routeri
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> UNIX administracija

#1: routeri Autor/ica: flyLokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda PostPostano: 0:04 sri, 29. 1. 2003
    —
oke , mozda ovo i nije mjesto za ovaj post ali onak nemam ideje di ga smjestit .. ovo mi se nekaj najblize cini ..
dali se neko kuzi u administraciju i odrzavanje routera . .cisco / nokia ? treba mi da mi u kratko objasni jer uskoro idem polagat za cisco CCNA (dok skupim love) pa malo zam zaboravio jer nemam bash doma routere na kojima se mogu igrat Wink

#2:  Autor/ica: nenad PostPostano: 0:20 sri, 29. 1. 2003
    —
Ima kod nas na faksu jedan CISCO, i mislim da se uopce nece primijetiti da se (jos) netko (jos) jedan mjesec s njime igra Wink

- N.

#3:  Autor/ica: flyLokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda PostPostano: 20:32 sri, 29. 1. 2003
    —
need help ?

#4:  Autor/ica: nenad PostPostano: 22:44 sri, 29. 1. 2003
    —
Citat:
need help ?


Ne ja, nemam ja s time nista.

Cijenjene ponude slati na:
root@math.hr
Rolling Eyes

- N.

#5:  Autor/ica: flyLokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda PostPostano: 23:01 sri, 29. 1. 2003
    —
bah , a ja se vec ponado Wink btw koji cisco je tamo .. mislim da nije nista jace od 4xxx serije Wink

#6:  Autor/ica: asd PostPostano: 13:59 sri, 21. 1. 2004
    —
Na netu mozes naci neke router simulatore npr. Boston router simulator (38Mb za download) ili sem-sim CCNA router simulator. Ja mislim polagati CCNA u ljeto ili jesen pa sam trazilla cisco-ve routere na e-bayu. Ako imas shemu kako do routera bez placanja carine pri dostavi mozes proci za malo novca - cca 100 eura za serije koje se koriste na CISCOvoj akademiji (serija 2500, 2600) Cool

#7:  Autor/ica: mateLokacija: Texas PostPostano: 3:35 čet, 22. 1. 2004
    —
Kad već pričamo o routerima jel mi može netko spomenuti 1) što cisco router može učiniti brže/jednostavnije/konfigurabilnije/jeftinije od kojeg drugog (običnog) računala i 2) što se nauči na cisco akademiji?
Molim pitanje shvatiti dobronamjerno.

#8:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 4:20 čet, 22. 1. 2004
    —
mate (napisa):
1) što cisco router može učiniti brže/jednostavnije/konfigurabilnije/jeftinije od kojeg drugog (običnog) računala


Ja se bash i ne kuzim u routere Embarassed ali mi se 100 Eura cini kao svota manja od cijene "kojeg drugog (običnog) računala". Smile

mate (napisa):
2) što se nauči na cisco akademiji?


http://cisco.netacad.net/ Very cool

#9:  Autor/ica: asd PostPostano: 20:29 čet, 22. 1. 2004
    —
Kada se plati router (npr. CISCO) ne placa se samo uredjaj vec se dobije sa njim i IOS (Interwork Operating System) i to je u biti ono sto se placa, a ne hrpa elektronike.
Vecina admina sa kojima sam pricala kazu da su ciscovi routeri puno stabilniji od ostalih pa ih zato preferiraju.
Na cisco akademiji uce se osnove mreza, podesavanje routera, dizajniranje, konfiguriranje i izgradnju mreza, rjesavanje problema u mrezama...

#10:  Autor/ica: nenad PostPostano: 20:32 čet, 22. 1. 2004
    —
Prednosti dediciranog HWa pred računalom opće namjene su:
- pouzdaniji HW
- otežana zloupotreba zbog ograničenog OSa
- bolja podrška za standardne potrebe

Naravno, tu se takav router uspoređuje s nešto starijim računalom
opće namjene, a bliske cijene.
Za takav router treba ići u posebnu školu Smile
Zato CISCO akademija.

- Nenad.



Forum@DeGiorgi -> UNIX administracija


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin