Ispit
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Uvod u matematiku

#1: Ispit Autor/ica: ina93Lokacija: Mostar PostPostano: 10:44 pon, 8. 9. 2014
    —
Pozdrav ljudi!

Evo ovako šaljem vam 3 zadatka koja me zbunjuju,

3. relacija - dakle dal trebam sama uzet proizvoljne x i y i onda dokazivat svojstva ili?

4. pod a) znam, b) mi stvara probleme izgleda mi prelagano i onda se izgubim pa plizz help Very Happy

5. Help! Dakle f(x) izjednačim s nulom i onda Question , domena - ne znam kako ovo pod korijenom dovest na nešto normalno.

Hvala dobrim dušama koje mi pomognu Smile Wink [/list][/url]



Untitled.png
 Description:
 Filesize:  33.11 KB
 Viewed:  415 Time(s)

Untitled.png



#2: Re: Ispit Autor/ica: goranm PostPostano: 19:40 pon, 8. 9. 2014
    —
ina93 (napisa):
3. relacija - dakle dal trebam sama uzet proizvoljne x i y i onda dokazivat svojstva ili?

Zašto si u nedoumici? Kako drugacije bi pokazala ta svojstva ako ona moraju vrijediti za svaka dva prirodna broja x i y?

Citat:
b) mi stvara probleme izgleda mi prelagano i onda se izgubim pa plizz help Very Happy

Probaj identificirati što tocno ti stvara probleme, gdje se izgubis i onda ponovo postavi pitanje.

Citat:
5. Help! Dakle f(x) izjednačim s nulom i onda Question

I onda uocis da je [tex]9^x=3^{2x}[/tex], zatim [tex]25^x=5^{2x}[/tex] te [tex]15^x=3^x5^x[/tex]. Nakon toga se sjetis da eksponencijalne funkcije nikada ne primaju vrijednost 0 pa stoga citavu jednadzbu mozes podijeliti s jednom ili drugom ili obje.
Citat:
domena - ne znam kako ovo pod korijenom dovest na nešto normalno.

Ne trebas svoditi na nesto normalno. Dovoljno ti je znati kada je taj izraz pod korijenom jednak nuli ili pozitivan.



Forum@DeGiorgi -> Uvod u matematiku


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin