U vezi Borel-Cantellijeve leme (Borelovog zakona 0-1) ...
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Vjerojatnost

#1: U vezi Borel-Cantellijeve leme (Borelovog zakona 0-1) ... Autor/ica: amimica PostPostano: 21:35 ned, 11. 9. 2005
    —
Evo primjera koji pokazuje da je kod Borelovog zakona 0-1 nezavisnost bitna kada pripadni red divergira:

Uzmemo bilo koji vjerojatnosni prostor i neki događaj E takav da je
. Stavimo . Tada su očito događaji zavisni, jer npr. vrijedi


Međutim,

i

#2:  Autor/ica: Martinab PostPostano: 22:21 sub, 17. 9. 2005
    —
Hvala Smile

#3:  Autor/ica: Gost PostPostano: 2:03 pon, 17. 7. 2006
    —
1. dio Borelovog zakona 0-1:A_n€F, n€N i (suma n=1 do beskonacno)P(A_n)<=beskonacno => PlimsupA_n)=0.
U dokazu toga dobijemo (suma od k=n do beskonacno)P(A_k) i piše da to ide u 0 kad n ide u bekoncno jer je to ostatak konvergentnog reda. Kako to znamo? Koji teorem iz MA2 govori o tome? Ne mogu naći.

#4:  Autor/ica: viliLokacija: Keglić PostPostano: 8:12 pon, 17. 7. 2006
    —
Anonymous (napisa):
1. dio Borelovog zakona 0-1:A_n€F, n€N i (suma n=1 do beskonacno)P(A_n)beskonacno ⇒ PlimsupA_n)=0.
U dokazu toga dobijemo (suma od k=n do beskonacno)P(A_k) i piše da to ide u 0 kad n ide u bekoncno jer je to ostatak konvergentnog reda. Kako to znamo? Koji teorem iz MA2 govori o tome? Ne mogu naći.


Kao prvo ovaj ⇐ u citatu koji sam povećao je strogo <.

A ovo drugo proizlazi direktno iz definicije konvergencije reda (i konvergencije niza ako na sumu od k=n do besk. gledaš kao na n-ti član niza). Raspiši prema definiciji šta znači da red konvergira, i šta prema definiciji konvergencije niza znači da neki niz konvergira u 0 pa ćeš vidjet da se to dvoje poklapa..

#5:  Autor/ica: Gost PostPostano: 10:47 pon, 17. 7. 2006
    —
Hvala vili!

Zabunila sam se za <=, znam da ide <



Forum@DeGiorgi -> Vjerojatnost


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin