programiranje, postotci i sl.
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Čistilište

#1: programiranje, postotci i sl. Autor/ica: frikmen2 PostPostano: 23:11 pon, 19. 3. 2007
    —
prijatelj mi ima neki seminar iz programiranja (ne studira matematiku ni fer) pa mi se obratio s jednim zadatkom za pomoc. sad bi ja to trebao njemu rijesiti posto sam ja, jelte, matematicar-racunarac. medjutim, zadatkak je po meni malo nejasno postavljen tako da ne znam odakle krenuti. pa bi molio za misljene kako ga vi shvacate, sto treba. inace, trebalo bi ga napisati u c#, ali to nije bitno, valjda cu se snaci sa sintaksom, bitno mi je da ga postavim matematicki. evo zadatka:

Neka je cijena dizel goriva 85% cijene benzinskog goriva, a potrošnja dizel agregata 20% posto manja od benzinskog agregata. Ako proizvođač želi da troškovi (cijena goriva za 100.000 km i cijena agregata) za dizel i benzinski agregat budu jednaki, koliko posto treba biti jeftiniji benzinski agregat u startu od dizel agregata. Računamo da će oba vozila s različitim agregatima prijeći jednak broj kilometara i da imaju istu potrošnju od x litara po km. Vrijednost x se unosi preko tipkovnice, a na zaslonu je potrebno ispisati postotak koji govori za koliko treba biti jeftiniji benzinski agregat.

zadatak najprije kaze da je potrosnja dizelskog agregata za 20% manja od potrosnje benzinskog, a kasnije da je potrosnja oba jednaka x. to mi nije jasno, za pocetak. molim pomoc.

hvala.



Forum@DeGiorgi -> Čistilište


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin