Pitanje iz pascala
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Čistilište

#1: Pitanje iz pascala Autor/ica: SafLokacija: Zagreb PostPostano: 17:15 pon, 22. 8. 2005
    —
Pišem program koji pretvara brojeve iz dekadskog u binarni oblik. Na kraju dobijem riješenje u stupcu, i neznam kako da mi riješenje ispiše u nizu i to od zadnjeg člana stupca do prvog (kako se to i čita).. molim pomoć Cool

#2:  Autor/ica: SmithLokacija: {Tamo Gore}^{TM} PostPostano: 17:46 pon, 22. 8. 2005
    —
Neka je br integer.

Svaki put kad dobijes novu znamenku (zn tipa integer), pomnozi br s 10 i dodaj mu tu znamenku da bi konstruirao trazeni broj.

Dakle,

Kod:
br:=br*10+zn;


Samo pripazi kod zadnje (tj. prve) znamenke, nju ne treba dodavati (moze se i elegantnije, ali mozak mi je fiksiran na linearnu).

Naravno, pocetna vrijednost od br je 1, a od zn nebitna.

Ako treba elaborirati, vristi.

#3:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 5:01 uto, 23. 8. 2005
    —
Nece li ovo zapamtiti broj "u rikverc"? Think (sad sam dosao s puta, pa mozda grijesim Neutral)

Takodjer, ovo jako ogranicava, jer u integer (dapace, longint) stanu brojevi do 2^31-1 sto je priblizno 2*10^9. Eh? Dakle, do 10 znamenaka, sto znaci da bi ovako mogao zapamtiti do 10 binarnih znamenaka; dakle gornja ograda takvog programa bi bila 2^11-1=2047. Shocked Sad

Predlazem pamcenje u stringu:

Kod:
s := IntToStr(zn) + s;


Ovako, limit je 255 znakova, tj. binarnih znamenaka, sto znaci da mozes pamtiti do 2^256-1 sto daleko premasuje ulaz koji bi takav program imao (vjerojatno longint). Very Happy

#4:  Autor/ica: krcko PostPostano: 9:06 uto, 23. 8. 2005
    —
[retoricko pitanje] A zasto je ovo u forumu za studentske predstavnike? Think [/retoricko pitanje]

Zato sto je vsego upravo dosao s puta Laughing
I, kak je bilo na antikristu superstaru?

#5:  Autor/ica: steelworkerLokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative. PostPostano: 14:55 uto, 23. 8. 2005
    —
Maknuh ovaj topic u Cistiliste. Smislenije je da je tu, nego kod studentskih predstavnika.

...

Nego, Pascal.. Ja ti ponavljam kaj ti je vsego rekel. Primjeti da kad to radis sa stringovima onda konkateniras svaku znamenku na dosad vec pretvoreno, a to vrlo jednostavno rijesava problem sto broj izracunavas naopacke napisan, jer konkatenaciju mozes raditi i s "lijeve" i "desne" strane..

Very Happy


Zadnja promjena: steelworker; 15:43 ned, 28. 8. 2005; ukupno mijenjano 1 put.

#6:  Autor/ica: SmithLokacija: {Tamo Gore}^{TM} PostPostano: 16:05 uto, 23. 8. 2005
    —
Dao sam rjesenje bez stringova, nekako vise volim kad se takvi zadaci rjesavaju bez njih ako je moguce. Cool

#7:  Autor/ica: krcko PostPostano: 9:45 sri, 24. 8. 2005
    —
steelworker (napisa):
Maknuh ovaj topic u Cistiliste. Smislenije je da je tu, nego kod studentskih predstavnika.


Beveze. Unistavas ono malo kreativnog nereda kojeg je vsego nekim cudom propustio Wink

#8:  Autor/ica: Grof PostPostano: 21:28 pet, 26. 8. 2005
    —
Napiši rekurzivnu funkciju Smile Ne moraš pamtit Smile

#9:  Autor/ica: steelworkerLokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative. PostPostano: 15:38 ned, 28. 8. 2005
    —
krcko (napisa):
steelworker (napisa):
Maknuh ovaj topic u Cistiliste. Smislenije je da je tu, nego kod studentskih predstavnika.


Beveze. Unistavas ono malo kreativnog nereda kojeg je vsego nekim cudom propustio Wink


Evo, posipam se pepelom.. Tup!



Forum@DeGiorgi -> Čistilište


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin