EUKL: Zadatak s nekog roka... HITNO!
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Čistilište

#1: EUKL: Zadatak s nekog roka... HITNO! Autor/ica: Petko PostPostano: 18:12 pon, 27. 9. 2004
    —
Neka je zadana 2-ravnina u E(7) i pravac paralelan sam sebi u svakoj tocki incidentnoj s tim danim pravcem. Koliko ima preslikavanja koje taj simpleks preslikava u paralelotop u nekoj n-ravnini (n proizvoljan, n⇐7). Uvjet: ocuvanje volumena u svim dimenzijama osim za n=3, gdje je volumen dvostruko veci.


Unaprijed hvala... izlazim na dekanski rok, sve sam rijesio, al me ovaj zadatak muci....

#2:  Autor/ica: Erik PostPostano: 18:16 pon, 27. 9. 2004
    —
Gledaj... sam zadatak je potpuno trivijalan, cim odredis broj k-strana simpleksa kojeg definira dani pravac sa svojim tockama. Sve se svodi na na matricu 2 sa 2, koju rjesavas metodom suprotnih koeficijenata. Uglavnom... volumen za n<>3 je 1, a za n=3 je 2. Rjesenja mozes naci u skriptarnici....


Nadam se da sam pomogao...

Pozdrav

#3:  Autor/ica: Sanja PostPostano: 18:19 pon, 27. 9. 2004
    —
Uopce ne razumijem zadatak....

Netko ovdje nekog povlaci za nos...

Rolling Eyes

#4: Re: Zadatak s nekog roka... HITNO! Autor/ica: vjekovac PostPostano: 19:13 pon, 27. 9. 2004
    —
Hi hi hi... Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha
Netko je baš veseo... #Silly
'Ajde bar da je konzistentno zadano...
Jesu li Petko, Erik i Sanja ista osoba, tj. potrojena matematička ličnost?

#5:  Autor/ica: frki PostPostano: 19:42 pon, 27. 9. 2004
    —
;ene od ovog boli glava. Pretpostavljam da je volumen moguce dobiti standardnom formulom danom na vjezbama... ako fiksiras A u nekoj tocki. Trebao si otici na konzultacije... (psihicu)

Sretno na dekanskom Wink

#6:  Autor/ica: Toni PostPostano: 12:37 uto, 28. 9. 2004
    —
Geometrijska interpretacija tog simpleksa je jasnija ako sliku gledas kroz konveksnu leću sa žarištem na točki A koju je kolega frki prethodno spomenuo.

Stoga se pripremi na rješavanje sustava jednadžbi, jer inače ne možeš odrediti fi(0).


Dekanski je preksutra... misliš da si spreman, kad ne možeš ovo riješiti????

#7:  Autor/ica: Joško PostPostano: 18:35 uto, 28. 9. 2004
    —
Toni (napisa):
Geometrijska interpretacija tog simpleksa je jasnija ako sliku gledas kroz konveksnu leću sa žarištem na točki A koju je kolega frki prethodno spomenuo.

Stoga se pripremi na rješavanje sustava jednadžbi, jer inače ne možeš odrediti fi(0).


Dekanski je preksutra... misliš da si spreman, kad ne možeš ovo riješiti????


Kolega Toni mislim da baš i niste u pravu. Ne treba gledati sliku kroz konveksnu leću nego kroz paralelotop obložen zrcalima toplinske vodljivosti L i sa točkom presjeka sa danim pravcem u bilo kojoj točki onog pravca, ali možda i u konačno mnogo. I kakvi su to sustavi jednadžbi? Možda je to Cauchyev problem? Ili Čebiševljev polinom?

#8:  Autor/ica: Gost PostPostano: 13:34 sri, 29. 9. 2004
    —
Petko (napisa):
Neka je zadana 2-ravnina u E(7) i pravac paralelan sam sebi u svakoj tocki incidentnoj s tim danim pravcem. Koliko ima preslikavanja koje taj simpleks preslikava u paralelotop u nekoj n-ravnini (n proizvoljan, n⇐7). Uvjet: ocuvanje volumena u svim dimenzijama osim za n=3, gdje je volumen dvostruko veci.

Isuse, koji zadatak! Laughing
vjekovac (napisa):
Jesu li Petko, Erik i Sanja ista osoba, tj. potrojena matematička ličnost?

Izgleda da se sad broj ličnosti udvostručil'! Laughing


Al' fakat, ovo je za krepat'! Valjam se po podu od smijeha
Pozivam mathy phytonovce da se registriraju, pa da možemo s njima u Bućkurišu valjat' provale do mile volje. Dodji da te zagrlim!

#9:  Autor/ica: CrniLokacija: Zagreb PostPostano: 13:36 sri, 29. 9. 2004
    —
Confused Uf! Ovaj gost maloprije sam bil' ja.

#10: Re: Zadatak s nekog roka... HITNO! Autor/ica: krcko PostPostano: 23:21 sri, 29. 9. 2004
    —
vjekovac (napisa):
Jesu li Petko, Erik i Sanja ista osoba, tj. potrojena matematička ličnost?


Jesu. Pogledao IP adrese (iako se i po vremenu vidi). Molim ovakve duhovitosti ubuduce sacuvajte za hodnik, jer bi mogla stradati cijela Sava ili svi gosti.



Topic ide pod kljuc.



Forum@DeGiorgi -> Čistilište


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin