Potcjenjivanje znanstvenika, kruske, Abelove grupe i A-bombe
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Bućkuriš

#1: Potcjenjivanje znanstvenika, kruske, Abelove grupe i A-bombe Autor/ica: n0mad PostPostano: 22:51 ned, 30. 1. 2005
    —
To je pateticno, 1megamil$ za rjesenje jako vaznih (suzdrzao sam se od pridjeva 'esencijalnih') problema matematike i znanosti uopce. Britney Spears dobije 50 mila za reklamirat Pepsi. Shouting out loud (sarcastically): "What a wonderful world! I hope I'll be a pop star (or at least a rock one)!"



Moderator edit: Splittano odavde.

#2:  Autor/ica: SlyLokacija: u tangenti kod pi/pola PostPostano: 23:00 ned, 30. 1. 2005
    —
Da takav ti je svijet u kojem zivimo, s poremecenim sustavom vrijednosti. Naravno da nije bitan neki novi gazirani sok u kojem su ubacili neki novi "legalni aditiv", vec jedna formula koja ce ostati za cijelu vjecnost

ili dok netko ne dokaze suprotno!

#3:  Autor/ica: n0mad PostPostano: 23:05 ned, 30. 1. 2005
    —
Ah, slusaj, meni dokaz velikog Fermat-ovog teorem nije promijenia zivot. Mozda nije ni Pepsi, ali sigurno je vise utjeca na njega. Kamo srece da svi pijemo Pepsi (iako je cola bolja) i slusamo Britney Spears. Razum nam je napravio jednako zla koliko i dobra.
Svijet nema poremecene vrijednosti nego tocno onakve kakve trebaju bit. Mi, na kraju krajeva, zivimo u najboljem od svih mogucih svijetova!


Coca-cola, Pepsi and Britney Spears are registered trademarks of their respective owners.

#4:  Autor/ica: SlyLokacija: u tangenti kod pi/pola PostPostano: 23:13 ned, 30. 1. 2005
    —
Cola ima jace aditive od Pepsija. Dokazano je na smrtnicima da "vole" colu vise od pepsi-a. Kao ima im bolji okus.

A oko poremecaja vrijednosti, zar je normalno da se tezi ekstremizmu?

#5:  Autor/ica: n0mad PostPostano: 23:19 ned, 30. 1. 2005
    —
Aditiv je, po definiciji, nesto sta se dodaje da bi se poboljsala kvaliteta. Da, Cola, ima jace aditive. Smile

#6:  Autor/ica: mARioLokacija: Pingvinija... PostPostano: 3:37 pon, 31. 1. 2005
    —
n0mad (napisa):
Mi, na kraju krajeva, zivimo u najboljem od svih mogucih svijetova!


o ho ho, kolega, pa vi to Voltairea ("Candid" ako se ne varam) citirate, svestran ste matematicar, nema sta!!

Smile

#7:  Autor/ica: n0mad PostPostano: 8:57 pon, 31. 1. 2005
    —
Da bi se klasificira kao matematicar (u ovom svijetu sa poremecenim vrijednostima Smile), siguran sam da je jedan od uvjeta dati barem prvu godinu. Dakle, ja nisam matematicar, kamoli onaj svestrani.

#8:  Autor/ica: vekyLokacija: negdje daleko... PostPostano: 9:13 pon, 31. 1. 2005
    —
n0mad (napisa):
ja nisam matematicar, kamoli onaj svestrani.


(u kontekstu prijateljskog savjeta)
A nećeš ni postati ako važnost math-problemâ budeš procjenjivao pomoću novčanog iznosa koji je ponuđen za njihovo rješavanje... :-/

Citat:
Kamo srece da svi pijemo Pepsi (iako je cola bolja) i slusamo Britney Spears. Razum nam je napravio jednako zla koliko i dobra.


Imaš neke argumente za ove tvrdnje, ili samo pričaš bezveze?

#9:  Autor/ica: n0mad PostPostano: 9:19 pon, 31. 1. 2005
    —
Ne znam - atomska bomba, nacisticke, fasisticke i ostale ideologije, T.N.T., razni semi i full automatski pistolji i puske, navodni Teslin death ray... Vjerujem da sve te stvari koriste jako vazne teoreme iz matematike. Redom prozvodi jako velikih umova i zapazeni dosezi ljudskog uma uopce.

#10:  Autor/ica: vekyLokacija: negdje daleko... PostPostano: 9:22 pon, 31. 1. 2005
    —
n0mad (napisa):
Ne znam - atomska bomba, nacisticke, fasisticke i ostale ideologije, T.N.T., razni semi i full automatski pistolji i puske, navodni Teslin death ray... Vjerujem da sve te stvari koriste jako vazne teoreme iz matematike. Redom prozvodi jako velikih umova.


Mhm. Čujem da su koristili i kemijske olovke u procesu dizajniranja bar nekih od tih stvari... ajme, kako su kemijske olovke opasne... smrt kemijskim olovkama!

(Nadam se da si shvatio point.)

#11:  Autor/ica: n0mad PostPostano: 9:29 pon, 31. 1. 2005
    —
Shvatio, ali ne i slozio.
Teorija relativnosti i kemijske olovke su zajedno doprinijele gradnji atomske bombe. Problem je taj sto je omjer udjela u doprinosu atomskoj bombi teorije relativnosti i ballpen-ova negdje 99,99954 / 0,00045 (0,00001 je bio korektor). Smile

#12:  Autor/ica: n0mad PostPostano: 9:33 pon, 31. 1. 2005
    —
off topic:
Upravo sam shvatio zasto forumi imaju uglavnom jako puno podforuma i zasto topici uvijek traju vise nego sta trebaju. Zbog ljudske opsesije da njihova bude uvijek bude zadnja.
Smile

#13:  Autor/ica: vekyLokacija: negdje daleko... PostPostano: 9:36 pon, 31. 1. 2005
    —
n0mad (napisa):
Teorija relativnosti i kemijske olovke su zajedno doprinijele gradnji atomske bombe. Problem je taj sto je omjer udjela u doprinosu atomskoj bombi teorije relativnosti i ballpen-ova negdje 99,99954 / 0,00045 (0,00001 je bio korektor). Smile


?? Smijem li pitati na osnovu čega procjenjuješ "udio" u doprinosu atomskoj bombi? Mislim da ti je sasvim jasno da je ovo gore uspoređivanje krušaka i jabuka. Odnosno možda bolje, krušaka i Abelovih grupa. :-/

#14:  Autor/ica: n0mad PostPostano: 9:40 pon, 31. 1. 2005
    —
Broj stranica u zavodu za patente? Kolicini energije utrosenoj na razmisljanje i onoj utrosenoj na pisanje (mozak trosi jako puno energije)? Broju ECTS bodova koje nosi kolegij "Teorija relativnosti" i broju bodova kolegija "Koristenje kemijske olovke"?
Moga bi izmislit jos barem 10 kriterija. U biti je slobodna prosudba. Smile Ali istina je da mislim da se teoretski sve moze usporediti, pa cak i kruske i prstenovi s jedinicom.

#15:  Autor/ica: vekyLokacija: negdje daleko... PostPostano: 9:46 pon, 31. 1. 2005
    —
n0mad (napisa):
Broj stranica u zavodu za patente? Kolicini energije utrosenoj na razmisljanje i onoj utrosenoj na pisanje (mozak trosi jako puno energije)? Broju ECTS bodova koje nosi kolegij "Teorija relativnosti" i broju bodova kolegija "Koristenje kemijske olovke"?
Moga bi izmislit jos barem 10 kriterija. U biti je slobodna prosudba. Smile Ali istina je da mislim da se teoretski sve moze usporediti, pa cak i kruske i prstenovi s jedinicom.


Mislim da me nisi shvatio. Svi kriteriji koje navodiš, i vjerojatno bi naveo da te pustim još malo:-), samo uspoređuju, ako išta, relativnu _važnost_ te dvije stvari za čovječanstvo, ili pak zaokupljenost ljudî njima. Općenito. Nemaju nikakve veze s njihovim "udjelom" u, konkretno, sastavljanju atomske bombe.

#16:  Autor/ica: SlyLokacija: u tangenti kod pi/pola PostPostano: 10:51 pon, 31. 1. 2005
    —
Ali atomsku bombu se je moralo napraviti, ko zna nesto vise o povijesti taj ce razumjeti.

A nagrada od milijun dolara je simbolika, kako bi se ukljucili i oni koji mozda nikada to ne bi ni pokusali da nema novcane nagrade.
Vjerovatno je da su oni slabije potkovani u matematici ali mozda imaju veci potencijal od pravih matematicara samo to jos nisu otkrili.

Gotovo sve se moze trudom ali treba malo i ono nesto...



Forum@DeGiorgi -> Bućkuriš


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin