brisanje quote
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu

#1: brisanje quote Autor/ica: MBLokacija: Molvice PostPostano: 10:45 ned, 11. 6. 2006
    —
moze li mi netko reci kako da obrisem quotu?
pretrazio sam site sa 'quota', pa ako ima vec ovakav topic sori..

#2:  Autor/ica: venovako PostPostano: 11:20 ned, 11. 6. 2006
    —
Odes do Admina u RC, zatrazis ga root password, upogonis edquota(1M) i to je to.

Za ozbiljno, procitaj du(1) manual, sve ce ti se samo kazati.
Ako se ne ukaze, sutra ce ti sigurno neki demos razjasniti.
Ako je jako hitno, cd; rm -r .mozilla je dobar pokusaj.

#3:  Autor/ica: goranm PostPostano: 11:24 ned, 11. 6. 2006
    —
Prvo sa quota -v pogledaj stanje.
Onda sa naredbom ls -al pogledaj šta ti zauzima puno prostora (obično prostor popune fajlovi skinuti s neta itd.)
Obriši nepotrebno (ali samo ono za što si siguran da ti netreba) i ponovo provjeri quotu.

#4:  Autor/ica: MBLokacija: Molvice PostPostano: 11:59 ned, 11. 6. 2006
    —
hvala

#5:  Autor/ica: vrum PostPostano: 10:58 sri, 21. 6. 2006
    —
Evo sasvim jednostavne i krajnje banalne skripte koja bi trebala ocistiti kvotu u 90% slucajeva. Ako ne uspije javite se nekom od demosa.

#!/bin/ksh
cd
rm core
rm .fonts*
rm .xsession*
cd .mozilla/default/*
rm Cache/*
cd

Snimite u datoteku obrisi na studentu u svoj home direktorij i upisite
chmod 700 obrisi

Trebala bi obrisati vecinu stvari koje sam primjetio da pretrpavaju kvotu.

P.S. Pokrece se tako da otipkate obrisi i pritisnete enter Wink

#6:  Autor/ica: SickJediLokacija: Esperantija PostPostano: 11:41 sri, 21. 6. 2006
    —
Ovo dobro radi, bar kolko se meni cini. Tnx Smile

#7:  Autor/ica: venovako PostPostano: 14:26 sri, 21. 6. 2006
    —
I bow before you @ vrum

Nego, kad si vec stavio da se brisu coredumpovi, evo jednog hinta kako sprijeciti da se isti uopce kreiraju:

Nadodajte ulimit -c 0 na ~/.kshrc fajl, npr. ovako:
Kod:
echo 'ulimit -c 0' >> ~/.kshrc


Da biste izbjegli punjenje .xsession-errors fajla, recite sljedece:
Kod:
rm -f ~/.xsession-errors; ln -s /dev/null ~/.xsession-errors


Za Mozilla cache pitajte demosa kako podesiti da se ne puni.

Kombinacijom simbolickih linkova i /tmp direktorija da se svasta sloziti, ali to prepustam vasim RTFM-ackim sklonostima.

#8:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 13:21 ned, 17. 5. 2009
    —
Da oživim ovu temu... naime spajam se sa FTP-om i kad hoću nešt kopirat na studenta (što je veličine u kb) kaže disc quota exceeded... probo sam onu skriptu gore ali niš od toga ne može nać, sve je non-existent... ima li neki "novi" način za pobristat nepotrebno preko ssh ili iz praktikuma?
I mogu li ručno obrisat .recently-used i .recently-used.xbel datoteke? One najviše zauzimaju...

Hvala Very Happy

#9:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 14:36 ned, 17. 5. 2009
    —
Na Linuxu, du | sort -n ce ti izlistati sve direktorije i njihove poddirektorije, sortirane po velicini. Smile Vjerujem da na HP-UX-u takodjer radi; ako ne, odi u neki praktikum i bootaj Ubuntu, pa obavi to tamo (home direktorij ti se uredno mounta sa studenta, pa se ne treba SSHirati). Cool

#10:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 14:52 ned, 17. 5. 2009
    —
Hvala vsego, našo sam trash, koji je najviše zauzimo, sad je to već prihvatljivo Wink

#11:  Autor/ica: KrunoLokacija: RC PostPostano: 22:40 ned, 17. 5. 2009
    —
Evo jednog zgodnog trika za korisnike Windowsa u praktikumima:

Skinite ovaj programcic: http://www.jgoodies.com/download/jdiskreport/jdiskreport-1_3_1.zip

Iz zipa treba samo izvuci .jar i pokrenuti ga (java je instalirana na svim racunalima).
Nakon pokretanja programa izaberete Scan a file tree, i izaberete da skenira samo x:\ drive i pokrenete scan. Nakon kraja skeniranja dobije se jako lijepi prikaz zauzeca prostora, tako da se jednostavno i brzo moze otkriti koji tocno direktoriji/datoteke trose quotu.

Pozdrav!

#12:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 22:50 ned, 17. 5. 2009
    —
Jel bi se moglo negdje (ovdje npr) napisat koji su "dobri", a koji "loši" direktoriji/datoteke da ne pobrišemo nešt kaj ne bi bilo dobro obrisat... npr .recently-used i .recently-used.xbel ?

hvala Very Happy

#13:  Autor/ica: KrunoLokacija: RC PostPostano: 7:33 pon, 18. 5. 2009
    —
Luuka (napisa):
Jel bi se moglo negdje (ovdje npr) napisat koji su "dobri", a koji "loši" direktoriji/datoteke da ne pobrišemo nešt kaj ne bi bilo dobro obrisat... npr .recently-used i .recently-used.xbel ?

hvala Very Happy


Kod otvaranja racuna jedine datoteke koje se stvore su .profile i .kshrc. Svi ostali direktoriji i datoteke nastaju kasnije i sluze uglavnom cuvanju postavki konkretnih programa.

Znaci, ukratko, dobri su svi oni direktoriji u kojima su tvoji podaci i konfiguracije programa. Sve drugo mozes brisat.

#14:  Autor/ica: finalniLokacija: Bloodbuzz Zagreb PostPostano: 20:09 pon, 2. 11. 2009
    —
Ne ide mi baš to brisanje.. i izbrisao sam ponešto pa i dalje ne mogu spremit ni kratki tekstualni fajl..
Jel moguće da je isteko račun (sredina prosinca, rajt?) il tak nešto?


quota -v daje ovo:
Filesystem usage quota limit timeleft files quota limit timeleft
/var/mail 0 20480 25600 0 0 0
/student1 104178 102400 122880 EXPIRED 1735 0 0

#15:  Autor/ica: Nesi PostPostano: 21:28 pon, 2. 11. 2009
    —
malo kopaj po tockastim direktorijima....

konkretno, fajl XUL.mfasl ili tako nekako se iz .mozilla/ pa u nekom direktoriju koji je za tvoj profil - moze pobrisati uvijek Smile

znaci, trebas .mozilla, pa onda nesto i nesto... u jednom koraku imas samo jedna izbor i folder je nesto vrlo koherentno poput fdso88fdf9 Very Happy pa udjes unutra i kopas...

napravi si ovaj alias i izvedi to - racuna velicine i sortira po velicini pa ti na kraju ispise najvece.... pa ces brzo naci zrtvu za brisanje Wink

alias disk='du -s -k * .??* | sort -n'

obicno je problem sa .mozilla i .openoffice folderom (kojeg btw mozes cijelog pobrisati osim ako si radio neke posebne rekonfiguracije) i slicno Smile


ovaj EXPIRED znaci da ti je vrijeme u kojem ti da graficko ulogiravanje isteklo i mozes samo ssh pristupom doci i pocistiti stvari... znaci, expired je na kvotu i zapisivanje, a ne na account sam po sebi Smile

ili odi u praktikum naci demosa koji to zna napraviti Wink

#16:  Autor/ica: finalniLokacija: Bloodbuzz Zagreb PostPostano: 22:41 pon, 2. 11. 2009
    —
hvala

rm -r FTW!



Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin