Neprekidne slucajne varijable?
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Vjerojatnost

#1: Neprekidne slucajne varijable? Autor/ica: LSSDLokacija: SD CN PostPostano: 9:34 ned, 10. 9. 2006
    —
Imam dva pitanja:
1. Cauchy-jeva neprekidna slucajna varijabla, kako je tocno definirana? Da li je kod nje x iz R ili je x>=0? Ako je x iz R, moze li mi onda neko izvesti ocekivanje za nju(nije konacno)?
2. Da li moze neko izvesti varijancu za ekponencijalnu neprekidnu slucajnu varijablu?
Hvala unaprijed Very Happy

#2:  Autor/ica: Gost PostPostano: 9:19 pon, 11. 9. 2006
    —
Gore je greska u pitanju 1. Misli se na funkciju gustoce Cauchy-jeve slucajne varijable, kako je definirana?Smile)

#3:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 9:39 uto, 12. 9. 2006
    —
Cauchy-jeva:

ocekivanje:


#4:  Autor/ica: LSSDLokacija: SD CN PostPostano: 12:04 uto, 12. 9. 2006
    —
Zasto se uzima apsolutna vrijednost pod integralom? Nismo tako definirali ocekivanje. Mi smo rekli, ako postoji integral apsolutne vrijednosti, da onda mozemo definirati ocekivanje kao inegral bez apsolutnih.
Zapravo, ovo bi znacilo da smo pokazali da ocekivanje ne postoji, a iz toga slijedi da je ono + ili - beskonacno. Jesam li u pravu?Smile

#5:  Autor/ica: Grga PostPostano: 12:19 uto, 12. 9. 2006
    —
LSSD (napisa):
Zasto se uzima apsolutna vrijednost pod integralom? Nismo tako definirali ocekivanje. Mi smo rekli, ako postoji integral apsolutne vrijednosti, da onda mozemo definirati ocekivanje kao inegral bez apsolutnih.
Zapravo, ovo bi znacilo da smo pokazali da ocekivanje ne postoji, a iz toga slijedi da je ono + ili - beskonacno. Jesam li u pravu?Smile

Ocekivanje smo i na pocetku definirali kao sumu reda, ako ona postoji. Koliko se meni cini, to bi znacilo da ocekivanje nije +/- beskonacno, nego jednostavno ne postoji, jer je ocekivanje realan broj Question

#6:  Autor/ica: Anđelčić PostPostano: 13:11 uto, 12. 9. 2006
    —
pa da, da bi ocekivanje postojalo, red mora apsolutno konvergirati

#7:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 15:26 uto, 12. 9. 2006
    —
integral ne konvergira apsolutno => nema ocekivanje (cesto se kaze "nije konacno")

#8:  Autor/ica: Anđelčić PostPostano: 15:27 uto, 12. 9. 2006
    —
mislila sam na diskretnu teoriju. da, ovdje je integral

#9:  Autor/ica: Gost PostPostano: 22:53 uto, 12. 9. 2006
    —
Zar nije dogovor da kad ne postoji ocekivanje, da je onda ono + ili - beskonacno, jer to upravo znaci da ne postoji?To je sad sve stvar dogovora:)



Forum@DeGiorgi -> Vjerojatnost


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin