Izrada portala za strucnu praksu
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Student sam ili profesor sa uzim interesom za racunarstvo. Ovakav projekt me...
interesira
83%
 83%  [ 10 ]
ne interesira
16%
 16%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 12


#1: Izrada portala za strucnu praksu Autor/ica: ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE
Lokacija: hm? PostPostano: 18:05 uto, 31. 5. 2005
    —
Ideja je stimulirati zaposljavanje studenata odmah po zavrsetku studija, omoguciti privremeno zaposljavanje preko student-servisa i to unutar struke a ne npr na utovaru kamiona i upoznavati studente sa buducim zanatom.

Izvela bi se pokretanjem onlajn baze u obliku portala po uzoru na posao.hr, ali iskljucivo za privremeno zaposljavanje. Vrsila bi se i automatska prijava zainteresiranih zaposlenika razlicitim head-hunting agencijama. Usluga bi bila besplatna, razvijena na razini Sveucilista. Odrzavanje baze (putem CMS-a ofkors) bi nakon toga bilo prepusteno kontroliranoj stihiji i volonterima koje bi organizirale strukovne udruge iz (za pocetak) prirodoslovno-matematickog Podrucja.

Zbog ogranicenih materijalnih sredstava (troskovi odrzavanje sustava), ovisili bi o open source tehnologiji. Trazimo programere, sa fetiĊĦem na SQL. Zasto sam to postao ovdje? Zato sto mi se cini da je posao dovoljno blizak programu ovog fakulteta i da je dovoljno opsezan da bude tezine diplomskog rada Smile Realizacija ovakvoga projekta bi isla na cast onima koji ga uspjesno izvedu i bila bi prava poslastica za uvrstiti u CV jednog dana Smile

Pozdrav do daljnjeg Smile

#2:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 15:07 sub, 4. 6. 2005
    —
Ideja je dovoljno dobra da sam ocekivao barem pokoji komentar, no cini se da sam se "preracunao". Sad

Ostaje nejasna jedna sitnica... Neutral Zasto se tako nesto ne bi uklopilo u neki od postojecih siteova (Posao.hr, MojPosao,...)? Think

Inace, diskutabilno je i koliko bi to bila tema za diplomski, jer dosta materijala vec postoji. Neutral Npr. cijeli CMS, a sustav oglasa moze ispasti solidno jednostavan... Confused

#3:  Autor/ica: ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE
Lokacija: hm? PostPostano: 15:57 sub, 4. 6. 2005
    —
Bez brige, javilo mi se troje ljudi pm-om Smile Dogovorit cu sastanak sa svima zainteresiranima pa cemo vec rijesiti nekakvu podjelu posla tako da nitko ne skace nikome po palcima Smile ako nista drugo, ima jos dobrog posla za svakoga Smile Btw, fali nam ekipe koja se voli igrati sa photoshopom i slicnim igrackama a da bi imali vremena za takvo sto. Realni radni plan je prva beta u pogonu u 10. mjesecu Smile

Razgovarao sam u Umagu sa "vlasnikom" portala posao.hr i bar tamo nema interesa za takvo sto. U drugu ruku, nije potpuno ni bezveze da se time bavi neka sveucilisna ekipa, ali je malo bezveze ako zelimo jace ugurati gospodarstvo u proces formiranja takvog trzista rada koje prakticki ne postoji.

Ako ljudi zele slati motivacijske mailove vlasnicima tih portala, to bi bio super posao za malo potrosenog vremena, a moguce dugorocno itekako bitan Smile

#4:  Autor/ica: ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE
Lokacija: hm? PostPostano: 15:59 sub, 4. 6. 2005
    —
PS sada vidim da ima 5 zainteresiranih sa pollseva Smile ajde mi posaljite pm ili na ovaj topic, ako vam se bar djelomicno i ograniceno sudjeluje u ovom projektu Smile

#5:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 16:03 sub, 4. 6. 2005
    —
Za slucaj da ne znas, iza MojPosao stoji Nenad Bakic, suradnik na nasem aktuarskom postdiplomskom. Smile

Moj odnos s Nenadom nije bas dobro zavrsio, ali covjeku se treba priznati da zna i hoce saslusati ideje, pa mozete i njega kontaktirati (preko nasih Aktuara, ako ne ide drugacije). Cool

#6:  Autor/ica: anamariLokacija: Here, there, everywhere... PostPostano: 20:36 sub, 4. 6. 2005
    —
Nisam sigurna je li to bas ono sto bi zelio napraviti ali mislim da nesto slicno vec postoji na portalu Moj Posao: MojPrviPosao.

#7:  Autor/ica: ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE
Lokacija: hm? PostPostano: 22:36 sub, 4. 6. 2005
    —
anamari (napisa):
Nisam sigurna je li to bas ono sto bi zelio napraviti ali mislim da nesto slicno vec postoji na portalu Moj Posao: MojPrviPosao.

SUPER Very Happy stvar lijepo izgleda Smile morat cu se cuti sa ljudima koji to vode i mozda na osnovu toga natjerati i druge "burzovne" portale da "odrze konkurentnost" kroz nudjenje iste usluge. Mozda ih cak i motivirati na dijeljenje baze poslova, a da nas portal bude svojevrsna koordinacija razlicitih *posao*.hr portala, tako da se studenti mogu prijaviti na jednom mjestu i da se sve potrebne informacije automatski posalju svim portalima za zaposljavanje i head-hunting agencijama. Javim za koji dan



Forum@DeGiorgi -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin