Izborni kolegiji (Bolonja)
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju

#121:  Autor/ica: travana PostPostano: 20:33 ned, 13. 2. 2011
    —
jos jedno pitanje vezano uz bioinformatiku.
dakle, ako upisem sad taj predmet, jel obavezno moram modul biologije upisati u 3. semestru ili ipak postoji mogucnost da neki drugi upisem?

i jel moguce ne upisati bioinformatiku iako smo pali jedan kolegij, tj imamo manje od 25 ectsa za upis?

#122:  Autor/ica: MasielaLokacija: Među bananama PostPostano: 9:36 pet, 1. 7. 2011
    —
Zanimaju me iskustva s ova 3 kolegija:
Teorija rizika
Teorija igara
Matematičko modeliranje

I koliko su primjereni statističarima.


EDIT: Krasno. Sad vidim da se 2 od ta 3 ne održavaju Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

#123:  Autor/ica: CobsLokacija: Geto PostPostano: 13:33 čet, 7. 7. 2011
    —
Jel može par komentara na kolegij: Uvod u paralelno računanje, jer njega mislim upisati kao izborni,
a s obzirom da moram još jedan dvoumim se između uvoda u optimizaciju i meta-heuristike, pa ako bi mogao ukratko netko prokomentirati ta dva. ( Kolko sam shvatio za te meta-heuristike nema nekakvog zanimanja ) Općenito više me zanima zanimljivost gradiva i eventualna korist kasnije od tih predmeta, a ne kakvi su profesori, kakva su predavanja... ( osim ak nije nešto što se mora napomenuti )

( eh da i među ostalim predmetima je i kombinatorika, no s obzirom da smo imali diskretnu jer ima smisla upisivati to ako se prema programu rada radi većina istih stvari? Mislim smisla u širenju svog znanja... )

#124:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 17:35 čet, 7. 7. 2011
    —
Evo mogu ja za Kombinatoriku i Optimizaciju.

I ja sam mislio da neću puno toga novoga naučiti na kombinatorici ali prevario sam se. Dosta zanimljivih stvari je tu bilo, a prof Svrtan uvijek kroz predavanja ima puno zanimljivih digresija i sa nekog kombinatornog problema prijeđe na neki srodan iz drugih područja matematike. Nije težak kolegij, relativno lako se dobije visoka ocjena, a profesor je odličan.

Za optimizaciju mislim da nećeš čuti puno lijepih riječi. Nadao sam se da će kolegij biti puno korisniji, sa nekim super primjerima, al nije bilo tako. Prvi dio gradiva pokriva Simplex algoritam, a drugi dio gradiva su konveksni skupovi, poliedarski skupovi, politopi i razne drugi skupovi i teoremi vezani uz njih. Ne bih preporučio za izborni.

#125:  Autor/ica: mona PostPostano: 12:53 pon, 29. 8. 2011
    —
Ako je netko slušao Teoriju igara kod prof. K. Šorić - ne mogu naći ni stranicu kolegiju, niti poznajem prof., pa bi bila zahvalna na bilokakvom komentaru Wink

#126:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 15:12 pon, 29. 8. 2011
    —
Teorija igara

#127:  Autor/ica: mona PostPostano: 12:08 uto, 30. 8. 2011
    —
Hvala Smile

#128:  Autor/ica: mlvich PostPostano: 15:02 sri, 7. 9. 2011
    —
Kakva su iskustva s kolegijem Odlučivanje i teorija igara? I da li je velika razlika između tog kolegija i kolegija Teorija igara koji drži prof. Šorić?

I još, isplati li se upisati kolegij Društveni aspekti inform.-kom. tehnologije?
Hvala!

#129:  Autor/ica: xyzLokacija: Zagreb PostPostano: 15:52 sri, 7. 9. 2011
    —
Jel zna netko nešto o dinamičkim sustavima u ekonomiji? Ili barem kakav je profesor Šorić? Laughing

#130: Bioinformatika1/Normirani prostori Autor/ica: čudo PostPostano: 16:01 sri, 7. 9. 2011
    —
Bioinformatika1/Normirani prostori

Moze netko napisati iskustva o ova dva izborna kolegija. Naime, dvoumim se izmedu ova dva, paaa..

#131: Re: Bioinformatika1/Normirani prostori Autor/ica: tihanaLokacija: Zagreb PostPostano: 18:44 sri, 7. 9. 2011
    —
čudo (napisa):
Bioinformatika1/Normirani prostori

Moze netko napisati iskustva o ova dva izborna kolegija. Naime, dvoumim se izmedu ova dva, paaa..



bioinformatika je lagana, mislim da nitko nije imao ocjenu ispod 4
normirani su (barem meni) malo čudni, treba se prebaciti na taj način razmišljanja. ja ih ne bih upisala Smile Tu je skripta iz normiranih pa pogledaj predavanja

#132:  Autor/ica: ivica PostPostano: 11:27 čet, 8. 9. 2011
    —
Kolegij odlucivanje i teorija igara je predmet koji je puno vise koncentriran na samo podrucje odlucivanja. Odnosno ono sto se radi je uglavnom teorija vezana uz donosenje odluka.
Na njihovom webu http://decision.math.hr/nastava/ pod modeli u odlucivanju imas skriptu koja ti manje-vise pokriva gradivo predmeta, pa ako ti se svidja, samo upisi.
Meni je osobno bilo zanimljivo, ali ne spada bas medju najlakse predmete.

#133: Re: Bioinformatika1/Normirani prostori Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 15:45 čet, 8. 9. 2011
    —
čudo (napisa):
Bioinformatika1/Normirani prostori

Moze netko napisati iskustva o ova dva izborna kolegija. Naime, dvoumim se izmedu ova dva, paaa..


Normirani su tipični teorijski kolegij. Teorija je dosta suhoparna, dosta dokaza sa namještanjem svega i svačega (ala Analiza 1). Upiši ako te baš jako zanima općenitija teorija vektorskih prostora.

#134:  Autor/ica: ahlimea PostPostano: 12:33 uto, 20. 9. 2011
    —
postoji li na pmf izborni njemacki jezik za pocetnike i ako ne postoji mogu li ga upisati na npr filozofskom i kako to sve skupa funkcionira ako sam vec upisala semestar, a na filozofskom upisi tek slijede...? molim vas odgovor! fala unaprid Very Happy

#135:  Autor/ica: Tomislav PostPostano: 14:39 uto, 20. 9. 2011
    —
Ako ne postoji onda ne shvacam kakvi ljudi rade na ovom faxu..jer ipak njemacki jezik ima itekakve veze sa matematikom i to je jednostavno baza svega (ne analiza, linearna i slicno, vec njemacki). Pokusati cu uci u vijece sljedece godine da glasujem da se izbaci analiza i ubaci njemacki, da bi ljudi koji su upisali matematiku mogli uciti taj predmet!

#136:  Autor/ica: krcko PostPostano: 16:03 uto, 20. 9. 2011
    —
@ahlimea: Mozes upisati njemacki, ruski, spanjolski... ne znam detalje, ali vidio sam ljudima u indeksu. Predlazem da se raspitas u referadi.

@Tomislav: karma--

#137:  Autor/ica: Boris B. PostPostano: 8:32 sri, 21. 9. 2011
    —
ahlimea (napisa):
postoji li na pmf izborni njemacki jezik za pocetnike i ako ne postoji mogu li ga upisati na npr filozofskom i kako to sve skupa funkcionira ako sam vec upisala semestar, a na filozofskom upisi tek slijede...? molim vas odgovor! fala unaprid Very Happy

Čak i ako ne možeš upisati, a dovoljno te zanima, po mom iskustvu ne bi trebao biti problem ni da neki kolegij samo slušaš.

#138:  Autor/ica: Crazylamb1Lokacija: Albertane, Mars PostPostano: 17:41 pon, 30. 1. 2012
    —
Kasno palim, ali moze se to (upisati strani jezik na filozofskom - bilo koji stupanj koji ima u ponudi) - lijepo ti ide u index i sve. Samo, po obicaju, trebas napisati molbu, i treba uz molbu priloziti napismeno od profesora/ice da je suglasan/na da slusas taj kolegij. I to je to. Ako ne prelazis 35ECTS-a, ne bi trebalo biti frke. Smile

#139:  Autor/ica: ivanaaaa PostPostano: 22:04 sri, 1. 2. 2012
    —
pitanjce u vezi izbornog modula na diplomskom 1. god nast. studija -> 4 su modula i nije mi jasno kak mogu biti u jednom tom modulu (računarstvo) oba predmeta u ljetnom semestru...jel onda nije trebalo ništa upisat u zimskom semestru pa oba sad il kaj (mislim, ak se netko odluči baš za taj) ? Confused

#140: Nelinearni dinamički sustavi Autor/ica: ddujmic PostPostano: 13:35 sub, 4. 2. 2012
    —
Zanima me, općenito, kakav je kolegij Nelinearni dinamički sustavi, koliko lako/teško se plaže, te ostale korisne informacije Smile



Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće  :| |:
Stranica 7 / 10.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin