Uniformno neprekidne realne funkcije realnih varijabli
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Matematička analiza 1 i 2

#1: Uniformno neprekidne realne funkcije realnih varijabli Autor/ica: j@nde PostPostano: 20:40 sri, 2. 5. 2007
    —
Pozdrav trebam sljedeće:
Objasniti razliku imeđu neprekidne i uniformno neprekidne funkcije.
Navesti 2 primjera neprekidnih funkcija koje nisu uniformno neprekidne.
Navedi 2 primjera uniformno neprekidnih funkcija.
Dokazazi da je svaka neprekidna realna funkcija na segmentu uniformno neprekidna.

Eto ako ima koja dobra duša a da zna riješenje ili barem neke materijale gdje bi mogao pronaći riješenja neka se javi.
Znam da ima o tome u knjizi: Matematička analiza 2 ali eto više je nema u knjižnici Sad
LP

#2:  Autor/ica: rafaelmLokacija: Zagreb PostPostano: 21:01 sri, 2. 5. 2007
    —
ima sve u skripti prof. guljasa. nemam je trenutno sa sobom...

#3:  Autor/ica: Mr.Doe PostPostano: 21:10 sri, 2. 5. 2007
    —
Pa bilo bi dobro da krenes od definicija. Zatim uocis da je neprekidnost lokalno svojstvo funkcije (u tocki ) dok je uniformna neprekidnost globalno svojstvo funkcije. Onda krenes od nekih lijepih primjera ; npr.
na . Ako zelis jos jednu (ili citavu klasu Wink ) funkciju , samo pridodaj neku konstantu fiji f.
Sada krenes od uniformno neprekidnih ( a logicno das najlaksi primjer ) npr. , (na kojem god intervalu hoces ) pa ponovno ako hoces jos jednu pridodaj neku konstantu fiji f.
Za zadnju tvrdnju te upucujem na skriput prof.Guljasa http://web.math.hr/nastava/analiza/files/MATANALuR.pdf jer nemam ni volje ni vremena to sada pisati. Nadam se da ces se snaci. Laughing

Edit:Pretekao me kolega rafaelm koji te je vjesto uputio na skriptu.

#4:  Autor/ica: j@nde PostPostano: 12:44 čet, 3. 5. 2007
    —
Mr.Doe (napisa):
Pa bilo bi dobro da krenes od definicija. Zatim uocis da je neprekidnost lokalno svojstvo funkcije (u tocki ) dok je uniformna neprekidnost globalno svojstvo funkcije. Onda krenes od nekih lijepih primjera ; npr.
na . Ako zelis jos jednu (ili citavu klasu Wink ) funkciju , samo pridodaj neku konstantu fiji f.
Sada krenes od uniformno neprekidnih ( a logicno das najlaksi primjer ) npr. , (na kojem god intervalu hoces ) pa ponovno ako hoces jos jednu pridodaj neku konstantu fiji f.
Za zadnju tvrdnju te upucujem na skriput prof.Guljasa http://web.math.hr/nastava/analiza/files/MATANALuR.pdf jer nemam ni volje ni vremena to sada pisati. Nadam se da ces se snaci. Laughing

Edit:Pretekao me kolega rafaelm koji te je vjesto uputio na skriptu.

Hvala puno! Eto ugodno sam se iznenadio Very Happy



Forum@DeGiorgi -> Matematička analiza 1 i 2


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin