Ogledalo
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Biseri

#101:  Autor/ica: SafLokacija: Zagreb PostPostano: 11:03 sri, 28. 1. 2009
    —
naravno... i fora je kad ti frizer nakon šišanja stavi špigl iza glave pa se vidiš s leđa onako kako te drugi vide... Totalno se scimam kad si vidim potiljak, nekako taj dio glave najmanj poznajem...

#102:  Autor/ica: spacedoctorLokacija: Gornja Bucica PostPostano: 14:49 čet, 29. 1. 2009
    —
sta bi covijek vidio da ima oko iznad oka

#103:  Autor/ica: Martinab PostPostano: 15:00 čet, 29. 1. 2009
    —
Vidio bi kako nas percipiraju smajlici : )

#104:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 21:09 čet, 29. 1. 2009
    —
onda bi definitivno svi imali drukčiji pogled na svijet Smile

#105:  Autor/ica: SafLokacija: Zagreb PostPostano: 21:18 čet, 29. 1. 2009
    —
Citat:

sta bi covijek vidio da ima oko iznad oka


...tiltaj glavu u jednu stranu pa nam reci...

#106:  Autor/ica: markotronLokacija: Umag PostPostano: 15:53 sub, 16. 5. 2009
    —
zasto ogledalo okrece lijevo desno??

Naravno da je odgovor: Kako bi covjek duze opstao.

Pretpostavimo da ne okrece.. i da ti je upalo nesto odvratno u oko sto moras izvadit jer uzasno smeta.. i vjerojatno su ti ostala tri cetiri sata zivota s tim u oku.. Cry Dalje pretpostavimo da na drugo oko ne vidis.. e sad kada se jako priblizimo ogledalu sa bolesnim okom uocimo gada koji smeta i izvadimo ga... Jagoda koja plese kada nebi ogledalo okretalo.. mi bi se priblizili ogledalu ali nebi vidjeli nista.. odnosno.. vidjeli bi nase drugo oko, ali zbog pretpostavke na to oko ne vidimo.. i ne mozemo izvadit "to" iz oka.. i tako posto si ostao sam na svijetu jer su svi vec umrli zbog toga sto im je nesto upalo u oko a ogledalo nije okretalo... u teskim mukama umres i ti jer ti nema ko izvadit...

Added after 10 minutes:

Hvala ti svemoguće ogledalo što okrećeš lijevo-desno. Dva losha ubise... ovaj smajlić nema veze sa tekstom.. ali je predobar haha Laughing

#107:  Autor/ica: Antonija PostPostano: 16:31 sub, 16. 5. 2009
    —
markotron (napisa):
zasto ogledalo okrece lijevo desno??

Naravno da je odgovor: Kako bi covjek duze opstao.

Pretpostavimo da ne okrece.. i da ti je upalo nesto odvratno u oko sto moras izvadit jer uzasno smeta.. i vjerojatno su ti ostala tri cetiri sata zivota s tim u oku.. Cry Dalje pretpostavimo da na drugo oko ne vidis.. e sad kada se jako priblizimo ogledalu sa bolesnim okom uocimo gada koji smeta i izvadimo ga... Jagoda koja plese kada nebi ogledalo okretalo.. mi bi se priblizili ogledalu ali nebi vidjeli nista.. odnosno.. vidjeli bi nase drugo oko, ali zbog pretpostavke na to oko ne vidimo.. i ne mozemo izvadit "to" iz oka.. i tako posto si ostao sam na svijetu jer su svi vec umrli zbog toga sto im je nesto upalo u oko a ogledalo nije okretalo... u teskim mukama umres i ti jer ti nema ko izvadit...

Added after 10 minutes:

Hvala ti svemoguće ogledalo što okrećeš lijevo-desno. Dva losha ubise... ovaj smajlić nema veze sa tekstom.. ali je predobar haha Laughing



Shocked Rolling on the floor laughing

#108:  Autor/ica: Mali_42Lokacija: 3-sfera PostPostano: 7:49 pon, 18. 5. 2009
    —
>Zašto ogledalo okrece lijevo desno, a ne gore dolje ?

Odgovor se namece sam od sebe.
Zato što Chuck Norris tako hoće. Very Happy

#109:  Autor/ica: MBLokacija: Molvice PostPostano: 14:59 pon, 18. 5. 2009
    —
ne znam jeste li spominjali, ali kod polarizacije valova (u fizici, jel Smile) postoje kruzne polarizacije koje mogu biti lijeva i desna, no pokazuje se da se prirodi pojavljuje samo desna (barem oni primjeri koje znamo). pa bi se eto tako moglo definirat desno Smile

#110:  Autor/ica: Mali_42Lokacija: 3-sfera PostPostano: 16:14 pon, 18. 5. 2009
    —
matmih (napisa):
krcko (napisa):


Znaci, pisu cirilicom i koriste rimske brojke! Idea

Ovako nekako: UU+UU=UB


Ako pišu rimske brojke mogli bi im napisat recimo brojeve IV i VI i objasnit da je I u broju IV s lijeve str. od V, a u broju VI s desne str. Smile



E to, lijevo i desno se mora definirati u odnosu na nesto. Nase lijevo je definirano po polozaju tijela i pravca gledanja.
Ali, ako ja gledam u lijevo i tad se okrenem, ono lijevo prije mi nije ono lijevo sada (ako sam se okrenuo za neki dobar kut).
Znaci da ne postoji jedinstveno lijevo.
Kad bio lebdio u zrakopraznom mraku, nebih znao smjerove jer ne postoje.

Čitajuci Alisu u zemlji čudesa, kad bismo prošli kroz Alisino zrcalo i okrenuli se tad bi bili oni koje gledamo u našem zrcalu.
Kad bi prolazili kroz zrcalo i noge bi nam se preslikale u glavu,a glava u noge, e to bi trebalo biti neko jako posebno zrcalo, što bi mozda i moglo
postojati. Mozda se tako gledaju alieni Smile

Yoda

#111:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 20:19 pon, 18. 5. 2009
    —
MB (napisa):
ne znam jeste li spominjali, ali kod polarizacije valova (u fizici, jel Smile) postoje kruzne polarizacije koje mogu biti lijeva i desna, no pokazuje se da se prirodi pojavljuje samo desna (barem oni primjeri koje znamo). pa bi se eto tako moglo definirat desno Smile

eto Bogom danog opravdanja zašto je prirodno da određena politička mišljenja prevladavaju Smile

#112:  Autor/ica: Martinab PostPostano: 0:07 uto, 19. 5. 2009
    —
MB (napisa):
ne znam jeste li spominjali, ali kod polarizacije valova (u fizici, jel Smile) postoje kruzne polarizacije koje mogu biti lijeva i desna, no pokazuje se da se prirodi pojavljuje samo desna (barem oni primjeri koje znamo). pa bi se eto tako moglo definirat desno Smile


Smart! Mislim da je ovo prvi primjer invarijanatan na kulturu Smile (mozda sam zaboravila neki koji se pojavio pred par stranica). Imas mozda ime ili link?

#113:  Autor/ica: MBLokacija: Molvice PostPostano: 8:53 uto, 19. 5. 2009
    —
ovaj, ucio sam za neki ispit to nedavno :sramise:
mislim, za kruznu polarizaciju imas jako puno linkova, naravno i na wikipediji, no za ovo sto te vjerojatno zanima moram procackat. sjecam se da sam negdje (valjda u berkeleyevom udzbeniku o valovima) procitao nesto tipa 'dakle, priroda je desno orijentirana'. potrazim, pa javim Smile

#114:  Autor/ica: Grga PostPostano: 10:03 uto, 19. 5. 2009
    —
MB (napisa):
ovaj, ucio sam za neki ispit to nedavno :sramise:
mislim, za kruznu polarizaciju imas jako puno linkova, naravno i na wikipediji, no za ovo sto te vjerojatno zanima moram procackat. sjecam se da sam negdje (valjda u berkeleyevom udzbeniku o valovima) procitao nesto tipa 'dakle, priroda je desno orijentirana'. potrazim, pa javim Smile


Evo vam SDPovci in jor fejs Danas sam lud(a)...

#115:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 10:50 uto, 19. 5. 2009
    —
Grga (napisa):
MB (napisa):
ovaj, ucio sam za neki ispit to nedavno :sramise:
mislim, za kruznu polarizaciju imas jako puno linkova, naravno i na wikipediji, no za ovo sto te vjerojatno zanima moram procackat. sjecam se da sam negdje (valjda u berkeleyevom udzbeniku o valovima) procitao nesto tipa 'dakle, priroda je desno orijentirana'. potrazim, pa javim Smile

Evo vam SDPovci in jor fejs Danas sam lud(a)...


Grga, to se zove balans: priroda orijentirana na desno, a covjek na lijevo. Cool

(i ne, nisam SDPovac Razz)

#116:  Autor/ica: Grga PostPostano: 11:06 uto, 19. 5. 2009
    —
Hehehe, moze se na to tako gledati, ali moglo bi se reci da su ljudi u sukobu s prirodom Smile

#117:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 20:11 pet, 28. 8. 2009
    —
Jos jedna velika misterija vezana uz ogledala, preuzeta s FAIL Bloga:


Laughing

#118:  Autor/ica: goranm PostPostano: 1:33 ned, 6. 3. 2011
    —
Nabasah na činjenicu (zapravo hipotezu) da neutrino je uvijek ljevoruk, dok njegovi prijatelji dešnjaci, ako uopće postoje, imaju bitno drugačija svojstva.

http://www.newscientist.com/article/mg20928024.100-gravitys-bias-for-left-may-be-writ-in-the-sky.html (napisa):
When it comes to the ghostly particles known as neutrinos, for example, the weak force only interacts with the left-handed variety.


http://en.wikipedia.org/wiki/Neutrino#Handedness (napisa):
Experimental results show that (nearly) all produced and observed neutrinos have left-handed helicities (spins antiparallel to momenta), and all antineutrinos have right-handed helicities, within the margin of error. In the massless limit, it means that only one of two possible chiralities is observed for either particle. These are the only chiralities included in the Standard Model of particle interactions.

It is possible that their counterparts (right-handed neutrinos and left-handed antineutrinos) simply do not exist. If they do, their properties are substantially different from observable neutrinos and antineutrinos. It is theorized that they are either very heavy (on the order of GUT scale—see Seesaw mechanism), do not participate in weak interaction (so-called "sterile" neutrinos), or both.

#119:  Autor/ica: ValicaLokacija: Zagreb PostPostano: 0:33 pet, 17. 2. 2012
    —
hm... ako bi se cijeli uronili u neku boju i onda legli na bijeli papir
licem prema papiru.... poslje kad bi gledali tu nastalu umjetninu

strane bi isto bile nekako zamjenjene lijevo - desno...

mislim da tako i ogrledalo razmišlja

Very Happy Razz Smile Surprised

#120:  Autor/ica: krcko PostPostano: 9:21 pet, 17. 2. 2012
    —
Valica (napisa):
hm... ako bi se cijeli uronili u neku boju i onda legli na bijeli papir licem prema papiru....


E da smo se toga sjetili pred 5 godina kada je otvoren topic Sjecam se ja, bilo je to cetr'est pete...

Jos bi uvijek lezali licem prema papiru, umazani bojom koja se lagano ljusti i otpada...



Forum@DeGiorgi -> Biseri


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće  :| |:
Stranica 6 / 7.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin