise mi ne treba...

Vjerujem da kad bi uzeo to ponavljati, brzo bi se vratilo, ali ima tu dosta toga i ja samo jedva cekam da se rijesim svega...


Nemoj baš ne-znati, ali nije bed ako si malo usporen i ako ti dulje treba da skužiš. Pomaže ti komisija sa podpitanjima Smile
Meni je recimo trebalo neko vrijeme da skužim koje me pitanje pitaju Very Happy Dobri su oni, znaju da imaš tremu i da si uzbuđen/a

#6:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 21:08 uto, 18. 6. 2013
    —
Crazylamb1 (napisa):
A sto ako ne znas ipak?


Jednom je netko pao na diplomskom. Navodno. Prije cca 20-30 godina. Panikaaaa!

Mislim da ne trebas previse brinuti, ali ipak prodji jednom kroz gradivo.

Meni je actually to ponavljanja LA1&2 i MA1-4 bilo dosta ugodno... bilo je gust kako je sve to jasno i trivijalno, a samo 4-5 godina prije je bilo jedva shvatljivo. Osjetis da je proteklih pola desetljeca (ili, nekima, malo vise Smile) ipak ostavilo neki pozitivni trag.

tihana (napisa):
Dobri su oni, znaju da imaš tremu i da si uzbuđen/a


...a pomaze i to da im se ne dolazi na jos jednu, eventualnu popravnu komisiju. Wink

#7:  Autor/ica: andreaoLokacija: SK PostPostano: 21:30 uto, 18. 6. 2013
    —
vsego (napisa):
... bilo je gust kako je sve to jasno i trivijalno ...


upravo tako Very Happy

ja sam se nekak odmah opustil čim sam odgovorila na prvo pitanje. trema splasne sama od sebe. na kraju ni ne skužiš da si unutra jedno duže vrijeme. mene su moji vani pitali šta mislim kolko sam bila unutra, velim max 40 min, kad ono pol sata duže. začas ti prođe to vrijeme.
ajme, sjećam se da sam pričal o nekim paralelnim pravcima ko da su svjetsko čudo haha ... al smo se barem pritom malo nasmijali tak da se i tu razbilo ono malo treme šta je ostalo Rolling On the Floor Laughing

#8:  Autor/ica: Drake PostPostano: 20:26 pet, 28. 6. 2013
    —
Kako sam razumio pravilnik, datum obrane bi trebao bit objavljen na stranici barem tjedan dana prije obrane. Znači li to da ga možemo očekivati danas pošto obrane počinju 5.7. ?

#9:  Autor/ica: krcko PostPostano: 22:19 pet, 28. 6. 2013
    —
Nazalost ne, malo ce kasniti. Trebao bi biti objavljen u ponedjeljak Europska Unija (nema veze s papirom)

Zao mi je zbog zakasnjenja.

#10:  Autor/ica: diliges PostPostano: 18:53 pet, 11. 10. 2013
    —
Imam pitanje u vezi s diplomskim radom. Ja sam matematika- fizika i imam još do svog diplomskog, ali me zanima može li se na diplomskom birati hoće li se pisati tema diplomskog iz matematike ili fizike Anxious



Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin