interesuju me linkovi u vezi istorije nastave matematike
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Matematika (općenito)

#1: interesuju me linkovi u vezi istorije nastave matematike Autor/ica: divlad1 PostPostano: 22:38 uto, 29. 8. 2006
    —
Bavim se trenutno proučavanjem istorije nastave matematike.Kako
je ovo nedovoljno istražena oblast prisiljen sam potražiti pomoć.
Ona bi se sastojala u upučivanju na linkove u vezi ove teme ali i na odgovarajuću literaturu.

#2:  Autor/ica: SvekYLokacija: unitarni vektorski prostor PostPostano: 20:27 sub, 9. 9. 2006
    —
U google upiši "sveučilište u zagrebu povijest" ili "povijest sveučilišta hrvatskih". Možeš i na wikipediji (na hrvatskoj ili drugima) tražiti članak "Sveučilište" u kojem postoji link na članak "Sveučilište u Zagrebu" koje je najstarije hrvatsko sveučilište.
Posebno za moj faks pogledaj na http://www.pmf.hr/, pod linkom O fakultetu, a takav link imaš i na stranici Matemetičkog odjela http://www.math.hr/.
Za detalje o organizaciji sveučilišta u Hrvatskoj pogledaj stranicu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa pod "Obrazovanje", pa "Visoko obrazovanje".

Pisao sam seminar na tu temu i to su bili moji izvori.
Istina da su linkovi malo očiti, ali nadam se da će ti pomoći. Cool

#3:  Autor/ica: cinikLokacija: /proc/sys/cpu/ PostPostano: 15:19 ned, 10. 9. 2006
    —
Cini mi se da u Centralnoj matematickoj knjiznici postoji neka publikacija na temu predavanja matematike u okviru povijesti predavanja prirodoslovlja i matematike u Hrvatskoj u zadnjih par stotina godina.

Ne mogu se sjetiti naslova, sorry, ali vjerojatno je nesto ocito.

Vjerojatno se takva publikacija moze naci i u NSK, ali ne vjerujem da je opcedostupna po knjiznicama.



'ave fun!


Sinisa

#4:  Autor/ica: krcko PostPostano: 22:03 ned, 10. 9. 2006
    —
Nedavno preminuli prof. Boris Pavkovic napisao je ova dva clanka:

Citat:
B. Pavković, Djelatnost Društva u proteklih 40 godina - nastava matematike (povodom 40. obljetnice Društva matematičara i fizičara SR Hrvatske), Glasnik Matematički 24(44) (1989), 659-662.


Citat:
B. Pavković, Djelatnost Društva u nastavi u proteklih 50 godina (povodom 50. obljetnice HMD-a), Glasnik Matematički 30(50) (1995), 380-384.



Forum@DeGiorgi -> Matematika (općenito)


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin