Diplomski seminar: Diskretna disala[...] (DANAS)
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...

#1: Diplomski seminar: Diskretna disala[...] (DANAS) Autor/ica: cinikLokacija: /proc/sys/cpu/ PostPostano: 8:46 čet, 7. 12. 2006
    —
Danas u 16h u prostoriji 104 drzim diplomski seminar. Pozivam sve da dodju (zelim sto vise publike).


Tema: Diskretna disala – pojave u beskonacnodimenzionalnim Hamiltonovim sustavima.

Sazetak:

Pocinjem sa opcenitostima o simplektickoj geometriji, te nekim rezultatima u
Banachovim prostorima. Gradim Hamiltonovu mehaniku iz simplekticke
geometrije, kratko vrijeme posvecujem integrabilnim i neintegrabilnim
sustavima, te pokazujem problematiku prosirenja na beskoancnodimenzionalne
prostore. Dajem nekoliko primjera beskonacnodimenzionalnih sustava
(beskonacnodimenzionalni harmonijski oscilator, Fermi-Pasta-Ulam model,
valna jednadzba). Nakon toga prikazujem osnove metode kointegrabilne granice
(eng. antiintegrable limit).
Svu tu teoriju nakon toga koncentriram na pokazivanje egzistencije i
svojstava diskretnih disala (eng. discrete breather) u jednodimenzionalnom
lancu.
Takodjer dajem i nesto prosirenja te teorije, ali bez dokaza. Na kraju dajem
nekoliko primjera i pokazujem rezultate simulacije.


(rad je ovdje



'ave fun!



Sinisa

#2:  Autor/ica: Martinab PostPostano: 12:00 čet, 7. 12. 2006
    —
Za one kojima je najava 7 sati i 15 minuta prije pocetka prekasno da isplaniraju ista, sto je to diskretno disalo???

Ako mozes... u 10 recenica...

#3:  Autor/ica: krcko PostPostano: 12:49 čet, 7. 12. 2006
    —
Nije pitanje da li moze, nego da li hoce. U diplomskom nisam uspio naci definiciju nego samo dokaz egzistencije (moguce da nisam vidio jer sam pregledavao na brzinu). U Wikipediji isto samo clancic od tri linije uz upozorenje da ga treba popraviti jer nije razumljiv. Guglajuci sam nasao na homepage diskretnih disala bez definicije na nekom uocljivom mjestu, a nasao sam i jednu animaciju. Zgodna stvarcica, jedino sto te za definiciju upucuje na neke clanke objavljene u Journal of Physics (koji se po fizicarskom obicaju citiraju bez naslova #Cussing out ).

Uostalom, zar je bitno sto su diskretna disala? Vazno da je cinik dokazao da ona postoje. Ako ti nesto nevidljivo dahce za vrat, mozda je upravo diskretno disalo.

#4:  Autor/ica: Martinab PostPostano: 13:11 čet, 7. 12. 2006
    —
Hvala Krcko. Upravo si prosirio popis mojih potencijalnih nocnih mora.

#5:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 13:28 čet, 7. 12. 2006
    —
krcko (napisa):
Ako ti nesto nevidljivo dahce za vrat, mozda je upravo diskretno disalo.


Diskretna disala ne dahcu za vrat! Drzim prodike Ona disu, well... diskretno (aka neprimjetno). #Silly

Dakle, Martina, ne moras se bojati: diskretno disalo ti vjerojatno vec i sada dise negdje za vratom, ali ti to ne primjecujes zbog zajamcene diskrecije. Reklamiram neku zubnu pastu

@cinik: Sorry za poshalice. Embarassed I mene bi zanimalo sto je diskretno disalo. Smile

#6:  Autor/ica: krcko PostPostano: 19:00 čet, 7. 12. 2006
    —
Martinab (napisa):
Hvala Krcko. Upravo si prosirio popis mojih potencijalnih nocnih mora.


Gle, dovoljno si dugo imala nocne more o Langlandsovoj klasifikaciji. Vrijeme je da pocnes imati nocne more o necem drugom.

vsego (napisa):
Diskretna disala ne dahcu za vrat! Drzim prodike Ona disu, well... diskretno (aka neprimjetno). #Silly


Diskretna disala su diskretna (aka nevidljiva). Nacin na koji disu nije nimalo diskretan :darth_vader:

#7:  Autor/ica: cinikLokacija: /proc/sys/cpu/ PostPostano: 22:28 čet, 7. 12. 2006
    —
Ja se ispricavam kolektivu ovog foruma sto nisam ranije javio. Diskretna disala su samolokalizirane oscilacije, dakle, pojave osciliranja sustava samo na jednom mjestu (odnosno na uskom pojasu).

Problem jest sto su disala (malo preopcenite) fizikalne pojave, pa se moze na puno nacina pricati o njima u matematici (mogu se pojaviti kao puno razlicitih objekata).

Objekt kojemu pokazujem postojanje je rjesenje sustava diferencijalnih jednadzbi u prostoru prebrojivog (adresiranog po cijelim brojevima) produkta ogranicenih realnih funkcija ( ogranicene) koje ima svojstvo da, pocevsi od inicijalnih uvjeta 0 (ekvilibrija) svugdje osim u , ima periodicno gibanje u i da amplituda opada eksponencijalno, .



'ave fun!



Sinisa

#8:  Autor/ica: krcko PostPostano: 10:52 pet, 8. 12. 2006
    —
cinik (napisa):
Diskretna disala su samolokalizirane oscilacije, dakle, pojave osciliranja sustava samo na jednom mjestu (odnosno na uskom pojasu).


Aha. Ostaje jos samo pitanje zasto se zovu disala: pluca im se periodicki sire i skupljaju, a dupe im je konstantno. Jel to objasnjenje?

#9:  Autor/ica: cinikLokacija: /proc/sys/cpu/ PostPostano: 16:24 pet, 8. 12. 2006
    —
krcko (napisa):
cinik (napisa):
Diskretna disala su samolokalizirane oscilacije, dakle, pojave osciliranja sustava samo na jednom mjestu (odnosno na uskom pojasu).


Aha. Ostaje jos samo pitanje zasto se zovu disala: pluca im se periodicki sire i skupljaju, a dupe im je konstantno. Jel to objasnjenje?



Well... disanje je jedno lokalizirano osciliranje na tijelu, a engleski naziv je breather, pa racunajuci da se tu ne radi o nekom objektu koji obavlja disanje, nego kojem se disanje desava, radije sam to nazvao disalo nego disac na hrvatskom.


'ave fun!



Sinisa

#10:  Autor/ica: hermione PostPostano: 17:29 pet, 8. 12. 2006
    —
A kada je veliki dan, tj obrana?

#11:  Autor/ica: vini PostPostano: 20:41 pet, 8. 12. 2006
    —
hermione (napisa):
A kada je veliki dan, tj obrana?


pa mislim da je obrana bila jučer u 16:00h, kako je i napisano napočetku ove teme Very Happy

#12:  Autor/ica: hermione PostPostano: 20:44 pet, 8. 12. 2006
    —
vini (napisa):
hermione (napisa):
A kada je veliki dan, tj obrana?


pa mislim da je obrana bila jučer u 16:00h, kako je i napisano napočetku ove teme Very Happy

Ja sam ipak 4.g. pa znam citati. Za tebe bas i ne znam! Detektivchina!

#13:  Autor/ica: cinikLokacija: /proc/sys/cpu/ PostPostano: 1:45 sub, 9. 12. 2006
    —
Ponedjeljak 18.12.2006. u 14h je obrana. Slobodno dodjite (dapace, zelim se splesti pred sto vise moguce ljudi).



'ave fun!




Sinisa

#14:  Autor/ica: hermione PostPostano: 7:48 sub, 9. 12. 2006
    —
cinik (napisa):
Ponedjeljak 18.12.2006. u 14h je obrana. Slobodno dodjite (dapace, zelim se splesti pred sto vise moguce ljudi).


Ja dodem kad budes dipl.inz, veseo i razverglanijeg jezika nego usual.. Vidimo se danas enivej!

#15:  Autor/ica: Martinab PostPostano: 11:40 sub, 9. 12. 2006
    —
Citat:

Well... disanje je jedno lokalizirano osciliranje na tijelu


A kucanje srca? Treptanje? Kontrakcije probavnog trakta (imaju dugacki period ali JESU iotprilike periodicne)?

Moja prijateljica doktorka ima drzavni ispit za 6 dana, i vec neko vrijeme joj, svaki put kad se nademo, nozica periodicki oscilira velikom frekvencijom.

Ali slazem se da je bolje izvesti ime matematickog objekta iz pojve disanja nego neke druge tjelesne funkcije Shocked

#16:  Autor/ica: cinikLokacija: /proc/sys/cpu/ PostPostano: 11:47 sub, 9. 12. 2006
    —
Martinab (napisa):

A kucanje srca? Treptanje? Kontrakcije probavnog trakta (imaju dugacki period ali JESU iotprilike periodicne)?


Kucanje srca i kontrakcije probavnog trakta impliciraju previse dinamike fluida. Treptanje (blinking) bi impliciralo diskretan fazni prostor, sto ovdje nije slucaj. Osim toga, ime mi je bilo zadano, moj je samo prijevod.



'ave fun!

#17:  Autor/ica: MelkorLokacija: Void PostPostano: 12:21 sub, 9. 12. 2006
    —
Možda malo oftopičarim, možda i ne...

Prolistao sam rad i primijetio da je uglavnom pisan u prvom licu jednine. Npr. autor kaže "definiram vanjski produkt", "dokazujem teoreme", "[nešto] zovem diferencijabilna forma", a ponegdje koristi "kažemo", "zovemo", "dokazujemo"... Dosad to još nisam susreo, uglavnom se u raznim knjigama i skriptama koristi prvo lice množine.

Postoji li neka norma koja određuje u kojem bi se licu trebali pisati radovi? I općenito, postoji li kakav skup normi prema kojima mora biti napisan diplomski rad?

#18:  Autor/ica: hermione PostPostano: 12:27 sub, 9. 12. 2006
    —
Melkor (napisa):
Možda malo oftopičarim, možda i ne...

Prolistao sam rad i primijetio da je uglavnom pisan u prvom licu jednine. Npr. autor kaže "definiram vanjski produkt", "dokazujem teoreme", "[nešto] zovem diferencijabilna forma", a ponegdje koristi "kažemo", "zovemo", "dokazujemo"... Dosad to još nisam susreo, uglavnom se u raznim knjigama i skriptama koristi prvo lice množine.

Postoji li neka norma koja određuje u kojem bi se licu trebali pisati radovi? I općenito, postoji li kakav skup normi prema kojima mora biti napisan diplomski rad?

Veoma pametan covjek mi je jednom rekao pa cu citirati :

Ostani dosljedna pisanju u mnozini, npr. "pokusat cemo pruziti". I inace se rijetko pise u prvom licu jednine, nekako ljepse zvuci prvo lice mnozine ili u trecem licu.

#19:  Autor/ica: cinikLokacija: /proc/sys/cpu/ PostPostano: 12:51 sub, 9. 12. 2006
    —
Melkor (napisa):
Možda malo oftopičarim, možda i ne...

Prolistao sam rad i primijetio da je uglavnom pisan u prvom licu jednine. Npr. autor kaže "definiram vanjski produkt", "dokazujem teoreme", "[nešto] zovem diferencijabilna forma", a ponegdje koristi "kažemo", "zovemo", "dokazujemo"... Dosad to još nisam susreo, uglavnom se u raznim knjigama i skriptama koristi prvo lice množine.

Postoji li neka norma koja određuje u kojem bi se licu trebali pisati radovi? I općenito, postoji li kakav skup normi prema kojima mora biti napisan diplomski rad?


Izgleda da nisam dovoljno temeljito prosao kroz tekst u kontroli toga. Definicije i standardne pojmove sam htio pisati u prvom licu mnozine (ipak je to opca konvencija). Ostatak pisem u prvom licu jednine jer mi se cinilo jednostavnije i direktnije. Problem je sto mi je zbog toga ostalo nesto definicija u prvom licu jednine.



'ave fun!



Sinisa

#20:  Autor/ica: zeix PostPostano: 23:09 sub, 9. 12. 2006
    —
Jedna rijec -> egocentrik. To rjesava dilemu "ja dokaza", "ja definira", itd. Twisted Evil



Forum@DeGiorgi -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Stranica 1 / 2.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin