koliko ima trokuta???
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Biseri

#1: koliko ima trokuta??? Autor/ica: finacura PostPostano: 13:00 uto, 26. 12. 2006
    —
molim nekoga da prebroji TROKUTE na ovoj slici!
fala



trokut.jpg
 Description:
 Filesize:  40.29 KB
 Viewed:  583 Time(s)

trokut.jpg



#2:  Autor/ica: HijenALokacija: Prazan skup ;-) PostPostano: 13:22 uto, 26. 12. 2006
    —
ja ih vidim 12...ali samo sam letimicno pogledao.

#3:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 13:44 uto, 26. 12. 2006
    —
Cini mi se 25. Smile

'ocemo licitaciju? Xmas Mr.Green

#4:  Autor/ica: MeriLokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam... PostPostano: 14:02 uto, 26. 12. 2006
    —
24 Question

edit: 25 i meni zgleda...
edit: jos jean...26 Laughing
edit: 27... Very Happy
anyone else?

#5:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 14:25 uto, 26. 12. 2006
    —
Nasao 26. ali 27. ne uspijevam. Sad

#6:  Autor/ica: Pukica PostPostano: 14:59 uto, 26. 12. 2006
    —
71 ? Think

#7:  Autor/ica: tihanaLokacija: Zagreb PostPostano: 17:04 uto, 26. 12. 2006
    —
28
al još brojim...
ovako sam brojala: 9+9+5+2+2+1
9 kojih se sastoji od 1 trokuta, 9 od 2 trokuta, 5 od 3 trokuta, 2 od 4, 2 od 5 i ovaj jedan najveći

#8:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 20:03 uto, 26. 12. 2006
    —
Ja bih ipak glas(ov)ao za 27. Very Happy

Program (bez ikakve zelje da bude elegantan, optimalan i sl. Wink):

Kod:
#!/usr/bin/env perl
%veze = (
  A => "BCDF",
  B => "CDEFGH",
  C => "DEFGI",
  D => "EFGHI",
  E => "FHI",
  F => "GHI",
  G => "HI",
  H => "",
  I => "",
);
$kolin = "ABD|ACF|BCE|BFG|BFH|BGH|CDG|CDI|CGI|DEH|DGI|EFI|FGH";
$veze = { map{
  $_ => [ sort split(//, $veze{$_}) ]
} keys %veze};
foreach $a (keys %$veze) {
  foreach $b (@{$veze->{$a}}) {
    $sve{"$a$b"} = 1;
  }
}
foreach $a (sort keys %$veze) {
  foreach $b (sort @{$veze->{$a}}) {
    foreach $c (sort @{$veze->{$b}}) {
      if ($sve{"$a$c"} && $kolin !~ /$a$b$c/) {
        print "$a$b$c\n";
        $cnt++;
      }
    }
  }
}
print "Total: $cnt\n";


Output:

Kod:
ABC
ABF
ACD
ADF
BCD
BCF
BCG
BDE
BDF
BDG
BDH
BEF
BEH
CDE
CDF
CEF
CEI
CFG
CFI
DEF
DEI
DFG
DFH
DFI
DGH
EFH
FGI
Total: 27


Ako netko vidi gresku (neki trokut fali ili je nesto viska), neka vrisne. Smile Oznake su u attachmentu. Cool



trokuti.png
 Description:
Trokuti s oznakama vrhova
 Filesize:  2.93 KB
 Viewed:  496 Time(s)

trokuti.png



#9:  Autor/ica: Void PostPostano: 20:22 uto, 26. 12. 2006
    —
Vidim da je netko gledao "kviz" Nova lova jutros. Ja sam to danas prvi put isao pogledati i odmah sam naletio na ove trokute i njihove rjesenje: 71 trokut Shocked Shocked Shocked

Ako nekoga zanima, moze pogledati detalje ovdje. Tamo se moze naci i program koji broji trokute.

Inace, ima 27 trokuta na slici.

#10:  Autor/ica: MeriLokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam... PostPostano: 22:03 uto, 26. 12. 2006
    —
Void (napisa):

Inace, ima 27 trokuta na slici.

juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu Djihaaaa!
Wink

#11:  Autor/ica: pero PostPostano: 22:57 uto, 26. 12. 2006
    —
i fakat ih ima 71, ako uzimam svako sjecište ti dužina (ima ih 9) kao potencijalan vrh bez obzira da li su spojeni. Izbacim samo one koje su kolinearne. Od njih 9 biram 3 koja ću spojit u trokut i oduzmem kolinearne.





Moderator: TeX kod popravljen; molim, paziti ubuduce.

#12:  Autor/ica: MelkorLokacija: Void PostPostano: 1:40 sri, 27. 12. 2006
    —
pero (napisa):
i fakat ih ima 71, ako uzimam svako sjecište ti dužina (ima ih 9) kao potencijalan vrh bez obzira da li su spojeni.

Slažem se, na taj način sam i ja dobio 71 trokut. Ali ako prihvatimo da nekim trokutima stranice mogu biti nevidljive, zašto ne bismo mogli prihvatiti da nekim trokutima i vrhovi mogu biti nevidljivi? Think U tom slučaju broj trokuta ovisi o tome koliko nevidljivih vrhova zamislimo. Smile

Meni se čini da se ovdje radi o prijevari. U nagradnoj igri su trebali precizirati što se točno traži.

#13:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 1:53 sri, 27. 12. 2006
    —
Melkor (napisa):
nekim trokutima i vrhovi mogu biti nevidljivi? Think U tom slučaju broj trokuta ovisi o tome koliko nevidljivih vrhova zamislimo. Smile

U tom slucaju, gledamo li na sliku kao na pravokutnik unutar , ocito je da na slici ima trokuta.

#14:  Autor/ica: cinikLokacija: /proc/sys/cpu/ PostPostano: 2:03 sri, 27. 12. 2006
    —
Jos da su rekli da je 81, pa bi covjek skuzio -- uzmes vrh, pa brojis sve nasuprotne stranice i tako po svim vrhovima. Tako dobijemo faktor tri previse trokuta. Vjerojatno su i oni poceli tako, no onda su se sjetili da je ovo nesavrseno, pa su oduzeli savrsen pitagorejski broj 10 i sve stima. rajt?


'ave fun!



Sinisa

#15:  Autor/ica: BoMark PostPostano: 16:43 sri, 27. 12. 2006
    —
Idemo ih tuziti! Meni su uzeli 3,66kn
jel zapravo tuzba ima ikakvog smisla??

#16:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 20:50 sri, 27. 12. 2006
    —
Na Indexu je osvanulo objasnjenje, zajedno s filmicem. Valjam se po podu od smijeha

#17:  Autor/ica: SvekYLokacija: unitarni vektorski prostor PostPostano: 10:56 pet, 29. 12. 2006
    —
Melkor (napisa):
pero (napisa):
i fakat ih ima 71, ako uzimam svako sjecište ti dužina (ima ih 9) kao potencijalan vrh bez obzira da li su spojeni.

Slažem se, na taj način sam i ja dobio 71 trokut. Ali ako prihvatimo da nekim trokutima stranice mogu biti nevidljive, zašto ne bismo mogli prihvatiti da nekim trokutima i vrhovi mogu biti nevidljivi? Think U tom slučaju broj trokuta ovisi o tome koliko nevidljivih vrhova zamislimo. Smile

Meni se čini da se ovdje radi o prijevari. U nagradnoj igri su trebali precizirati što se točno traži.
I agree
Ako se ne precizira, koristi se zdravo-razumsko zaključivanje, što bi reklo da je pitanje koliko trokuta najviše bilo koji čovijek može vidjeti, a ne koliko ih može docrtati ili sl.

@vsego: Čudno, ja sam izbrojao ručno (ali birajući trojke pregledno u leksikografskom poretku) 26 trokuta... Svejedno, tvoj savršen perl program nije dao nijedan trokut viška.

Nije mi jasno: Kao da im treba još love uz sav taj profit. Pa izračunao sam da po pitanju imaju profit 0 uz samo nekoliko stotina poziva, i to još uz pretp. da pozivi dolaze samo iz fiksne mreže. Zdravo-razumskim zaključivanjem Confused bih zaključio da je ipak sastavljač pitanja pogriješio, a ne oni.

#18:  Autor/ica: MelkorLokacija: Void PostPostano: 14:39 pet, 29. 12. 2006
    —
Inače, na drugom forumu sam vidio dosjetku kako izračunati broj trokuta ako gornju sliku zamislimo kao graf:



A je matrica susjedstva grafa, a k je broj kolinearnih trojki.

Eto, unesimo duh matematičkog modeliranja u ove blagdanske dane. Smile

Cheers!

#19:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 15:52 pet, 29. 12. 2006
    —
SvekY (napisa):
@vsego: Čudno, ja sam izbrojao ručno (ali birajući trojke pregledno u leksikografskom poretku) 26 trokuta...


Tako sam i ja brojao kad sam dobio 26. Laughing Program je slozen po istom "receptu". Wink

SvekY (napisa):
Zdravo-razumskim zaključivanjem Confused bih zaključio da je ipak sastavljač pitanja pogriješio, a ne oni.


Pogrijesio je onaj tko nije debugirao program, nego ga je na brzinu nakuckao bez testiranja. Cool

Melkor (napisa):
Eto, unesimo duh matematičkog modeliranja u ove blagdanske dane. Smile


Meni "duh pokojnog kolegija" vise pase za Noc vjestica... Twisted Evil

#20:  Autor/ica: nana PostPostano: 20:25 sub, 30. 12. 2006
    —
epilog

Sad kad me netko pita sta mogu radit kad zavrsim matematiku osim biti profesorica je radit u novojlovi Laughing ocito im treba asistencija.... Cool



Forum@DeGiorgi -> Biseri


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Stranica 1 / 2.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin