Nekvalitetni udžbenici
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Bućkuriš

#1: Nekvalitetni udžbenici Autor/ica: C'TeboLokacija: Zagreb PostPostano: 10:37 čet, 3. 7. 2003
    —
Pojavilo se u večernjem listu članak kako novi udžbenici za osnovnu školu iz matematike loši, barem tako tvrdi naša prodekanica za nastavu, Aleksandra Čižmešija. Kaže ona, da su ti udžbenici dobili negativne ocjene od članova povjerenstva koji se sastoji od dva sveučilišna profesora i tri učitelja/profesora, a razlog tomu je pogrešna metodika nastave udžbenika, a negdje čak i potpuno pogrešno objašnjenje gradiva.

Ministar Strugar, pak, s druge strane kaže da je njegova odluka o odobrenju tih udžbenika potpuno legalna, bez obzira na to što rekli ovi iz stručne komisije i da će komentirati tek za par dana, kada se ovo sve pažljivije prouči.
članak

Je l' ima netko nešto malo detaljnije o ovome? Koji su to udžbenici, što je to pogrešno u njima (konkretni neki primjer)?
Valjda se nešto pričalo po faksu....

#2:  Autor/ica: Astrea PostPostano: 14:09 čet, 3. 7. 2003
    —
Kao sto pise u Vecernjaku, to su uglavnom knjige u izdanju Skolske knjige i Znanja...hm Confused ...tko su autori i o kojim se konkretno udzbenicima radi, nemam pojma, ali mogu dati jedan komentar iz iskustva
o odabiru knjiga u skolama

Radila sam na zamjeni u jednoj skoli u drugom polugodistu i krajem skolske godine trebalo je odabrati udzbenik. pazite kako se to radi u toj skoli (na kazem da je to slucaj u svakoj skoli, ali sigurno postoji jos koja Crying or Very sad ): dodje meni ravnatelj i kaze "ja moram danas javiti koje ste vi knjige odabrali za iducu sk. godinu", s tim da meni nitko nije niti pokazao bilo koji drugi naslov osim onih iz kojih sam radila...i tako ja ostavim iste, iako nisam bila u potpunosti zadovoljna istima
I onda, par dana prije kraja, pojavi se prof. kojeg sam mijenjala i pita koje smo knjige narucili i kako bi on knjige odredjenog autora...no kako je odluka vec bila poslana, doticni prof. se jako naljutio jer autor je navodno neki njegov prijatelj, sto li....

poanta je ta, da se ne gleda na kvalitetu, vec, kao i vecina stvari u nasoj drzavi, tko je kome, s kim i kako..
ne bih se zacudila da je i ovdje rijec o tako necem...a matematicari idealisti sanjaju neki fer svijet Smile

#3:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 17:39 sub, 12. 7. 2003
    —
Ako nekoga zanima, u ovotjednom Feralu o ovoj temi ima poveci clanak pod naslovom "Udžbenik, sjedi, jedan!". Cool

Koliko mi je poznato, clanak nije dostupan on-line. Za laksu potragu, doticni Feral ima ovakvu naslovnicu:



P.S. Ako je netko pretplacen na Feral On-line, onda text moze pokupiti ovdje.

#4:  Autor/ica: C'TeboLokacija: Zagreb PostPostano: 21:09 sub, 12. 7. 2003
    —
A... je l' bi se oni jaaaako ljutili kada bi ti članak posto ovdje? Confused
Brijem da bi, jelda?
Nema veze....

Nisam ništa reko (sjedi jedan)

#5:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 11:55 ned, 13. 7. 2003
    —
C'Tebo (napisa):
A... je l' bi se oni jaaaako ljutili kada bi ti članak posto ovdje? Confused


S obzirom da oni to na svom siteu naplacuju... Sad

Ajde, pa nije ti Feral tako skup... Cool

Sazetak je da je gomila udzbenika (iz matematike) dobila negativne ocjene nase komisije, a ipak su prosli. Mad Ima i ponesto citata od nasih ljudi: Siftara, Ungara (clanovi komisije) i Cizmesije (predsjendica).

Spominje se u clanku da bi stvar mogla "puknuti" i na drugim podrucjima kao sto je pukla na matematici... Rolling Eyes



Forum@DeGiorgi -> Bućkuriš


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin