Zadatak 1
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli

#1: Zadatak 1 Autor/ica: Ilja PostPostano: 3:51 čet, 14. 11. 2002
    —
Evo napokon i jednog zanimljivog (a i nagradnog) zadatka iz analize:

Dokazite da postoji funkcija f sa R u R, koja je diferencijabilna na R,
ali f' (njena derivacija) nije Riemann-integrabilna na segmentu [-1,1], iako je tamo ogranicena.

Tko rijesi ovaj zadatak (a da nije element skupa {vsego,krcko} Laughing ), bilo bi lijepo da to rjesenje i objavi, a kao nagradu ga castim(o) kavom.
Cak mozete i birati hocete li s mlijekom ili bez. Razz
Molim da komentare (sto se nagrade tice) zadrzite za sebe.

Ilja

P.S. Buduci da se neka nepoznata osoba pod nickom C'Tebo zalila da ponavljam teme, ovaj zadatak je specijalno namjenjen njoj(njemu). Twisted Evil

#2:  Autor/ica: ExodusLokacija: MA1-4 PostPostano: 0:57 čet, 21. 11. 2002
    —
Da li je sigurno da je taj zadatak dobro zadan?

#3:  Autor/ica: Ilja PostPostano: 22:42 sri, 27. 11. 2002
    —
Exodus (napisa):
Da li je sigurno da je taj zadatak dobro zadan?


E, uhvatio si me (za nos). Da budem iskren, ovaj zadatak nisam rjesio Embarassed Embarassed ,al sam zivio u nadi da ce ga netko rjesiti prije mene, tako da se to onda ne sazna Rolling Eyes
Al ga rjesio ja nisam. Sad
A valjda je dobro zadan, jer iz knjige iz koje sam ga izvadio tako tvrde, a ja, eto, toj knjizi vjerujem. Shocked
Stoga, krcko, pomagaaaajjj!!!!

Ilja

#4:  Autor/ica: krcko PostPostano: 23:25 sri, 27. 11. 2002
    —
Ali ja sam element skupa {vsego,krcko}...

Anyway, ako hocemo da f' ne bude integrabilna mora imati fest puno prekida. Preciznije, skup tocaka prekida mora imati pozitivnu mjeru (ili biti neizmjeriv, al to mi se cini jos gore). Vidi tm. 3.6 na str. 122 knjige.

Kako je ono isao primjer derivabilne funkcije koja nije klase C1? Ovako nekako: f(x)=x^2 sin(1/x) za x<>0, f(0)=0. Mozda se moze nekako modificirati tako da razmnozimo prekide od f'?

#5:  Autor/ica: Ilja PostPostano: 23:51 sri, 27. 11. 2002
    —
krcko (napisa):
Ali ja sam element skupa {vsego,krcko}...

Ahhh...Eto, sluzbeno, pred svim clanovima foruma dajem ovlasti ( Shocked Shocked Shocked ) krcku i vsegi da iskoce iz tog skupa i time ga ucine praznim; tako da ste dobili status punopravnog drzavljana foruma analize 3. Laughing Laughing
Jeste sad sretni????

Slazem se ja da po Lebesguevom teoremu skup diskontinuiteta dane funkcije nije skup mjere nula, al takvoga konstruirati treba. Hmmmm...

Ilja



Forum@DeGiorgi -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin