Dokaz za teorem o sinusima?
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Čistilište

#1: Dokaz za teorem o sinusima? Autor/ica: micek 007Lokacija: zg PostPostano: 11:19 ned, 28. 1. 2007
    —
Shocked

#2:  Autor/ica: micek 007Lokacija: zg PostPostano: 11:23 ned, 28. 1. 2007
    —
TREBA MI OBJAŠNJENJE DOKAZA ZA SINUSOV POUČAK, O ODNOSU STRANICA I KUTOVA U TROKUTU, ALI NE S FORMULAMA, VEĆ OBJAŠNJENJEM . . . AKO ME RAZUMIJETE !!!!!!!!!!!!!!!!



Moderator: Razumijemo te, ali to nije razlog da se deres (velika slova) i trpas tone usklicnika i upitnika.

#3:  Autor/ica: hermione PostPostano: 11:34 ned, 28. 1. 2007
    —
micek 007 (napisa):
TREBA MI OBJAŠNJENJE DOKAZA ZA SINUSOV POUČAK, O ODNOSU STRANICA I KUTOVA U TROKUTU, ALI NE S FORMULAMA, VEĆ OBJAŠNJENJEM . . . AKO ME RAZUMIJETE !!!!!!!!!!!!!!!!

1. Ne postojii sinusov poucak! (lako objasnjivo i zasto, jer ne postoji stricek sinus). Ali na srecu postoji poucak o sinusima kutova u trokutu....
E sada ne kuzim sto bas trebas? Poucak se dokazuje metodom razlikovanja slucajeva
U biti taj poucak kaze:
Sinusi kutova u trokutu odnose se kao duljine tim kutovima nasuprotnih stranica tog trokuta. Omjer duljine stranice i sinusa njoj nasuprotnog kuta jednak je promjeru tom trokutu opisane kruznice. Capa

#4:  Autor/ica: micek 007Lokacija: zg PostPostano: 11:10 pon, 29. 1. 2007
    —
treba mi dokaz za taj teorem, kao primjer trokut i njemu opisana kružnica, pa me zanima je li bolje objasnit to preko visine na stranicu c, ili talesovim teoremima, obodni kut, bla bla.... jer trebam dokazat preko nekog primjera da se stranice u trokutu međusobno odnose kao sinusi nasuprotnih kutova,, ali s objašnjenjem kako ??!

#5:  Autor/ica: hermione PostPostano: 11:53 pon, 29. 1. 2007
    —
micek 007 (napisa):
treba mi dokaz za taj teorem, kao primjer trokut i njemu opisana kružnica, pa me zanima je li bolje objasnit to preko visine na stranicu c, ili talesovim teoremima, obodni kut, bla bla.... jer trebam dokazat preko nekog primjera da se stranice u trokutu međusobno odnose kao sinusi nasuprotnih kutova,, ali s objašnjenjem kako ??!

Pogledaj dokaz u Pavkovic-Veljan EM 1 ili EM2, ili u srednjoskolskom udzbeniku..Kao sto sam vec rekla poucak se dokazuje metodom razlikovanja slucajeva. Ako dokazujes tzv. prvi dio poucka koji govori samo o odnosu sinusa kutova i stranica onda ti treba samo osnovna trigonometrija trokuta. Visinu izrazis na dva nacina i blablabla....za sve slucajeve..blablabla...
Ako pak imas i onaj drugi dio poucka u kojem se kaze da je omjer duljine stranice i sinusa njoj nasuprotnog kuta jednak promjeru tom trokutu opisane kruznice onda opet metodom razlikovanja slucajave koristeci Talesov tm, Tm. o sredisnjem i obodnom kutu dokazes tvrdnju....

#6:  Autor/ica: micek 007Lokacija: zg PostPostano: 22:03 pon, 29. 1. 2007
    —
paaa.... rekao bih da sam shvatio, tj ulovio svoju radnju i znam što ću napravit, jer svojoj prof. ću iznjet i nedokazano u tom dokazu, što mi treba izvuć semestar... hvala,uglavnom,kako se već zoveš,a tvoje ime je __________ .... ?! vrlo vjerovatno ćemo se skoro čut, naravno,uz tvoju dobru volju !

#7:  Autor/ica: krcko PostPostano: 11:54 uto, 30. 1. 2007
    —
Ulovio radnju... nedokazano u dokazu... izvuci semestar...

Jel mi moze netko objasniti sto je tocno pjesnik htio reci?

#8:  Autor/ica: hermione PostPostano: 12:02 uto, 30. 1. 2007
    —
krcko (napisa):
Ulovio radnju... nedokazano u dokazu... izvuci semestar...

Jel mi moze netko objasniti sto je tocno pjesnik htio reci?

I ja sam isto zbunj Confused I za koji kolegij je to? Capa

#9:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 13:54 uto, 30. 1. 2007
    —
Covjek most likely misli na maturalnu radnju. Cool

#10:  Autor/ica: hermione PostPostano: 20:43 uto, 30. 1. 2007
    —
vsego (napisa):
Covjek most likely misli na maturalnu radnju. Cool

Mislis? Hm, km.... Ovo izvuci semestar me zbunjuje Capa



Forum@DeGiorgi -> Čistilište


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin