implikacija?!
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Elementarna matematika 1 i 2

#1: implikacija?! Autor/ica: 13_mac PostPostano: 19:14 uto, 24. 10. 2006
    —
Npr. imamo sud koji je istinit(A povlači B) i sada trazim obrat suda i mene zanima definicija obrata tog suda. Da li moze biti da i sam sud i obrat tog suda bude istinit. (pr. A:"2+2=4", B:"3+3=6")
Da li je ispitujem istinitost obrata suda preko sadrzaja samog suda(znaci ne gledam sta mi tablica daje nego kakvi su primjera radi A, B..?
Nadam se da sam bio bar malo jasan Smile

#2:  Autor/ica: alen PostPostano: 19:24 uto, 24. 10. 2006
    —
Ako se dobro sjećam, obrat suda je sud . se može kraće zapisati kao .

13_mac (napisa):
Da li moze biti da i sam sud i obrat tog suda bude istinit. (pr. A:"2+2=4", B:"3+3=6")


Ovdje je i sud i obrat tog suda istinit. Da ti je A:"2+2=5" i B:"3+3=101" bi opet oba dva suda gore bila istinita.

13_mac (napisa):
Da li je ispitujem istinitost obrata suda preko sadrzaja samog suda(znaci ne gledam sta mi tablica daje nego kakvi su primjera radi A, B..?


Hm, istinitost suda se mora moći odrediti, ak se dobro sjećam, to znači da nema varijabli kao kod predikata (valjda se to tak zove). Znači da ti logičke vrijednsoti A i B moraju biti poznate, a iz tablice možeš iščitati vrijednost, recimo, za tvoje konkretne A i B.

Usput, zašt niko ne dolazi na demonstrature iz linearne, jel vam sve jasno, ili termin petkom od 16:00 do 18:00 baš nije atraktivan?


Zadnja promjena: alen; 19:34 uto, 24. 10. 2006; ukupno mijenjano 4 put/a.

#3:  Autor/ica: krcko PostPostano: 19:31 uto, 24. 10. 2006
    —
Neka je P sud A⇒B, a Q sud B⇒A. Moguce su sve kombinacije istinitosti: P i Q oba istiniti, ili oba lazni, ili jedan istinit a drugi lazan.

Naknadni edit: ako su A i B jednostavni sudovi P i Q ipak ne mogu biti oba lazni Embarassed No obicno imamo situaciju da su A(x) i B(x) predikati, a promatramo sudove P: i Q: . Tada mogu biti oba lazni.

#4:  Autor/ica: 13_mac PostPostano: 20:09 uto, 24. 10. 2006
    —
krcko (napisa):
Neka je P sud A⇒B, a Q sud B⇒A. Moguce su sve kombinacije istinitosti: P i Q oba istiniti, ili oba lazni, ili jedan istinit a drugi lazan.


samo me to zanimalo..
fala!!



Forum@DeGiorgi -> Elementarna matematika 1 i 2


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin