konstruktor URL (URL context, String spec)
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Računarski praktikum 2

#1: konstruktor URL (URL context, String spec) Autor/ica: CrniLokacija: Zagreb PostPostano: 16:44 sri, 11. 1. 2006
    —
Može li mi netko objasniti taj konstruktor? Kako npr. parsiram slike pomoću njega?

#2: Re: konstruktor URL (URL context, String spec) Autor/ica: venovako PostPostano: 18:24 sri, 11. 1. 2006
    —
Crni (napisa):
Kako npr. parsiram slike pomoću njega?


Dosad nisam čuo za "parsiranje slika" Shocked

Slobodno se nadugačko ispovijedi što te muči (tj. što zapravo želiš postići) Smile

#3:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 18:57 sri, 11. 1. 2006
    —
Nisam doma s Javom, pa ne mogu pomoci, ali mislim da Crnog zanima kako da iz HTML filea pocupa URLove slika. Cool

#4:  Autor/ica: venovako PostPostano: 20:04 sri, 11. 1. 2006
    —
Ako je to slucaj, Crni, prouci java.util.regex paket, pronadji img tagove, src atribute i njihove vrijednosti...

To sam radio, mislim da ce biti i na mom Webu bas takav Java programcic... ako ga zelis a ne pronadjes, PM-vici.

#5:  Autor/ica: CrniLokacija: Zagreb PostPostano: 1:19 čet, 12. 1. 2006
    —
vsego (napisa):
Nisam doma s Javom, pa ne mogu pomoci, ali mislim da Crnog zanima kako da iz HTML filea pocupa URLove slika. Cool


Znam kak' to napraviti i bez konstruktora koji sam naveo, ali mene prvenstveno zanima kak' to napraviti sa navedenim konstruktorom.
Problem je u tome kaj ne znam baš niš' o tom konstruktoru. Gledal sam u "biblioteku", ali se moje znanje stručnog engleskog pokazalo nedovoljnim da ga skužim.
Usvari je problem u tome kaj je upotreba tog konstruktora u opisu zadatka koji je za bodove.

Dakle, mene ustvari najviše zanima taj konstruktor. Smile

#6:  Autor/ica: CasperLokacija: Krk PostPostano: 2:57 čet, 12. 1. 2006
    —
dakle ovo te zanima

Kod:
URL slika = new URL(url, stringSlika);


Dakle ja kontruktoru predam

url=http://web.math.hr/nastava/rp2/nastava.html
stringSlika=duke_wb.gif

a ono sto on meni vrati je URL objekt slika koji pokazuje na duke_wb.gif i onda mogu otvorit connection na objekt slika. ok?

#7:  Autor/ica: CrniLokacija: Zagreb PostPostano: 0:35 pet, 13. 1. 2006
    —
Hvala Casper, mislim da kužim.



Forum@DeGiorgi -> Računarski praktikum 2


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin