Što je sa studentom?
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu

#1: Što je sa studentom? Autor/ica: venovako PostPostano: 14:05 pet, 5. 8. 2005
    —
Već nekoliko dana od studenta ni traga ni glasa. DNS veli da mu se IP nije promijenio, ali na 161.53.8.14 ping, tracert i slični uzvraćaju tišinom Crying or Very sad

Zna li netko je li riječ samo o kakvom redovitom počinku ili trebam početi žaliti što nisam radio backupe Embarassed ?

Pozdrav,

#2: Re: Što je sa studentom? Autor/ica: Gost PostPostano: 16:25 pet, 5. 8. 2005
    —
hmmm da...ja sam jucer to skuzio tek...jerbo od jucer (od 13) se nemrem spojit uopce na carnet...pa sam isao gledati u cem je stvar, a izmedju ostalog sam se probao logirati na student...ali nista.
a ovo s carnetom je valjda stvar sa http://rupa.math.hr/ldap/ koji takodjer ne sljaka.

kak kazes, ocito je rijec o nekakvom pocinku, a posto su ljudi na godisnjem nema tko to srediti, slicna stvar je bila i prek zimskih praznika Wink

#3:  Autor/ica: buba PostPostano: 19:33 pet, 5. 8. 2005
    —
Ne, nego mislim da ima veze s tim da se mora ponovno potvrditi status korisnika preko faksa ili preko koga si već uzimao vezu za CARNet, tako da od toga ništa do 01.10. ili tako neš. Rolling Eyes

#4: Re: Što je sa studentom? Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 20:09 pet, 5. 8. 2005
    —
Anonymous (napisa):

a ovo s carnetom je valjda stvar sa http://rupa.math.hr/ldap/ koji takodjer ne sljaka.


rupa ti ne "sljaka" vec 2 godine sa kompova van fakulteta! bio ja u staleca
i rekao da ne radi, a on da ce popravit i ...

buba (napisa):
Ne, nego mislim da ima veze s tim da se mora ponovno potvrditi status korisnika preko faksa ili preko koga si već uzimao vezu za CARNet, tako da od toga ništa do 01.10. ili tako neš. Rolling Eyes


nije jos vrijeme za obnavljanje jer jos nisu bili upisi u akademsku godinu 2005/2006

#5: Re: Što je sa studentom? Autor/ica: buba PostPostano: 18:13 sub, 6. 8. 2005
    —
GauSs_ (napisa):
nije jos vrijeme za obnavljanje jer jos nisu bili upisi u akademsku godinu 2005/2006

Pa zato sam i napisala
buba (napisa):
(...) tako da od toga ništa do 01.10. ili tako neš. Rolling Eyes

Wink

#6: Re: Što je sa studentom? Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 21:11 sub, 6. 8. 2005
    —
buba (napisa):
GauSs_ (napisa):
nije jos vrijeme za obnavljanje jer jos nisu bili upisi u akademsku godinu 2005/2006

Pa zato sam i napisala

Embarassed Cool

#7:  Autor/ica: Liddy PostPostano: 12:38 pon, 8. 8. 2005
    —
Dajte ljudi neka se nesto poduzme u vezi tog studenta, nemozes nista, a hrpa mailova ceka da se procita...kada se vraca ćića s godisnjeg da podigne taj server???

#8:  Autor/ica: kennyLokacija: ...somewhere over the rainbow... PostPostano: 13:36 pon, 8. 8. 2005
    —
ok, kuzim ja da tebe ceka milijun mailova, al de se malo oladite. katkad mi se cini da po nekima zaposlenici faxa ne smiju biti na godisnjem...

#9:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 14:37 pon, 8. 8. 2005
    —
Na faxu je prije par dana nestalo struje, a studenta treba dici "na ruke". Sad Na zalost, ako u Zg nema nikoga od dvije ili tri osobe koje to mogu, nerazumno je ocekivati da ce se doticni vracati s mora ili odakle vec samo zato da zabootaju studentski sevrer. Sad

Ako nekoga tjesi, cini se da ni cromath (profesorski server) ne radi... Shocked Barem meni trenutno ne radi ssh na njega... Confused

Povremeno je i DG nestajao s mreze - to je bilo do switcheva koji - AFAIK - nemaju UPSeve... Sad

#10:  Autor/ica: venovako PostPostano: 16:52 pon, 8. 8. 2005
    —
Čudna je ta struja na faksu... Svako malo nešto obamre ili pregori.

Postoji li neki centralni mail server za math.hr domenu koji je preživio i čuva neisporučene mailove dovoljno dugo (iako bi se to "dovoljno" moglo protegnuti na 3-4 tjedna), ili ćemo se ipak morati oprostiti od mailova u periodu do reboota?

Unix/SMTP experti neka mi oproste ako pitam besmislene ili pak lako provjerljive stvari.

Pozdrav,

#11:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 23:02 pon, 8. 8. 2005
    —
AFAIK, ne. Sad Sve sto je poslano >5 dana (as in 5*24*60*60 sekundi) prije (re)startanja mailservera jednostavno ce biti odbijeno uz obavijest posiljaocu. Sad

On the positive side: spammeri ce dobiti tu istu obavijest. Mr Green being very Greeen indeed

#12:  Autor/ica: venovako PostPostano: 10:20 čet, 11. 8. 2005
    —
Student is back in business! Čast & slava onima koji ga zbutaše, uz nadu da neće opet nešto krepati...

Kod:
$ uptime
 11:19am  up 16:23,  1 user,  load average: 0.03, 0.12, 0.19


Pozdrav,

#13:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 10:34 čet, 11. 8. 2005
    —
venovako (napisa):
Čast & slava onima koji ga zbutaše...


Ajde, dosta vise...

Bio je down zbog krepane klime, a to sto je opet up&running mozete zahvaliti doc. Nogo koja je jucer u 8 (ujutro! Shocked) cekala majstore da to srede (usred godisnjeg! Applause), pa da vam zaboota studenta! I bow before you



Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin