web prostor
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu

#1: web prostor Autor/ica: bily PostPostano: 17:03 pon, 3. 10. 2005
    —
koji je najjeftiniji provajder za web-prostor? Shocked Rolling Eyes

#2:  Autor/ica: BigFOot PostPostano: 17:43 pon, 3. 10. 2005
    —
www.totohost.com
nisam siguran jesu li najjeftiniji, ali mislim da su povoljni.

#3:  Autor/ica: bily PostPostano: 18:16 pon, 3. 10. 2005
    —
hvala ako jos ima nesto u vidu nek javi

a imam jos jedno pitanje oko gmaila
u ta dva i po giga prostora moze i neki web prostor ili samo meil?

hvala Embarassed

#4:  Autor/ica: ahri PostPostano: 18:22 pon, 3. 10. 2005
    —
gmejl - samo mejl

mozes na www.tportal.hr napravit t-com akaunt pa ti oni daju free web, ali samo 20 megabajta...

#5:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 18:28 pon, 3. 10. 2005
    —
bily (napisa):

a imam jos jedno pitanje oko gmaila
u ta dva i po giga prostora moze i neki web prostor ili samo meil?


Samo mail.

P.S. To si mogla saznat citajuci terms of use, FAQ ili nesto slicno.

#6:  Autor/ica: bily PostPostano: 18:35 pon, 3. 10. 2005
    —
a sory nemam vise snage biti na internetu previse jednostavnije mi je bilo ovako

hvala ti sto si mi pomogo....
Laughing

jel mozes jos reci ili netko vec koja je najbolja distribucija linuxa? Crying or Very sad

#7:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 18:52 pon, 3. 10. 2005
    —
bily (napisa):

jel mozes jos reci ili netko vec koja je najbolja distribucija linuxa?

Po kojim kriterijima? Nije to bas tako lako odgovoriti.

#8:  Autor/ica: bily PostPostano: 18:56 pon, 3. 10. 2005
    —
mdoko (napisa):

Po kojim kriterijima? Nije to bas tako lako odgovoriti.



mislim staviti mandrake

#9:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 19:00 pon, 3. 10. 2005
    —
bily (napisa):

mislim staviti mandrake

Nemoj! Ja ga instalirao i nije puno bolji od svima nam ne bas tako drgih Windowsa, jer ti se vrti hrpa procesa i sve to skupa nije bas jako stabilno. Tako da cu sada instalirati neku drugu distribuciju. Gentoo ili Fedoru.

#10:  Autor/ica: bily PostPostano: 19:10 pon, 3. 10. 2005
    —
a hvala ti puno ......

#11:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 19:57 pon, 3. 10. 2005
    —
Osobni stav:
- Fedora za pocetnike i one kojima se ne da puno petljati sa sistemom (to vrtim doma, na primjer) Smile
- Debian ako zelis vrhunsku efikasnost i ne dira te gnjavaza sa cudnim dodacima (tu ponekad spadaju i zvuk i grafika Shocked); koristim na serverima (osim DGa; on ima malo stariju Fedoru, ali poprilicno "doradjenu" Angel) jer serveri ne traze "cudesa" Wink
- Za pocetnike, u zadnje vrijeme dosta hvale SuSE, no ja sam ga zadnji put probao kad su bili aktualni Win98 ili tako neki, pa ne znam kakav je... Confused

#12:  Autor/ica: SickJediLokacija: Esperantija PostPostano: 22:52 pon, 3. 10. 2005
    —
A jel ima netko neku distribuciju Fedore i voljan ju je zaprziti? Ne da mi se bas skidat to cudo s Neta...

#13:  Autor/ica: steelworkerLokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative. PostPostano: 23:37 pon, 3. 10. 2005
    —
SickJedi (napisa):
A jel ima netko neku distribuciju Fedore i voljan ju je zaprziti? Ne da mi se bas skidat to cudo s Neta...


Pa skines u PR3 pristojno brzo i sprzis si.

Stavis da ti se skida, zamolis demosa da pazi da netko ne prekine i vratis se u pravo vrijeme.. Trudim Se Objasniti...

#14:  Autor/ica: venovako PostPostano: 23:43 pon, 3. 10. 2005
    —
Ne dirati Mandrake (Mandrivu) ako se zeli ostati Linux korisnik.
Bolje pogledaj Fedoru, Gentoo ili Debian (i derivate mu (k)ubuntu).

Fedoru (core 1) sam inace vrtio solidno vrijeme na poprilicno slaboj PII masini, i ponasala se izvrsno, do na ocekivane bugove za friski projekt. Navodno je core 4 sasvim uporabljiv sustav. A sto se downloada tice, ako nemas vezu u domu, ne znam cemu sluze one przilice u Pr3... (edit: sorry, steel, bas smo sinkronizirani)

Uskoro ce izaci openSUSE 10, kojeg sam mislio isprobati, pa ako zelis frisku distribuciju, uzmi i to u obzir (iako mi njihov web ne ulijeva mnogo povjerenja).

Ako se prvenstveno trazi *stabilni* unixoid, FreeBSD (prijateljskiji) i OpenBSD (malko opskuran; za NetBSD ne mogu reci jer ga nisam odvec koristio) su primarni izbor. Ipak, ti sustavi nisu igracka i zahtjevaju od usera da bude system-friendly, a ne obratno. No kvalificiras li se, neces saznat sto je to kernel panic tako lako...

Pozdrav,

#15:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 0:37 uto, 4. 10. 2005
    —
SickJedi (napisa):
A jel ima netko neku distribuciju Fedore i voljan ju je zaprziti? Ne da mi se bas skidat to cudo s Neta...


Ja ti mogu posuditi Fedoru 3 (cetvorku nemam), ali si moras sam preprziti. Neutral Samo, naglasi zelis li i386 ili x86_64 - imam obje. Cool

Btw, te su verzije stare cca godinu dana, pa je Steelov savjet vjerojatno primjereniji. Confused Meni novije ne treba, jer redovito updateam preko Mreze (treba povuci cca 1GB toga Confused).

@venovako: FC2 (DeGiorgi) i FC3 (moja masina doma) su sasvim dobri sustavi koji, uz par dodataka, rade jako lijepo out-of-the-box. Cool Kelner panic sam vidjao samo kad sam zeznuo recompiliranje istog. Very Happy Uzmi u obzir da je DG instaliran kad je RH9 bio aktualan, i nakon toga samo upgradean (apt-get dist-upgrade), prvo na FC1, a zatim i na FC2 (na trojku se ne preporucuje). Smile

#16:  Autor/ica: Grof PostPostano: 18:37 sri, 5. 10. 2005
    —
Stavljas ga na laptop ??? Laughing

#17:  Autor/ica: Grof PostPostano: 18:38 sri, 5. 10. 2005
    —
Debian je zakon... apt-get je nesto najbolje



Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin