Ogledalo
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Biseri

#1: Ogledalo Autor/ica: krcko PostPostano: 15:20 čet, 18. 1. 2007
    —
Zasto ogledalo okrece lijevo-desno, a ne gore-dolje?

Pitanje je staro i otrcano, ali nemojte odmah guglat nego izmislite vlastitu ludu teoriju.

#2: Re: Ogledalo Autor/ica: Ante PostPostano: 16:58 čet, 18. 1. 2007
    —
krcko (napisa):

Sta stvarno? Think

#3:  Autor/ica: Martinab PostPostano: 18:10 čet, 18. 1. 2007
    —
Woooow!!! Shocked

A kaj se desi ak lezis na boku pred ogledalom?

#4:  Autor/ica: MBLokacija: Molvice PostPostano: 18:37 čet, 18. 1. 2007
    —
ko kaze da ogledalo izokrece? kaj nije da fotografije (ili slike) izokrecu Very Happy

@Martinab: jesi ti to gledala annie hall neki dan?

Alvy Singer: I'm so tired of spending evenings making fake insights with people who work for "Dysentery."
Robin: "Commentary."
Alvy Singer: Oh really? I had heard that "Commentary" and "Dissent" had merged and formed "Dysentery."

#5:  Autor/ica: Ante PostPostano: 18:54 čet, 18. 1. 2007
    —
Martinab (napisa):
A kaj se desi ak lezis na boku pred ogledalom?

Visak tjelesnih masnoca se prelije na jednu stranu, pa jos bolje primjetis taj fenomen. Razz

#6:  Autor/ica: krcko PostPostano: 19:26 čet, 18. 1. 2007
    —
Ne valja vam nacin razmisljanja. Taj fenomen nema nikakve veze s gravitacijom, mozete si zamisliti da se ogledalo i onaj koji se u njemu ogledava nalazi u svemirskom brodu (to ce ujedno ravnomjerno rasporediti tjelesne masnoce).

Bitan je jedino relativni polozaj promatraca i ogledala. Prema tome, ako se legnes na bok pred ogledalo desit ce se isto kao da ogledalo zarotiras za 90 stupnjeva u suprotnom smjeru: i dalje ce izokretati lijevo-desno.

#7:  Autor/ica: Martinab PostPostano: 19:27 čet, 18. 1. 2007
    —
Ja nemam... viska... tjelesnih... MASNOCA!!!!




Ispricavam se. Kao sto znate, imam laringirits pa ne mogu vikat uzivo, a moram negdje.


Off-topic
@MB: Da, inace, imala sam i drugih sjajnih ideja za sig, ali nisam mislila da bi bile primjerene za jednog moderatora na degiorgiju Wink

A sam svi odmah natrag na temu!! Read the rules, please!

#8:  Autor/ica: krcko PostPostano: 19:34 čet, 18. 1. 2007
    —
Martinab (napisa):
Ja nemam... viska... tjelesnih... MASNOCA!!!!


Ma naravno, Pericius je govorio hipoteticno. Na svemirskom brodu se ne bi ni primijetilo. Sutrasnje vjezbe se otkazuju jer moram hitro emigrirat u juznu ameriku.

#9:  Autor/ica: Ante PostPostano: 19:46 čet, 18. 1. 2007
    —
Ogledalo u kojoj ravnini? U odnosu na sta? Okrece sta? Sliku na roznici? Mentalnu sliku? Prozirnu foliju prislonis na ogledalo - ma ne okrece se nista.
Pitanje je toliko neprecizno da nije ni cudo da nitko nema definitivan odgovor.

krcko (napisa):
Na svemirskom brodu se ne bi ni primijetilo.

Na svemirskom brodu valjda ima zraka ⇒ i zvuka. Wobble, wobble, wobble... Very Happy

#10:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 19:48 čet, 18. 1. 2007
    —
krcko (napisa):
Sutrasnje vjezbe se otkazuju jer moram hitro emigrirat u juznu ameriku.


Da si rekao "na mracnu stranu Mjeseca", jos bi imao sanse za prezivjeti, ali ovako... R.I.P.

Sve to ovisi o definiciji "viska"... pardon, "ogledala". Angel

Krcko, mogu i ja s tobom u emigraciju? Anxious

Mene nesto drugo zanima: kad se razbije ogledalo i onda se gledate u njemu, i sami izgledate razbijeno. Eh? No, sto ako se vi sami razbijete i idete se gledati u razbijenom ogledalu... da li cete izgledati slijepljeno? Think

Nemojte mi reci da sam probam; nemam para za razbijanje ogledala. Razz

#11:  Autor/ica: Martinab PostPostano: 19:53 čet, 18. 1. 2007
    —
Shocked

Kad umrem od anoreksije uzrokovane ovom traumom, Krcko i Pericius ce me imat na savjesti. Dolazit cu im kao duh svaki dan; randomno palit i gasit svjetla po kuci, mjesnjat temperaturu vode dok se tusiraju, i ostavljat plin upaljen (to sam jucer vidla u Mediju).

I da, Vsego ima pravo: nije Juzna Amerika dovoljno daleko!! Twisted Evil

#12:  Autor/ica: Martinab PostPostano: 19:59 čet, 18. 1. 2007
    —
@vsego: Razbijes ogledalo, odmah aktiviras onih 7 godina nesrece koje si time dobio, popiknes se negdje i razbijes sebe pa probas.

#13:  Autor/ica: bnikolaLokacija: Ri-Zg PostPostano: 21:33 čet, 18. 1. 2007
    —
Martinab (napisa):
Ja nemam... viska... tjelesnih... MASNOCA!!!!


Imas ona ogledala koja smanjuju sliku ili horizontalno ili vertikalno! Mozes si nabaviti jedno takvo koje smanjuje, samo pazi kako ga okrenes da ne bi krive dimenzije smanjilo! Blaeh!

@krcko i vsego: gdje i kad polijecemo?

#14:  Autor/ica: Martinab PostPostano: 21:37 čet, 18. 1. 2007
    —
Vidim da cu morat ko odredeni useri pred par godina; kiselinu u pistolj za vodu pa pucat po faksu. Samo ce mi, kako epidemija vrijedanja Martineb izgleda da napreduje, trebati ne vodeni pistolj nego top. Ili vodeni VBR.

#15:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 22:04 čet, 18. 1. 2007
    —
Nadam se da nece sada i Steel uletjeti s nekom doskocicom, jer ce Forum ostati bez administratora. Sad

Ajmo se mi radije baviti ogledalima; ona su (cak i razbijena!) manje opasna od cijenjene kolegice Martineb. Lizalica Da ne bi bilo greske u shvacanju smajlija: ovaj s lizalicom sam stavio zbog ulizivanja u prethodnoj recenici Reklamiram neku zubnu pastu

Sto ogledalo vidi kad se gleda u ogledalu? Think


Zadnja promjena: vsego; 23:32 čet, 18. 1. 2007; ukupno mijenjano 1 put.

#16:  Autor/ica: bnikolaLokacija: Ri-Zg PostPostano: 22:12 čet, 18. 1. 2007
    —
vsego (napisa):
Nadam se da nece sada i Steel uletjeti s nekom doskocicom, jer ce Forum ostati bez administratora. Sad


Tebe ce Martina puno lakse dohvatiti nego mene, tako da se ne brinem! Blaeh!

vsego (napisa):
Sto ogledalo vidi kad se gleda u ogledalu? Think

Puno manjih ogledala?

#17:  Autor/ica: SickJediLokacija: Esperantija PostPostano: 22:22 čet, 18. 1. 2007
    —
Ogledalo, kao savrsena metamorfoloska jedinka vidi vidjenje, sto je logicna hipotenuza tog sindroma, ali kao sto vatrogasci kazu nema rostilja bez pive tako nema ni ogledala bez odraza, a ono odrazava mikromolekularnu strukturu svemira.

Daklem, odraz u ogledalu je vrlo odrazit, neovisno o gravitaciji, vakumu i masnocama.

Luckast

#18:  Autor/ica: Martinab PostPostano: 23:15 čet, 18. 1. 2007
    —
vsego (napisa):

Ajmo se mi radije baviti ogledalima; ona su (cak i razbijena!) manje opasna od cijenjene kolegice Balagovic.


Vsego!!! Sad si otkrio tko sam svima na forumu! Shocked

#19:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 23:33 čet, 18. 1. 2007
    —
Sorry. Embarassed Evo, editirah svoj post... #Silly

Nitko ne odgovara Krcku i meni na duboka pitanja... Very sad

#20:  Autor/ica: C PostPostano: 23:54 čet, 18. 1. 2007
    —
Samim time što gledamo ogledalo, naše "naprijed" (gdje su nam oke) sučeljava "naprijed" ogledala (refleksivnu površinu), tj. kut između naših "naprijed" je ispružen. Kako je "lijevo" 90 stupnjeva u pozitivnom smjeru od "naprijed" po definiciji, i "desno" analogno u suprotnom smjeru, naše "lijevo" , i "desno" od ogledala se nalazi u istom smjeru. "Gore" od bilo čega je uvijek u smjeru stropa (ili neba), bez obzira kako smo okrenuti mi ili ogledalo.

Razlika je u tome što "lijevo" i "desno" označavaju razne dijelove prostora, ovisno o rotaciji objekta koji promatra, a "gore" i "dolje" je uvijek isto..

Jel dobim neku nagradu Laughing ?



Forum@DeGiorgi -> Biseri


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće  :| |:
Stranica 1 / 7.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin